Balíky Windows Vista a Windows Server 2008 nie sú k dispozícii pre inštaláciu prostredníctvom služby Windows Update

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 948343 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

ÚVOD

Tento článok obsahuje informácie, ktoré pomôžu diagnostikovať, prečo systém Windows Vista alebo Windows Server 2008 balíky service pack sú nie ponúkané k vám prostredníctvom služby Windows Update.

Hoci tento článok obsahuje niekoľko postupov, ktoré môžete sa pokúsiť vyriešiť problém, nechcete byť ohromený. Pomôžeme vám rozhodnúť, ktorú metódu skúsiť prvý a vás prevedie cez iné metódy, ak prvá metóda problém nevyrieši. Ak máte stále problémy so získaním balíkoch service pack pre systém Windows Vista po pokuse o týchto metódach, budeme vám radíme ako získať viac pomôcť.

Ďalšie informácie o možnostiach získania najnovšej aktualizácie service pack pre systém Windows Vista a Windows Server 2008 nájdete po kliknutí na nasledovné číslo článku databázy Microsoft Knowledge Base:
935791Ako získať najnovší balík service pack pre systém Windows Vista
968849 Ako získať najnovší balík service pack pre systém Windows Server 2008
Poznámky
 • Tento článok je určený pre začiatočníkov až pokročilých používateľov počítača.
 • Zistíte to ľahšie nasledovať kroky, ak si tento článok vytlačíte.

PRIZNAKY

Pri kontrole aktualizácií pre služby Windows Update service pack systému Windows Vista alebo Windows Server 2008 nie ponúknutá k stiahnutiu.

PRICINA

Tento problém sa môže vyskytnúť z mnohých rôznych dôvodov. Najbežnejšie sú však nasledujúce dôvody:
 • Už máte nainštalovaný balík service pack a neuvedomuje to.
 • Musíte nainštalovať ďalšie aktualizácie pred inštaláciou balíka service pack.
 • Nenainštalovali ste Service Pack 1 (SP1) a preto ste sa neponúkne možnosť nainštalujte balík Service Pack 2 (SP2). SP2 vyžaduje nainštalovaným balíkom SP1.
 • Súčasti systému, ktoré musíte mať na inštaláciu balíka service pack nie sú nainštalované na vašom počítači.
 • Máte kus hardvéru alebo softvéru v počítači, ktorý je uvedený v ”Hardvér a softvér, ak súčasnosti vyústi v systéme Windows Update nie vám ponúka balík service pack "časť tohto článku.
 • Ste nainštalovali predbežnú verziu balíka service pack a to správne neodinštalovala predtým, ako ste sa pokúsil nainštalovať konečnú verziu balíka service pack.

KROKY NA VYRIEŠENIE TOHTO PROBLÉMU

Ak ste používateľom v podnikovom prostredí, obráťte sa na správcu systému. Niektoré správcovia dočasne zablokovať dodávka balíkov service pack.

Ak nie ste v podnikovom prostredí, kde je dočasne zablokovať dodávka balíkov service pack, použite nasledujúce metódy na vyriešenie tohto problému.

Potvrdiť, že balíka service pack nie je už nainštalovaný a že nepoužívate predbežnú verziu balíka service pack

Možno už máte najnovšiu aktualizáciu service pack inštalovanú a nemusia uvedomovať, najmä ak máte zapnutú službu Windows Update. Alebo môžete mať predbežnú verziu balíka service pack nainštalovaný.

Ak chcete zistiť, či máte staršie verzie service pack nainštalovaná, postupujte nasledovne:
 1. Kliknite na tlačidlo Štart
  Zbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok
  Tlačidlo Štart
  , kliknite pravým tlačidlom myši Počítač, a potom kliknite na tlačidlo Vlastnosti.
 2. Ak je nainštalovaný balík service pack, v spodnej časti sa zobrazí odkaz na balík service pack Vydanie systému Windows sekcia.

