Windows Vista tabanlı bir iş istasyonunda oturum açmak için bir dış MIT Kerberos alanı bir hesaptan kullandığınızda, oturum açma başarısız

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 947707 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Windows Vista tabanlı bir iş istasyonunda oturum açmak için bir dış Massachusetts ınstitute of Technology'nin (MIT) bir Kerberos bölgesinden bir hesap kullandığınızda, oturum açma başarısız.

Not Windows XP tabanlı bir iş istasyonunda oturum açmak için aynı hesabı kullanabilirsiniz.

Neden

Bu sorun, MIT Kerberos iletişim kuralı daha eski sürümlerinde bilinen bir sorun nedeniyle oluşur. Yeni bir şifreleme türü içeren bir istemci bilgisayarından oturum açma isteği alındığında bir kimlik doğrulama hizmeti verilen yanıtları (AS REP) ETYPE INFO2 alanı Anahtar Dağıtım Merkezi (KDC) verir. MIT Kerberos iletişim kuralı daha eski sürümlerinde, bir sorun var olan bir hatalı şifreleme türü ile yanıt vermek KDC neden olur. Bu davranış, Request for Comments (RFCs) 4120, "Kerberos Network Authentication Service (V5).", belgelenmektedir

Windows XP tabanlı istemcilere bu sorunla karşılaşırsınız Için, bu yanıtı tetikleyen yeni şifreleme türleri desteklemediğinden değil.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, <a1>Sürüm</a1> 1.4.3 MIT Kerberos alanı içindeki tüm KDCs veya sonraki bir sürümünü güncelleştirin.

Daha fazla bilgi

RFC 4120 hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki RFC Web sitesini ziyaret edin:
http://www.rfc-editor.org/

Özellikler

Makale numarası: 947707 - Last Review: 9 Şubat 2008 Cumartesi - Gözden geçirme: 1.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Windows Vista Ultimate
  • Windows Vista Ultimate 64-bit edition
  • Windows Vista Enterprise
  • Windows Vista Enterprise 64-bit edition
  • Windows Vista Business
  • Windows Vista Business 64-bit edition
  • Windows Vista Home Premium
  • Windows Vista Home Premium 64-bit edition
  • Windows Vista Home Basic
  • Windows Vista Home Basic 64-bit edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbpubtypekc kbtshoot kbprb KB947707 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:947707

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com