Jak nastavit bod obnovení systému v systému Windows XP

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 948247 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Souhrn

Někdy nový program může učinit tento počítač, nepředvídatelné chování a odinstalování programu nepomůže. Systém Windows XP obsahuje funkce označována jako obnovení systému, které vám mohou pomoci. Vyberte čas, kdy počítač funguje jak chcete, můžete použít nástroj Obnovení systému. To se označuje jako bod obnovení systému. Pak pokud se vyskytne problém s počítačem, můžete bod obnovení systému k obnovení počítače do kdy byla funkční. Při obnovení počítače neztratíte poslední práce, jako například dokumenty a e-mailu.

Tento článek vám pomůže nastavit bod obnovení systému v systému Windows XP. Chcete-li nám nastavení systému bod obnovení pro vás, přejděte "Nastavit bod obnovení systému"oddíl. Pokud by spíše obnovení systému bod sami, přejděte "Manuální sám nastavit bod obnovení systému"oddíl.

Nastavit bod obnovení systému

Chcete-li nastavit bod obnovení systému automaticky, klepněte Tento problém odstranit propojení. Klepněte na tlačítko Spustit v Stažení souboru Dialogové okno pole a postupujte podle pokynů v průvodci.

Tento problém odstranit


Poznámka: Tento průvodce je dočasně v angličtině pouze. Automatická oprava však také pracuje pro ostatní jazykové verze systému Windows.

Poznámka: Pokud právě nejste u počítače, který má problém, automatickou opravu můžete uložit na jednotku flash nebo na disk CD a potom jej můžete spustit v počítači, který má potíže.

Nyní přejděte "To vytvořit bod obnovení systému?" sekce.

Manuální nastavení pomocí nástroje Obnovení systému bod obnovení systému

Nastavení bodu obnovení systému umožňuje vybrat bod v době, kdy počítač funguje požadovaným způsobem. Pak můžete tento bod obnovení vrátit zpět nežádoucí změny v počítači v budoucnosti.

Chcete-li nastavit bod obnovení, postupujte takto:
 1. Ukončete všechny programy, které jsou otevřené.
 2. Klepněte na tlačítko Spustit, přejděte na příkaz Všechny programy, přejděte na příkaz Příslušenství, přejděte na příkaz Systémové nástrojea klepněte na tlačítko Obnovení systému. Otevře se Průvodce obnovením systému.

  Poznámka: Pokud se nespustí Průvodce obnovením systému, může vypnout funkci Obnovení systému. Chcete-li zapnout nástroj Obnovení systému, naleznete v části "Další informace" v tomto článku.
 3. Klepněte na tlačítko Vytvořit bod obnovenía klepněte na tlačítko Další.
 4. V Popis bodu obnovení Zadejte popis bodu obnovení. Používejte popis, který je snadno srozumitelné. Chcete-li vytvořit bod obnovení před instalací určitého softwaru nebo hardwaru, nelze tyto informace použít v popisu.

  Poznámka: K bodu obnovení jsou automaticky přidány datum a čas. Proto není nutné jejich použití v popisu.
 5. Proveďte jednu z následujících akcí:
  • Chcete-li dokončit vytváření bodu obnovení, klepněte Vytvořit tlačítko. Průvodce obnovením systému vás upozorní, když je vytvořen bod obnovení.
  • Chcete zastavit vytváření bodu obnovení a vraťte na uvítací stránce Obnovení systému, klepněte Zpět tlačítko.
  • Chcete zastavit vytváření bodu obnovení a ukončit Průvodce obnovením systému, klepněte Storno tlačítko.
 6. Když skončíte, klepněte Zavřít tlačítko.