  Poznámka Ak je nainštalovaný predbežnú verziu balíka service pack, bude sa podobať zobrazené informácie "Service Pack 2, v.286."
  Poznámka Ak používate predbežnú verziu balíka service pack, musíte ho odinštalovať pred Windows Update ponúkne konečnú verziu balíka service pack. Ďalšie informácie o odinštalovaní balíky service pack, po kliknutí na nasledovné číslo článku databázy Microsoft Knowledge Base:
  948537Informácie o odinštalovaní balíkoch service pack pre systém Windows Vista ako riešenie problémov krok

Skontrolujte, či pre Čakajúce aktualizácie alebo aktualizácie ovládačov zariadení

Ak neexistujú žiadne aktualizácie Čakajúce, ako napríklad aktualizácie zabezpečenia pre váš systém o lokalite Windows Update, Windows Update neponúkne balík service pack dovtedy, kým tieto aktualizácie sa inštalujú. Preto budete musieť nainštalovať ostatné nevybavené aktualizácie alebo aktualizácie ovládačov zariadení pred inštaláciou balíka service pack. Čakajúce aktualizácie môžu zahŕňať aktualizácie zabezpečenia alebo iné dôležité aktualizácie. Aktualizácie ovládačov zariadení môžu zahŕňať aktualizácie pre ovládače zvuku, pre zobrazovanie niektorých vodičov alebo na iné hardvérové alebo softvérové ovládače.
Poznámka Pred inštaláciou SP2, musíte nainštalovať balík SP1. Služba Windows Update neponúkne ste SP2 kým SP1 je nainštalovaná vo vašom systéme.
Ak chcete inštalovať všetky čakajúce aktualizácie a aktualizácie ovládačov zariadení, postupujte nasledovne:
 1. Kliknite na tlačidlo Štart
  Zbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok
  Tlačidlo Štart
  , typu Služba Windows Update v Začať vyhľadávanie políčko a potom stlačte kláves ENTER.
 2. Kliknite na tlačidlo Skontrolovať aktualizácie. Skontrolujte zoznam aktualizácií a overte, že všetky aktualizácií, ktoré sú označené Dôležité alebo Odporúčané sú vybraté a potom vyberte všetky ovládače hardvérových zariadení, ktoré sú uvedené ako voliteľné aktualizácie.
 3. Kliknite na tlačidlo Inštalácia aktualizácií sa začne inštalácia. Reštartujte počítač, ak výzva to urobiť po dokončení inštalácie.
 4. Skontrolujte, či služba Windows Update zobrazí, či balík service pack je teraz k dispozícii.
Ak ste boli schopní nainštalovať balík service pack, Gratulujeme! Ste skončili s týmto článkom. Možno budete chcieť prečítať "Tipy pre prevenciu"sekcia Ak sa chcete dozvedieť, ako môžete zabrániť týmito druhmi otázok v budúcnosti.

Ak ste boli stále nie je možné nainštalovať balík service pack, skúste nasledujúce metódy.

Uistite sa, že aktualizácie, ktoré bránia ponúkané na inštaláciu balíka service pack nie sú skryté

 1. Kliknite na tlačidlo Štart
  Zbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok
  Tlačidlo Štart
  , typu Služba Windows Update v Začať vyhľadávanie políčko a potom stlačte kláves ENTER.
 2. Kliknite na tlačidlo Obnoviť skryté aktualizácie. Skontrolujte zoznam aktualizácií.

  Service Pack 2 pre systém Windows Vista a Windows Server 2008 sa neponúkne používateľom, ktorým je skrytý nasledujúcu aktualizáciu:
  955430 Popis systému Windows Vista a Windows Server 2008 Inštalácia softvéru funkcie aktualizácie vydaný 28. apríla 2009
  Balík Windows Vista SP1 sa neponúkne používateľom, ktorým jednu z nasledujúcich aktualizácií je Skrytá:
  935509 Aktualizácia softvéru je k dispozícii pre verzie systému Windows Vista obsahuje funkciu Windows BitLocker Drive Encryption
  938371 Aktualizácia softvéru je k dispozícii pre inštaláciu súčastí systému Windows Vista
  937287 Aktualizácia softvéru je k dispozícii pre softvérová funkcia inštalácie systému Windows Vista
  "Zviditeľniť" aktualizáciu, vyberte aktualizácie a potom kliknite na tlačidlo Obnovenie.

