Při pokusu o kontrolu databáze v počítači se systémem Windows Server 2003 se zobrazí chybová zpráva: "Operace byla ukončena s chybou-1011 (nedostatek paměti JET_errOutOfMemory)"

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 948603 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Příznaky

Předpokládejme následující situaci:
 • Údržbu databáze adresáře služby Active Directory se systémem Windows Server 2003.
 • Restartovat v režimu obnovení adresářových služeb zkontrolovat databázi nebo jej vyčistit.
V tomto scénáři při spuštění úkolu defragmentace v režimu offline, můžete obdržet následující výstup:

<target>Soubor údržby: kompaktní <cíl> otevírání databáze [aktuální]. Provádění příkazu: C:\WINDOWS\system32\esentutl.exe /d "<source>\ntds.dit" /t "<target>\ntds.dit" /p /o spouštění defragmentace režimu... <source>Databáze: <zdroj>\ntds.dit Temp. <target>Databáze: <cíl> \ntds.dit stav defragmentace (dokončeno %) 0 10 20 30 40 50 60 70 80 90 100 |----|----|----|----|----|----|----|----|----|----|....................... Operace byla ukončena s chybou-1011 (JET_errOutOfMemory, nedostatku paměti) po 1431.78 sekundách. Vytvořená 0xfffffc0d(-1011) kód ukončení procesu
Průběh úkolu provede defragmentaci než dojde k této chybě výstup závisí na velikosti databáze a na konfiguraci serveru. Tento problém může docházet k není menší databází.

V tomto scénáři není spuštěn z virtuální paměti a je nainstalována dostatek fyzické paměti. Nezáleží, zda je spuštěna defragmentace úkolu společně s / 3 GB přepnout v souboru Boot.ini.

Poznámka: Tento problém se nevyskytuje v 64bitových systémech.

Příčina

K tomuto problému dochází, pokud počítač se systémem Windows Server 2003 má více než 3 gigabajty (GB) fyzické paměti. V tomto případě nástroj Esentutl.exe poskytuje nesprávné mezipaměti velikost rady k databázový stroj. Proto dojde k chybě přidělení mezipaměti databázový stroj a zastaví defragmentace v režimu offline.

Tento problém na 64bitové systémy nedochází, protože výpočet mezipaměti nástroj Esentutl.exe se výrazně liší v těchto systémech.

Řešení

Při řešení tohoto problému postupujte takto:
 1. Kopírovat řádek v souboru Boot.ini, který slouží k restartování systému Windows Server 2003.
 2. Tento řádek pod původním řádku Vložit a upravit jej podobat následující:
  multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS=" Windows Server 2003, Enterprise DSREPAIR" /FASTDETECT /NOEXECUTE=OPTOUT /3GB /userva=2900 /maxmem=<memory that is available to the operating system> /safeboot:dsrepair
  Pro přepínání režimů spuštění, můžete komentář mimo příslušný řádek v souboru Boot.ini. To také znamená nemáte přístup k přepínání mezi režimy spuštění konzoly serveru.
 3. Snížení paměti je k dispozici operační systém, aby nástroj Esentutl.exe nedává nesprávné mezipaměti velikost rady. 2048 je hodnota, která funguje pro všechny konfigurace. Hodnota pracovní pro konfigurace 3 GB je 2944. Například pro konfiguraci 3 G upravte řádek následujícím způsobem:
  multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS=" Windows Server 2003, Enterprise DSREPAIR" /FASTDETECT /NOEXECUTE=OPTOUT /3GB /userva=2900 /maxmem=2944 /safeboot:dsrepair
  Poznámka paměti nemá velký vliv na defragmentace v režimu offline, protože je úkol cacheable.

Prohlášení

Společnost Microsoft potvrzuje, že se jedná o problém v produktech této společnosti, které jsou uvedeny v části Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt.

Vlastnosti

ID článku: 948603 - Poslední aktualizace: 4. března 2008 - Revize: 1.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Windows Server 2003, Datacenter Edition (32-bit x86)
 • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise Edition (32-bit x86)
Klíčová slova: 
kbmt kberrmsg kbtshoot kbexpertiseinter kbprb KB948603 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:948603

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com