Outlook Profil dosyası adı, ingilizce olmayan karakterleri içeriyorsa Communicator 2007'de hata iletisi: "Microsoft Office Outlook'a bağlanırken bir sorun oluştu"

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 948159 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Outlook Profil dosyası adı ingilizce olmayan karakterleri içeriyorsa, Microsoft Office Communicator 2007'de aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:
Microsoft Office Outlook'a bağlanırken bir hata oluştu. Outlook profiliniz doğru yapılandırılmamıştır. Bu bilgiler, sistem yöneticinize başvurun.

Neden

Outlook Profil dosyası adı'nı almak için MAPI Communicator'ı kullanır. Bu çift baytlı karakter (DBCS) profili dosya adı, bir ANSI dizesi olarak ayarlamak, MAPI döndürür. Communicator ANSI dizesi UTF8 biçimi olarak nitelendirir ve dizesi Unicode'a dönüştürür. Ancak, Communicator yerel ayarlarını denetleyin ve DBCS dosya adını doğru bir Unicode biçimine dönüştürmek için MultiByteToWideChar işlevini çağırmaz.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, 2 Nisan 2008 tarihli Communicator 2007 güncelleştirme paketini yükleyin.

Bu Communicator 2007 düzeltme paketi hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
946164Communicator 2007 güncelleştirmesinin açıklaması: 2 Nisan 2008'in açıklaması

Özellikler

Makale numarası: 948159 - Last Review: 17 Nisan 2008 Perşembe - Gözden geçirme: 2.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Office Communicator 2007
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kboffice2007presp2fix kbqfe kberrmsg kbexpertisebeginner KB948159 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:948159

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com