Počítače, ktoré majú niektoré viac procesorov musieť aktualizovať 973879 nainštalovaný pre Service Pack 2 pre systém Windows Vista a Windows Server 2008 má byť ponúknutá

Niektoré procesory správu podporu pre niektoré nepodporované funkcie prijímačov. Preto, ak systém použije tieto funkcie prijímačov, po výskyte chyby Stop. Ak tento problém existuje, systém Windows Vista a Windows Server 2008 balíka service pack sa neponúkajú na prevzatie. Pre viac informácií a chcete nainštalovať túto aktualizáciu, po kliknutí na nasledovné číslo článku databázy Microsoft Knowledge Base:
973879Zobrazí chybové hlásenie „Stop 0x0000003E"pri pokuse o inštaláciu balíka Windows Vista Service Pack 2 alebo Windows Server 2008 Service Pack 2 na počítači, ktorý má niektoré viac procesorov

Prevezmite nástroj pripravenosti na aktualizáciu systému a potom skontrolovať aktualizácie

Systémové prostriedky, napríklad súbor údajov, údaje databázy registry a dokonca dáta v pamäti, môžete vytvoriť nezrovnalostí počas životnosti operačného systému. Tieto nezrovnalosti môžu blokovať aktualizácií softvéru. Nástroj pripravenosti na aktualizáciu systému overuje integritu systému a rieši akékoľvek nezrovnalosti.

Ak chcete získať nástroj pripravenosti na aktualizáciu systému, postupujte nasledovne:
 1. Kliknite na tlačidlo Štart
  Zbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok
  Tlačidlo Štart
  , typu Služba Windows Update v Začať vyhľadávanie políčko a potom stlačte kláves ENTER.
 2. Kliknite na tlačidlo Skontrolovať aktualizácie.
Ak má váš počítač známej nekonzistentnosti, sú ponúkané aktualizácia, ktorá vykoná opravu. Po Windows Update ponúka tento roztok, ponúkne balík Windows Vista service pack bez viac vstupu od vás. Ďalšie informácie nájdete po kliknutí na nasledovné číslo článku publikovaného v Microsoft Knowledge Base:
947821Popis nástroja pripravenosti systémovej aktualizácie pre systém Windows Vista a Windows Server 2008
Ak ste ešte stále nie je možné nainštalovať balík service pack, možno budete chcieť zobraziť "Hardvér a softvér, ak súčasnosti vyústi v systéme Windows Update nie vám ponúka balík service pack "časť tohto článku. Tento zoznam hardvéru a softvéru môže pomôcť rýchlo identifikovať príčinu problému.

DALSIE INFORMACIE

Hardvér a softvér, ak súčasnosti vyústi v systéme Windows Update nie vám ponúka balík service pack

Problémy s inštaláciou sú známe výskyt hardvéru a softvéru v nasledujúcom zozname.

Aktualizácia Service Pack 2 pre systém Windows Vista a Windows Server 2008

 • Intel ICH7 systémov s Bluetooth, ktoré sú pripojené k rozbočovaču USB 2.0

  Service Pack 2 pre systém Windows Vista a Windows Server 2008 nie je k dispozícii z lokality Windows Update na zákazníkov, ktorí majú systém Intel ICH7 s Bluetooth pripojené k rozbočovaču USB 2.0. Existuje známy problém služby s hardvérovou konfiguráciou. Ďalšie informácie nájdete po kliknutí na nasledovné číslo článku publikovaného v Microsoft Knowledge Base:
  970408Bluetooth zariadenie prestane fungovať prerušovane na počítači, na ktorom je spustený systém Windows Vista Service Pack 2
 • vLite

