Communicator 2007'de bir ses konferans veya video konferansa multiparty konferansa oluşturmak için yeni bir katılımcı olarak davet çalıştığınızda başarısız

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 948120 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Microsoft Office Communicator 2007'de multiparty konferansa oluşturmak için yeni bir katılımcı olarak davet çalıştığınızda konferansa ses veya video konferansa başarısız olur. Bu sorun, sesli konferans veya video konferansı istemci Communicator 2007 ve Microsoft Office Live toplantı 2007 istemci etkiler. Buna ek olarak, konferansa ev sahipliği yapan bir Microsoft Office Communications Server 2007'in sunucu Audio-Video Conferencing Server bileşeni, Office Communications Server olay günlüğüne aşağıdakine benzer bir olay günlüğe kaydeder:

Olay türü: uyarı
Olay kaynağı: OCS Audio-Video Conferencing Server
Olay kategorisi: (1017)
Olay KIMLIĞI: 32011
Tarih: 01/18/2008
Süre: 7: 00: 53 PM
Kullanı.: Yok
Computer name bilgisayar:
Açıklama:
Bir kullanıcı, bir konferansa bağlanmaya çalıştı, ancak INVITE isteği geçerli değil. Istek reddedildi.

Neden

Bu sorun, ingilizce dışında bir dil Bölge ve Dil Seçenekleri iletişim kutusunda kullandığınızda Communicator 2007 istemci oturum tanımı iletişim kuralı meta verileri yanlış biçimler nedeniyle oluşur. Bu nedenle, oturum tanımı iletişim kuralı meta veri, ses/video birden çok denetim birimi (MCU) tarafından reddedilir.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, 2 Nisan 2008 tarihli Communicator 2007 güncelleştirme paketini yükleyin. Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
946164Communicator 2007 güncelleştirmesinin açıklaması: 2 Nisan 2008'in açıklaması

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm için aşağıdaki yöntemlerden birini kullanın.

Yöntem 1

Istemci bilgisayarda, dil, Bölge ve Dil Seçenekleri iletişim kutusunda ingilizce'ye ayarlayın. Bu, Windows XP tabanlı bir bilgisayarda yapmak için şu adımları izleyin.

Not Microsoft Windows'un pek çok sürümü olduğundan, aşağıdaki adımlar sizin bilgisayarınızda farklı olabilir. Böyle bir durumda, bu adımları tamamlamak için ürün belgelerinize bakın.
  1. Başlat ' ı tıklatın, Ayarlar ' ın üzerine gelin ve sonra Denetim Masası ' nı tıklatın.
  2. Tarih, saat, dil ve Bölgesel Seçenekler'i tıklatın ve Bölge ve Dil Seçenekleri'ni tıklatın.
  3. Bölgesel Seçenekler</a0> sekmesinde, <a1>ingilizce</a1> (Unites Devletleri) için dilini ayarlayabilirsiniz.

Yöntem 2

Istemci bilgisayarda, bir nokta (.) ondalık ayırıcının bir virgül (,) değiştirme Bölge ve Dil Seçenekleri iletişim kutusunda numarası kutusuna. Bu, Windows XP tabanlı bir bilgisayarda yapmak için şu adımları izleyin.

Not Microsoft Windows'un pek çok sürümü olduğundan, aşağıdaki adımlar sizin bilgisayarınızda farklı olabilir. Böyle bir durumda, bu adımları tamamlamak için ürün belgelerinize bakın.
  1. Başlat ' ı tıklatın, Ayarlar ' ın üzerine gelin ve sonra Denetim Masası ' nı tıklatın.
  2. Tarih, saat, dil ve Bölgesel Seçenekler'i tıklatın ve Bölge ve Dil Seçenekleri'ni tıklatın.
  3. Bölgesel Seçenekler</a0> sekmesinde, ondalık ayırıcısı numarası kutusuna bir döneme değiştirin.

Daha fazla bilgi

Bilgisayardaki geçerli dil ondalık ayırıcısı olarak nokta kullanmaz, communicator 2007 hatalı oturum tanımı iletişim kuralı meta verileri biçimlendirir. Ingilizce bölgesel seçenekleri, sayı için aşağıdaki biçimi kullanın:
123,456,789.00
Diğer çoğu dil, ondalık ayırıcı olarak virgül kullanın.

Özellikler

Makale numarası: 948120 - Last Review: 17 Nisan 2008 Perşembe - Gözden geçirme: 2.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Office Communicator 2007
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kboffice2007presp2fix kbtshoot kbexpertiseadvanced kbfix kbqfe KB948120 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:948120

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com