Repadmin.exe aracı, Windows Server 2003'te varolan kalan nesneler bildirmiyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 948071 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Windows Server 2003'te, varolan kalan nesneler Repadmin.exe aracı bildirmiyor. Veya kalan nesneleri kaldırma için Repadmin.exe aracı kullandığınızda veya birden fazlasını aşağıdaki belirtilerden biriyle karşılaşabilirsiniz:
 • <a1>0</a1> (Sıfır), kalan nesneleri tanımlamak için Repadmin /removelingeringobjects /advisory_mode komutunu çalıştırdığınızda tanımlanan nesneleri Repadmin.exe araç raporlar.

  Bu sorun oluştuğunda, aşağıdakine benzer bir bilgi iletisi alabilirsiniz:

  Olay türü: bilgi
  Olay kaynağı: NTDS Çoğaltması
  Olay kategorisi: çoğaltma
  Olay KIMLIĞI: 1942
  Açıklama:
  Active Directory, danışma belgesi modunda yerel etki alanı denetleyicisinde kalan nesneler doğrulaması tamamlandı. Bu etki alanı denetleyicisindeki tüm nesneleri kaynak etki alanı denetleyicisinde doğrulanan bunların varlığı kalmışlardır.

  Kaynak etki alanı denetleyicisi:
  GUID. domain
  Nesneler incelendi ve doğrulandı:
  0

  Silinmiş nesneler ve çöp, kaynak etki alanı denetleyicisinde toplanan henüz bu etki alanı denetleyicisinde varolmaya geçmişteki bir olay günlüğü girdilerine listelenen. Kalan nesneleri kalıcı olarak silmek için <a0></a0>, bu yordamın danışma modu seçeneği kullanmadan yeniden başlatın.

 • <a1>0</a1> (Sıfır) Repadmin /removelingeringobjects komutunu çalıştırdığınızda, kaldırılan nesnelere Repadmin.exe araç raporlar.

  Bu sorun oluştuğunda, aşağıdakine benzer bir bilgi iletisi alabilirsiniz:

  Olay türü: bilgi
  Olay kaynağı: NTDS Çoğaltması
  Olay kategorisi: çoğaltma
  Olay KIMLIĞI: 1939
  Açıklama:
  Active Directory, yerel etki alanı denetleyicisinde kalan nesneleri kaldırma tamamlandı. Bu etki alanı denetleyicisindeki tüm nesneleri kaynak etki alanı denetleyicisinde doğrulanan bunların varlığı kalmışlardır.

  Kaynak etki alanı denetleyicisi:
  GUID. domain
  Silinmiş nesne sayısı:
  0

  Silinen nesneleri ve çöp, kaynak etki alanı denetleyicisinde toplanan henüz yerel etki alanı denetleyicisinde varolan yerel etki alanı denetleyicisinden silindi. Son olay günlük girdilerini, bu silinen nesneleri listeler.

Neden

Tarafından çoğaltma gecikmesi nedeniyle oluşan bir fark nesneleri kalan kabul, emin olmak için kuşkulu her nesne için kaynak etki alanı denetleyicisinde çubuğundaki up-to-dateness vektör nesne meta verilerini bir filtreleme mekanizması karşılaştırır. Kaynak etki alanı denetleyicisi incelenir bölüm için up-to-dateness vektör değil, süzme yöntemi, nesne durumunu belirleyemiyor ve repadmin tarafından gerçekleştirilen silme işlemleri de dahil edilmez. Yalnızca tam bir çoğaltma döngüsü sonra etki alanı denetleyicilerinin ortaklarına UTD ilgili olarak için eklenir. Ortak ile çoğaltma döngüsü Tamamlanıyor devamsızlık için etki alanı denetleyicisinde çubuğundaki çağırma KIMLIĞI neden önce yetkisi bir etki alanı denetleyicileri arasında up-to-dateness vektör.

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, tanımlamak ve kalan nesneleri silin. Nasıl belirleneceği ve kalan nesneleri silme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:

314282Güncel olmayan genel katalog sunucuları yeniden çevrimiçi yapıldıktan sonra arkada kalan bazı nesneler olabilir

Daha fazla bilgi

Up-to-dateness vektör hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://technet2.microsoft.com/windowsserver/en/library/1465d773-b763-45ec-b971-c23cdc27400e1033.mspx?mfr=true

Özellikler

Makale numarası: 948071 - Last Review: 15 Nisan 2008 Salı - Gözden geçirme: 2.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows Server 2003 Standard Edition
 • Microsoft Windows Server 2003, Standard x64 Edition
 • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise Edition for Itanium-based Systems
 • Microsoft Windows Server 2003 Enterprise Edition
 • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise x64 Edition
 • Microsoft Windows Server 2003, Datacenter x64 Edition
 • Microsoft Windows Server 2003, Datacenter Edition for Itanium-Based Systems
 • Microsoft Windows Server 2003 Datacenter Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbactivedirectory kbtshoot kbprb KB948071 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:948071

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com