Bir VPN bağlantısı üzerinden yerel bir kaynağa erişmeye çalıştığınızda, her zaman Windows Vista'daki kimlik doğrulaması istenir

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 948067 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Windows Vista'daki bir sanal özel ağ (VPN) bağlantısı üzerinden uzak bir ağa bağlıdır. Ancak, başka bir bilgisayardaki yerel bir kaynağa erişmeye her zaman kimlik doğrulaması için istemde bulunulur. Erişmeye çalıştığınız kaynak için depolanan kimlik bilgilerini yerel erişim için kullanılacak beklediğiniz.

Neden

Bu sorun, Windows Vista tasarım değişikliği nedeniyle oluşur. Windows Vista'daki kimlik bilgisi Yöneticisi, yerel kaynak için kimlik doğrulaması için uzaktan erişim kimlik bilgilerini sunar. Bu kimlik bilgilerini kabul edildi ve kimlik doğrulaması için istemde bulunulur.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, tam etki alanı adı (FQDN) yerel kaynağın erişim için kullanmalısınız. Aşağıdaki örnek, bir örnek senaryoyu gösterir.

Örnek
Netbıos adı: Resource_Computer
Etki alanı adı: Our_Domain
Kök etki alanı adı: yerel

Bu senaryoda, aşağıdaki FQDN Resource_Computer erişmek için kullanmanız gerekir:
\\Resource_Computer.Our_Domain.Local

Özellikler

Makale numarası: 948067 - Last Review: 20 Şubat 2008 Çarşamba - Gözden geçirme: 1.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Windows Vista Enterprise
  • Windows Vista Business
  • Windows Vista Business 64-bit edition
  • Windows Vista Business N
  • Windows Vista Business N 64-bit Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbexpertiseinter kbprb kbtshoot kbconnection kbauthentication kbresource KB948067 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:948067

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com