Yerine çalışma küme kaynak kurtarma davranışı Windows Server 2008

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 947712 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Giriş

Küme kaynak hataları, bir kuruluştaki yüksek kullanılabilirlik olumsuz etkileyebilir. Kaynak hataları, Windows Server 2008 Failover Clusters etkisini azaltmak yapılandırılabilir bir küme kaynağı ilkeleri vardır.

Daha fazla bilgi

Windows Server 2003 sunucu kümelerinde, varsayılan kaynak kurtarma kaynak sunucu kümesine sahip olduğu aynı düğümde yeniden denemek için davranıştır. Kaynak, 15 dakikalık bir dönemde en çok üç yeniden dener. Kaynak çevrimiçi duruma bir ilk sahibine göre döndürülmesini olamaz, kaynak "Başarısız" olarak işaretlenmiş Daha sonra kaynağı yerine başka bir küme düğümünde çalıştırır.

Windows Server 2008 Failover Clusters varsayılan kurtarma davranışı olarak değiştirildi. Windows Server 2008 Failover Clusters, kaynak "Başarısız" kaynak olarak işaretlenmeden önce 15 dakikalık bir dönem içindeki tek bir yeniden dener. Sonra Servis grubunun veya kaynağın ait olduğu uygulama grubunun üzerinden kümedeki başka bir düğüme başarısız. Bu yeni davranış, yerine çalışma gerçekleştiğinde kaynakları tek bir yeniden başlatma girişimi kümedeki her düğümde vererek yüksek kullanılabilirlik modeli artırır. Başarısız bir kümedeki her düğümde, başarısız bir kaynağı yeniden denemesi yapıldıktan hemen sonra kaynak "Başarısız" olarak işaretlenmiş

Yok bir araya ve kaynağın başarısız durumda 60 dakika kalır, yeniden kaynağı çevrimiçi duruma getirmek Windows Server çalışır. Bu davranış her kaynağın RetryPeriodOnFailure özelliğinde belirlenen varsayılan değerleri temel alır. RetryPeriodOnFailure özelli?i hakk?nda daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Knowledge Base makalesine bakın:
228923Küme kaynakları otomatik olarak yeniden başlatılacak şekilde yapılandırılabilir:

Özellikler

Makale numarası: 947712 - Last Review: 28 Mayıs 2009 Perşembe - Gözden geçirme: 2.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Windows Server 2008 Enterprise
  • Windows Server 2008 Datacenter
  • Windows Server 2008 Standard
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbpubtypekc kbinfo kbhowto KB947712 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:947712

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com