Poznámky
 • Systém Windows XP automaticky vytvoří systémové body obnovení každý den. Obvykle vytváří body obnovení před programu nebo hardwarové zařízení je nainstalován.
 • Pokud nainstalujete program, ale pak později použít bod obnovení, která byla vytvořena před instalací programu, program bude fungovat. Chcete-li znovu použít program, je nutné jej přeinstalovat.
 • Nástroj Obnovení systému se liší od odinstalace programu. Chcete-li zcela odebrat program, je třeba odebrat program pomocí Přidat nebo odebrat programy v Ovládacích panelech nebo pomocí programu vlastní odinstalační program. Další informace, vyhledejte téma nápovědy "Změnit nebo odebrat program" v nápovědě systému Windows XP a podporu.
Nyní přejděte "To vytvořit bod obnovení systému?" sekce.

To vytvořit bod obnovení systému?

Takto a zjistěte, zda byl vytvořen bod obnovení systému:
 1. Klepněte na tlačítko Spustit, přejděte na příkaz Všechny programy, přejděte na příkaz Příslušenství, přejděte na příkaz Systémové nástrojea klepněte na tlačítko Obnovení systému. Otevře se Průvodce obnovením systému.

 2. V úvodní stránka Průvodce obnovením systému nástroj Obnovení systému vyberte Obnovit předchozí stav počítačea klepněte na tlačítko Další.
 3. Vyberte datum vytvoření bodu obnovení z kalendáře na Vyberte bod obnovení stránka. Podle názvu v seznamu v pravé části kalendáře jsou uvedeny všechny body obnovení vytvořené ke zvolenému datu.
 4. Zkontrolujte, zda je v bodu obnovení, který jste definovali.
 5. Jakmile budete hotovi, klepněte na tlačítko Storno.

Pokud tato metoda fungovala

Pokud je vytvořen bod obnovení systému, jste hotovi s tímto článkem.

Pokud tato metoda nefunguje.

Pokud nebyl vytvořen bod obnovení systému, je dalším krokem zkuste řešení potíží pro pokročilé. Pokud je nutné použít rozšířené odstraňování potíží a pokud nejste zkušený uživatel, budete pravděpodobně chtít požádat někoho o pomoc nebo chcete Obraťte se na podporu.

Uvítáme vaše názory. Sdělit svůj názor nebo nahlásit potíže s tímto řešením, uveďte poznámky v "Opravit to pro mě" blogu, nebo nám odešlete e-mailu zpráva.

Řešení potíží pro pokročilé

Pokud jste netroufáte na postupy řešení potíží pro pokročilé uživatele, můžete se obrátit na podporu pro systém Windows XP. Informace o postupu kontaktování podpory naleznete na tomto webu společnosti Microsoft:
http://support.microsoft.com/contactus/
Další informace o řešení potíží bod obnovení systému Upřesnit klepněte na tlačítko naleznete v následujících článcích znalostní báze společnosti Microsoft:
295299Jak pomocí nástroje Obnovení systému pomocí služby WMI v systému Windows XP
307545 Jak obnovit poškozený registr, který neumožňuje spuštění systému Windows XP

Další informace

Chcete-li vytvořit bod obnovení, musí být zapnuta funkce Obnovení systému. Ve výchozím nastavení je nástroj Obnovení systému v systému Windows XP zapnuta. Pouze v systému Windows XP Professional lze vypnout nástroj Obnovení systému.

Chcete-li zapnout funkci Obnovení systému, postupujte takto:
 1. Klepněte na tlačítko Spustit, klepněte na tlačítko Ovládací panelya potom poklepejte na Systém.
 2. Klepněte Obnovení systému na kartě.
 3. Zkontrolujte, zda Vypnout nástroj Obnovení systému políčko není zaškrtnuto. Nebo ověřte, zda Vypnout nástroj Obnovení systému na všech jednotkách políčko není zaškrtnuto.
 4. Klepněte na tlačítko OK.

Vlastnosti

ID článku: 948247 - Poslední aktualizace: 22. května 2011 - Revize: 3.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional
Klíčová slova: 
kbmsifixme kbfixme kbresolve kbexpertisebeginner kbhowto kbmt KB948247 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:948247

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com