Windows Server 2008 Failover Clusters paralel SCSI Desteği kaldırılmıştır

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 947710 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Giriş

Bir paylaşılan veri yolu türü, Windows Server 2008 Failover Clusters kaldırıldı gibi paralel SCSI için destekler. Sonraki evrimi, paralel bir SCSI seri bağlantılı SCSI (SAS) var. SAS dışında basit ve düşük maliyetli bir küme çözümünün paralel SCSI değiştiriliyor. Çoğu satıcılar günümüzde kullanılabilen SAS tabanlı küme çözümleri vardır.

Daha fazla bilgi

Bir eğilim depolama alanındaki varolan paralel SCSI aygıtları dışında aşama ve bunları yeni SAS çözümleri değiştirmek için ' dir. Yıl 2010 SCSI aygıtları artık sevk edilen, kullananları aşacağı tahmin edilmektedir. Bu nedenle, paralel SCSI teknolojisi geçici Windows Server 2008 lifespan ilgili olarak için olur.

Paralel bir SCSI paylaşılan veri yolu olarak az en iyi duruma birçok sınırlamalar vardır. Örneğin, sona erdirme, kablo uzunluğu ve yerine çalışma birimlerini ortak sorunlardır. Ayrıca, paralel bir SCSI SPC 3 kalıcı rezervasyonlar (PRs) desteklemiyor. Windows Server 2008 depolama çözümlerinde gereksinim SPC 3 PRs var. SAS üst g/Ç performansı ve benzer bir fiyat için uyumluluk sağlar. Depolama satıcıların herhangi gelecekteki yatırımlar paralel bir SCSI kuran değil ve depolama satıcılar için paralel SCSI değiştirme olarak SAS teknolojileri için taşındığını.

Windows Server 2008 Failover Clusters depolama bağlantıları aşağıdaki türlerini destekler:
  • sas
  • Iscsı
  • Fiber Kanal

Sanallaştırma etkileri

Windows Server 2008'de paralel SCSI desteği Admin, sanal bilgisayar yapılandırmasını da etkiler. Paralel SCSI depolama yerine çalışma kümeleme için sanal bir ortamda kullanılacak artık kullanılamıyor. Windows Server 2008 yerine çalışma kümesi, bir sanal ortamda yapılandırdığınızda, depolama ortamı için tek seçenek bir Iscsı bir çözümdür.

Önemli Yalnızca donanım bileşenlerini Windows Server 2008 "onaylandı." olarak işaretlenir, Microsoft, bir <a0>yerine çalışma</a0> küme çözümünün destekler. Buna ek olarak, (sunucuları, ağ ve depolama. yapılandırmasının içerir) yapılandırmasının Validate tüm sınamalarında Yapılandırma Sihirbazı'nı geçmesi gerekir. Bu sihirbaz, yerine çalışma Küme Yönetimi ek bileşeninde bulunmaktadır.

Özellikler

Makale numarası: 947710 - Last Review: 13 Şubat 2008 Çarşamba - Gözden geçirme: 1.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Windows Server 2008 Enterprise
  • Windows Server 2008 Datacenter
  • Windows Server 2008 Standard
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbpubtypekc kbinfo kbexpertiseadvanced kbhowto KB947710 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:947710

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com