כיצד להגדיר נקודת שחזור מערכת ב- Windows XP

תרגומי מאמרים תרגומי מאמרים
Article ID: 948247 - View products that this article applies to.
הרחב הכל | כווץ הכל

On This Page

מבוא

לעתים, תוכנית חדשה יכולה לגרום למחשב לפעול באופן בלתי צפוי, והסרת התקנה של התוכנית לא עוזרת. Windows XP כולל תכונה המוכרת בשם 'שחזור מערכת' שיכולה לסייע במצב זה. באפשרותך להשתמש בשחזור מערכת כדי לבחור זמן שבו המחשב פועל באופן הרצוי לך. נקודת זמן זו נקרא נקודת שחזור מערכת. לאחר מכן, כאשר משהו משתבש בפעולת המחשב, באפשרותך להשתמש בנקודת שחזור המערכת כדי לשחזור את המחשב למצב שבו פעל. כאשר תשחזר את המחשב, לא תאבד עבודות שביצעת לאחרונה, כגון מסמכים ודואר אלקטרוני. מאמר זה מתאר דרך קצרה שלב אחר שלב, שקל לעקוב אחריה, להגדרת נקודת שחזור מערכת ב- Windows XP.

השלבים הבאים לעזרה עצמית מיועדים למשתמשי מחשב מתחילים.

הגדר נקודת שחזור מערכת באמצעות שחזור מערכת.

הגדרת נקודת שחזור מאפשרת לבחור נקודה בזמן שבה המחשב פועל באופן הרצוי לך. לאחר מכן, באפשרותך להשתמש בנקודת השחזור כדי לבטל שינויים לא רצויים במחשב בעתיד.

הדירוג של שיטה זו: קלה.

כדי להגדיר נקודת שחזור:
 1. סגור את כל התוכניות הפתוחות.
 2. לחץ על התחל, הצבע על כל התוכניות, הצבע על עזרים, הצבע על כלי מערכת, ולאחר מכן לחץ על שחזור המערכת. אשף שחזור מערכת נפתח.

  הערה אם אשף שחזור מערכת לא נפתח, ייתכן שהתכונה 'שחזור מערכת' כבויה. כדי להפעיל את שחזור מערכת, ראה סעיף 'מידע נוסף' במאמר זה.
 3. לחץ על צור נקודת שחזור ולאחר מכן לחץ על הבא.
 4. בתיבה תיאור נקודת שחזור, הקלד תיאור עבור נקודת השחזור. השתמש בתיאור שקל להבינו. אם אתה יוצר נקודת שחזור לפני התקנת תוכנה או חומרה ספציפית, תוכל להשתמש במידע זה בתיאור.

  הערה התאריך והשעה נוספים באופן אוטומטי לנקודת השחזור. לכן, אין צורך להשתמש בהם בתיאור.
 5. בצע אחת מהפעולות הבאות:
  • כדי לסיים את יצירת נקודת השחזור, לחץ על לחצן צור. אשף שחזור המערכת מדווח כאשר נקודת השחזור נוצרה.
  • כדי להפסיק יצירה של נקודת שחזור ולחזור לדף 'ברוך הבא לשחזור המערכת', לחץ על לחצן הקודם.
  • כדי להפסיק יצירה של נקודת שחזור ולצאת מאשף שחזור המערכת, לחץ על לחצן ביטול.
 6. כאשר תסיים, לחץ על לחצן סגור.
איחולים! יצרת בהצלחה נקודת שחזור, וסיימת את המשימה.

הערות
 • Windows XP יוצר באופן אוטומטי נקודות שחזור מערכת מדי יום. בדרך כלל, הוא יוצר נקודות שחזור לפני התקנת תוכנית או התקן חומרה.
 • אם אתה מתקין תוכנית, אך מאוחר יותר משתמש בנקודת שחזור שנוצרה לפני שהתקנת תוכנית זו, התוכנית לא תפעל עוד. אם ברצונך להשתמש שוב בתוכנית, עליך להתקין אותה מחדש.
 • שחזור מערכת אינו זהה להסרת התקנה של תוכנית. כדי להסיר תוכנית לחלוטין, עליך להסיר את התוכנית באמצעות הוספה או הסרה של תוכניות בלוח הבקרה או באמצעות תוכנית הסרת ההתקנה של התוכנית עצמה. לקבלת מידע נוסף, חפש את נושא העזרה "שינוי או הסרה של תוכנית" במערכת העזרה והתמיכה של Windows XP.

אימות נקודת שחזור

כדי להציג את נקודת השחזור, חזור על שלב 2. לאחר מכן, בדף 'ברוך הבא לשחזור המערכת' של אשף שחזור המערכת, בחר שחזר את המחשב שלי למועד מוקדם יותר ולאחר מכן לחץ על הבא. לאחר מכן בחר את התאריך שבו נוצרה נקודת השחזור מלוח השנה בדף 'בחירת נקודת שחזור'. כל נקודות השחזור שנוצרו בתאריך הנבחר מופיעו לפי שם בתיבת הרשימה בצד שמאל של לוח השנה.

אם שיטה זו פעלה

אם נקודת שחזור המערכת נוצרה, סיימת את המשימה!

אם שיטה זו לא פעלה

אם נקודת שחזור המערכת לא נוצרה, למרבה הצער תוכן זה לא יוכל לסייע לך עוד. במקרה זה, בשלב הבא עליך לנסות פתרון בעיות מתקדם. אם עליך להשתמש בפתרון בעיות מתקדם ואינך משתמש מתקדם, מומלץ לבקש עזרה ממישהו, או לפנות למרכז התמיכה.

פתרון בעיות מתקדם

אם אינך חש בנוח עם שיטות מתקדמות לפתרון בעיות, מומלץ לפנות למרכז התמיכה של Windows XP. לקבלת מידע אודות האופן שבו ניתן לפנות למרכז התמיכה, בקר באתר האינטרנט הבא של Microsoft:
http://support.microsoft.com/contactus/
לקבלת מידע נוסף אודות פתרון בעיות מתקדם של נקודת שחזור מערכת, לחץ על מספרי המאמרים הבאים כדי להציגם מתוך מאגר הידע Microsoft Knowledge Base:
295299 כיצד להשתמש בכלי השירות לשחזור מערכת עם Windows Management Instrumentation ב- Windows XP (ייתכן שקישור זה מפנה לתוכן שחלק ממנו או כולו מופיע באנגלית)
307545 כיצד לשקם מערכת רישום פגומה המונעת הפעלה של Windows XP

מידע נוסף

כדי ליצור נקודת שחזור, התכונה 'שחזור מערכת' חייבת להיות מופעלת. במערכת Windows XP, תכונת שחזור המערכת מופעלת כברירת מחדל. ניתן לבטל את שחזור מערכת ב- Windows XP Professional בלבד.

כדי להפעיל את תכונת שחזור המערכת, בצע את השלבים הבאים:
 1. לחץ על התחל, לחץ על לוח הבקרה ולאחר מכן לחץ לחיצה כפולה על מערכת.
 2. לחץ על הכרטיסייה שחזור מערכת.
 3. ודא כי תיבת הסימון בטל את שחזור המערכת לא נבחרה. לחלופין, ודא כי תיבת הסימון בטל את שחזור המערכת בכל הכוננים לא נבחרה.
 4. לחץ על אישור

מאפיינים

Article ID: 948247 - Last Review: יום שלישי 25 מרץ 2008 - Revision: 1.2
המידע במאמר זה חל על:
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional
מילות מפתח 
kbresolve kbexpertisebeginner kbhowto KB948247

ספק משוב

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com