  Ak ste použili vLite prispôsobiť inštalácie systému Windows Vista, môžu mať odstránené niektoré požadovaných systémových súčastí. Ak chcete obísť tento problém, nainštalujte najnovšiu verziu vLite. Ďalšie informácie nájdete na webovej lokalite vLite:
  http://www.vLite.net/
 • HP TouchSmart IQ700 modely počítačov

  Tam je problém s kompatibilitou medzi SP2 a konkrétnom hardvéri USB na základných doskách tohto produktového radu.
 • Windows Live Messenger 14

  Tam je problém s kompatibilitou s Windows Live Messenger 14. Inováciou operačného systému spôsobuje Windows Live Messenger 14 môže prestať pracovať.Ďalšie informácie nájdete po kliknutí na nasledovné číslo článku publikovaného v Microsoft Knowledge Base:
  972634Nie je možné spustiť systém Windows Live Messenger 14,0 nainštalujete balík Windows service pack

Balík Windows Vista Service Pack 1

 • Softvérový ovládač spoločnosti Symantec pre aplikáciu Symantec Endpoint Protection a pre klientov Symantec Network Access Control
  • Pre x 86 počítače:
   Wgx.sys verzia 11.0.1000.1091 alebo staršia
  • Pre x 64-bitových počítačoch:
   Wgx64.sys verzia 11.0.1000.1091 alebo staršia
  Poznámka Symantec uvedomuje túto otázku a vypracovala riešenie. Ďalšie informácie nájdete na lokalite WWW spoločnosti Symantec:
  http://service1.symantec.com/support/Ent-Security.nsf/DocID/2007121216494948
 • Fujitsu-Siemens Amilo LA Notebook (prenosný počítač)

  Služba Windows Update neponúkne balík Windows Vista SP1 pre Fujitsu-Siemens Amilo LA 1703 notebooky, ktoré majú BIOS dátum vydania 14. marca 2008 alebo skôr (revízia systému BIOS čísla 8.6T1-0023-M007 alebo staršia). Tento blok odráža nastavenie správy napájania nesprávne, ktoré budú riešiť aktualizovanej revízia systému BIOS. Chcete prevziať najnovšiu aktualizáciu systému BIOS pre váš Notebook, navštívte lokalitu podpory Fujitsu a prejdite na dostupné súčastí na prevzatie pre váš Notebook:
  http://www.Fujitsu.com
  Pre výber notebooky a AMILO La 1703, aktualizovaný systém BIOS (8.6 alebo novšia verzia) zaúčtovaný a je k dispozícii na prevzatie.
 • Microsoft Dynamics maloobchodných Management System (RMS) Store Operations alebo ústredie

  Balík Windows Vista SP1 nie je k dispozícii z lokality Windows Update pre zákazníkov, ktorí používajú Microsoft Dynamics Retail Management System (RMS) Store Operations alebo ústredie z dôvodu problém s rozhraním ActiveX Data Objects (ADO). Aktualizácia tohto problému je k dispozícii od spoločnosti Microsoft. Po inštalácii aktualizácie balíka Windows Vista SP1 bude k dispozícii prostredníctvom lokality Windows Update.Ďalšie informácie nájdete po kliknutí na nasledovné číslo článku publikovaného v Microsoft Knowledge Base:
  952287Aplikácia, ktorá používa rozhranie ADO môže funkčná porucha alebo stratu údajov sa môže vyskytnúť pri pripojení tejto aplikácie na server SQL Server v systéme Windows Vista, Windows XP alebo Windows Server 2008
 • vLite

  Ak ste použili vLite prispôsobiť inštaláciu systému Windows Vista, môžu mať odstránené niektoré požadovaných systémových súčastí. Ak chcete obísť tento problém, nainštalujte najnovšiu verziu vLite. Ďalšie informácie nájdete na webovej lokalite vLite:
  http://www.vLite.net/

Ako vyriešiť problémy s inštaláciou

Aktualizácie ovládačov zariadení môže vyriešiť problémy pre Fujitsu-Siemens Amilo LA Notebook, pre Microsoft Dynamics Retail Management System (RMS) Store Operations alebo ústredie a pre vLite. Informácie o tom, ako nainštalovať aktualizácie ovládačov zariadení, nájdete v časti "Čakajúce aktualizácie alebo aktualizácie ovládačov zariadenia" sekcia.

