Windows Server 2003 tabanlı bir bilgisayarda bir veritabanını denetlemeye çalıştığınızda hata iletisi: "<a1>hata</a1>-1011 (bellek yetersiz, JET_errOutOfMemory) ile işlem sonlandırıldı"

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 948603 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Şu senaryoyu inceleyin:
 • Windows Server 2003'te Active Directory dizin hizmeti veritabanı Bakım'ı çalıştırıyorsunuz.
 • Veritabanını denetleyin veya temizlemek, bu dizin hizmeti geri yükleme modunda yeniden başlatın.
Bu senaryoda, bir çevrimdışı disk birleştirme görevi çalıştırdığınızda aşağıdaki çıktıyı alabilirsiniz:

Bakım dosya: [geçerli] veritabanına <target>açılıyor sıkıştırılmış. Yürütülen komut: C:\WINDOWS\system32\esentutl.exe /d /t "\ntds.dit <source>" /p "\ntds.dit <target>" modunda başlatılıyor BIRLEŞTIRME /o... Veritabanı: <source>\ntds.dit Temp. Veritabanı: <target>\ntds.dit birleştirme durumu (% tamamlandı) 0 10, 20 30, 40 50, 60 70, 80 90 100 |----|----|----|----|----|----|----|----|----|----|....................... Işlem, 1431.78 saniye sonra-1011 (JET_errOutOfMemory, bellek yetersiz) hatası ile sona erdirildi. Oluşturulan işlem çıkış kodu 0xfffffc0d(-1011)
Bu hata çıktı gerçekleştirilmeden önce birleştirme görevi yapar, veritabanının boyutunu ve sunucu yapılandırmasına bağlı ilerleyişi. Daha küçük veritabanları bu sorunla karşılaşabilirsiniz.

Bu senaryoda, sanal bellek çalışmaz ve yüklü fiziksel bellek yetersiz. Çalıştırdığınız ile birlikte <a2>birleştirme</a2> görev olup olmadığını, önemli değildir / 3 GB'te Boot.ini dosyası anahtarı.

Not Bu sorun, 64-bit sistemlerde oluşmaz.

Neden

Bu sorun, Windows Server 2003 tabanlı bilgisayarda 3 gigabayttan (GB) fazla fiziksel bellek varsa oluşur. Bu durumda, Esentutl.exe yardımcı programı yanlış önbellek boyutu ipuçları için veritabanı altyapısı sağlar. Bu nedenle, veritabanı alt yapısı bir önbellek ayırma hatası karşılaşır ve onu çevrimdışı birleştirme durur.

Bu sorun, önbellek hesaplama Esentutl.exe yardımcı programı, bu sistemlerde önemli ölçüde farklıdır, çünkü 64-bit sistemlerde oluşmaz.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için aşağıdaki adımları izleyin:
 1. Satır, Windows Server 2003 yeniden başlatmak için kullanılan Boot.ini dosyasında kopyalayın.
 2. Bu satırın altındaki satırı özgün yapıştırın ve sonra aşağıdakine benzer:
  multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS=" Windows Server 2003, Enterprise DSREPAIR" /FASTDETECT /NOEXECUTE=OPTOUT /3GB /userva=2900 /maxmem=<memory that is available to the operating system> /safeboot:dsrepair
  Başlangıç modları arasında geçiş yapmak için ilgili satırı Boot.ini dosyasında aç?klama. Bu, aynı zamanda sunucu konsolunda başlangıç modları arasında geçiş yapmak için erişmek zorunda anlamına gelir.
 3. Esentutl.exe yardımcı programı yanlış önbellek boyutu ipuçları sağlamaz, işletim sistemi için kullanılabilir bellek azaltın. 2048 tüm yapılandırmalar için çalışan bir değerdir. 2944 3 GB yapılandırmaları için çalışma değerdir. Örneğin, 3 G yapılandırma için satırı şu şekilde değiştirin:
  multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS=" Windows Server 2003, Enterprise DSREPAIR" /FASTDETECT /NOEXECUTE=OPTOUT /3GB /userva=2900 /maxmem=2944 /safeboot:dsrepair
  görev önbelleklenebilir olmadığı için çevrimdışı birleştirme üzerinde büyük bir etki Not bellek yok.

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Özellikler

Makale numarası: 948603 - Last Review: 4 Mart 2008 Salı - Gözden geçirme: 1.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows Server 2003 Datacenter Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Enterprise Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kberrmsg kbtshoot kbexpertiseinter kbprb KB948603 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:948603

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com