Windows Vista'daki ağ performans denetimi için bir azaltma mekanizması nasıl kullanılır

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 948066 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Önemli Bu makale, kayıt defterini düzenlemeyle ilgili bilgi içerir. Kayıt defterini değiştirmeden önce yedeklemeyi unutmayın. Bir sorun çıkması durumunda kayıt defterini nasıl geri yükleyeceğinizi bildiğinizden emin olun. Kayıt defterini yedekleme, geri yükleme ve değiştirme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makaleyi inceleyin:
322756Windows XP ve Windows Server 2003'te kayıt defteri nasıl yedeklenir, düzenlenir ve geri yüklenir
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Giriş

Bu makalede, Windows Vista çalıştıran bir bilgisayarda, Denetim ağ performans azaltma ağ kullanmayı açıklamaktadır.

Daha fazla bilgi

Çoklu ortam trafiğini

Işlem, bir bilgisayarda ağ paketlerinin kaynak yoğun bir görevdir. Yüksek bant genişliği bağlantıları, ağ trafiği daha fazla sistem kaynağı tüketir. Ayrıca, çoklu ortam programlarını zaman duyarlı; bu tür programlar CPU kaynaklarını öncelikli erişim gerektirir.

Çoklu ortam programları için öncelik işlem hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Developers Network Web sitesini ziyaret edin:
http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/ms684247(VS.85)

Windows bir azaltma mekanizması

Çoklu ortam programlarını daha çok kaynak gerektirdiğinden, Windows ağ yığınını olmayan çoklu ağ trafiğinin işlenmesini milisaniyesini başına 10 paketleri sınırlamak için bir azaltma mekanizması uygular.

Zaman duyarlı olan çoklu ortam programlarını çalıştırırken azaltma yürürlüğe gelecektir. Ancak, bu azaltma mekanizması etkin çoklu ortam kayıttan çalma döneminde ağ performans düşmesiyle olası neden olabilir. Bu performans düşmesiyle için maksimum kapasite doygun yüksek hızlı ağlarda olasılığı yüksektir.

Windows Vista'daki ağ performansı nasıl artırılır

Uyarı Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni veya başka bir yöntemi kullanarak kayıt defterini hatalı olarak değiştirirseniz önemli sorunlar oluşabilir. Bu sorunlar, işletim sistemini yeniden yüklemenizi gerektirebilir. Microsoft bu sorunların çözülebileceğini garanti etmemektedir. Kayıt defterini kendi sorumluluğunuzda değiştiriniz.

Ağ performans düşmesiyle karşılaştığınız durumlarda, Windows Vista'daki ağ performansını artırmanın azaltma oranı denetleyebilirsiniz. Ancak, bu çoklu ortam kayıttan yürütme kalitesini etkileyebilir, çünkü bu dikkatli yapmalısınız.

Azaltma oranını yapılandırmak için <a0></a0>, aşağıdaki kayıt defteri alt anahtarının altında <a1>NetworkThrottlingIndex</a1> kayıt defteri girdisinin değerini değiştirin:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Multimedia\SystemProfile\

Ad: NetworkThrottlingIndex
Değeri türü: DWORD
Veri değeri: <a1>Tamsayı</a1> 70 (ondalık) (ondalık) üzerinden 1 tamsayı Kimden

Varsayılan olarak <a0>NetworkThrottlingIndex</a0> kayıt defteri girdisinin değeri 10'a ayarlanır. Davranış, NetworkThrottlingIndex kayıt defteri girdisi yok, varsay?lan davran??? benzer. Ağ azaltma tamamen için FFFFFFFF değeri ayarlayarak (onaltılık) kapatılabilir. NetworkThrottlingIndex</a0> kayıt defteri girdisinin değeri için bir değişiklik yaptıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekir.

ÖnemliVarsayılan değer, Geniş Ağ Bağlantıları'nı kullanmak için en yaygın ınternet kullanım senaryoları, ağ performansının düşmesine neden düşüktür. Çoklu ortam kayıttan çalma kalitesi ve ağ performansı arasında tradeoff tümüyle anladığınızdan sonra azaltma mekanizması yalnızca kullanmanızı öneririz.

Özellikler

Makale numarası: 948066 - Last Review: 21 Şubat 2008 Perşembe - Gözden geçirme: 1.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Windows Vista Service Pack 1
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbinfo kbperformance kbnetwork_generalbroadband kbnetwork_latencyperformance kbexpertiseadvanced kbhowto KB948066 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:948066

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com