Ak služba Windows Update nevyrieši problém s ovládačom, navštívte oblasti ovládač prevziať na webovej lokalite výrobcu počítača. Pozrite sa na nedávno aktualizované ovládače, ktoré nie ešte nainštalovaný na vašom počítači. Po aktualizácii svojho počítača, vráťte na lokalitu Windows Update a potom kliknite na Skontrolovať aktualizácie opäť chcete zistiť, či sa teraz ponúkne balík service pack.

Spoločnosť Microsoft poskytuje kontaktné informácie tretích strán, aby vám pomohol nájsť technickú podporu. Tieto kontaktné informácie sa môžu zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia. Spoločnosť Microsoft nezaručuje presnosť kontaktných informácií týchto tretích strán.

PRE SPRÁVCOV SYSTÉMU

Navštívte nasledovnú webovú lokalitu spoločnosti Microsoft zobraziť "Windows operačného systému Service Pack Blocker Toolkit: najčastejšie otázky":
http://Technet.Microsoft.com/en-us/library/bb892134.aspx
Používatelia, ktorí pracujú v prostredí Windows Server Update Services (WSUS) sú ovplyvnené iba tieto problémy, ktoré boli popísané vyššie v tomto článku:
 • Windows Service Pack nie je ponúkaný, pretože je už nainštalovaný.
 • vLite použila prispôsobiť vašu inštaláciu systému Windows Vista.
 • Na aktuálnu skupinu inštalovaných súčastí systému Windows existuje nekonzistentnosť v systéme súborov alebo databáze registry.
 • Vydania balíka service pack bola nainštalovaná a nie odinštalovaný.

TIPY PRE PREVENCIU

Chcete zabrániť takýmto problémom v budúcnosti, bol počítač aktualizovaný. Najjednoduchší spôsob, ako udržať váš počítač aktualizovaný je zapnúť službu Windows Update. Ak chcete zapnúť službu Windows Update, postupujte nasledovne:
 1. Kliknite na tlačidlo Štart
  Zbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok
   Tlačidlo Štart
  , kliknite na položku všetko Programy, a potom kliknite na tlačidlo Služba Windows Update,
 2. Na navigačnej table kliknite na položku Zmena nastavenia.
 3. Vyberte možnosť automatických aktualizácií nastavenie, ktoré chcete, aby systém Windows.
 4. Kliknutím vyberte možnosť Zahrnúť odporúčané aktualizácie pri preberaní, inštalácii a upozorňovaní na aktualizácie Začiarknite políčko a potom kliknite na tlačidlo ok.

Vlastnosti

ID článku: 948343 - Posledná kontrola: 28. februára 2012 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Windows Server 2008 Service Pack 2, pri použití s produktom:
  • Windows Server 2008 Enterprise without Hyper-V
  • Windows Server 2008 Datacenter
  • Windows Server 2008 Datacenter without Hyper-V
  • Windows Server 2008 for Itanium-Based Systems
  • Windows Server 2008 Standard without Hyper-V
  • Windows Server 2008 Enterprise
  • Windows Server 2008 Standard
 • Balík Service Pack 2 pre systém Windows Vista
 • Balík Service Pack 1 pre systém Windows Vista, pri použití s produktom:
  • Windows Vista Enterprise 64-bit edition
  • Windows Vista Enterprise
  • Windows Vista Business 64-bit edition
  • Windows Vista Business
  • Windows Vista Ultimate 64-bit edition
  • Windows Vista Ultimate
  • Windows Vista Home Premium 64-bit edition
  • Windows Vista Home Premium
  • Windows Vista Home Basic 64-bit edition
  • Windows Vista Home Basic
  • Windows Vista Starter
Kľúčové slová: 
kbresolve kbexpertisebeginner kbtshoot kbprb kbmt KB948343 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:948343

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com