Chybová zpráva při importu dat do Microsoft Dynamics CRM 4.0 pomocí Průvodce importem dat nebo spuštění nového přenesení dat pomocí data Migration Manager: "Oddělovač dat Mismatched: byl nalezen pouze jeden oddělovač"

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 948987 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Příznaky

Příznak 1

Importovat data do Microsoft Dynamics CRM 4.0 pomocí Průvodce importem dat. Jsou dokončeny všechny kroky průvodce. Data je však importovány. V oblasti importy pod Workplace vidět import úlohy a chyby. Chyba řádků může obsahovat následující chybová zpráva:
Oddělovač data neodpovídající: byl nalezen pouze jeden oddělovač.

Příznak 2

Spuštění nového přenesení dat pomocí Správce přenesení dat pro Microsoft Dynamics CRM 4.0. Pokud vyberte soubor CSV obsahující znaky nového řádku v poli data ověřit oddělovače stránky zobrazí nesprávně. Pokud na stránce Ověření souborů klepněte na tlačítko OK zobrazí následující chybová zpráva:
Oddělovač data neodpovídající: byl nalezen pouze jeden oddělovač.

Příznak 3

Vytvoření mapování importu prostřednictvím Microsoft Dynamics CRM 4.0 Software Development Kit (SDK). Použít netisknutelné znaky, například nový řádek (\n) nebo vrátit znaky (\r) jako oddělovače hodnoty pole. Zobrazí se chybová zpráva podobná následující zprávě:
<crmerror><errorid>80040345</errorid> <managederrorname>DataColumnsNumberMismatch</managederrorname> <errormessage>počet polí se liší od počtu záhlaví sloupce.</errormessage> </crmerror>
Řádky dat, které obsahují pole netisknutelné znaky oddělovače nejsou importovány.

Řešení

Tento problém je vyřešen v nejnovější kumulativní aktualizaci kumulativní Microsoft Dynamics CRM 4.0. Další informace naleznete následujícím článku znalostní databáze Microsoft Knowledge Base:
949256Microsoft Dynamics CRM 4.0 aktualizace a opravy hotfix

Prohlášení

Společnost Microsoft potvrzuje, že se jedná o problém v produktech této společnosti, které jsou uvedeny v části Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt.

Další informace

Další informace o terminologii používané v aktualizacích softwaru naleznete v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
824684Popis standardní terminologie používané při popisu aktualizací softwaru společnosti Microsoft
Další informace o Microsoft Business Solutions CRM software opravy hotfix a aktualizace balíček terminologii klepnutím na následující číslo článku databáze Microsoft Knowledge Base:
887283Standardy používání názvů u balíčků oprav hotfix a aktualizací softwaru aplikace Microsoft Business Solutions CRM (Tento článek může obsahovat odkazy na anglický obsah (dosud nepřeložený).)

Vlastnosti

ID článku: 948987 - Poslední aktualizace: 12. února 2009 - Revize: 2.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft Dynamics CRM 4.0
Klíčová slova: 
kbmt kbexpertiseinter kbfix kbautohotfix kbmbsmigrate kbqfe kbhotfixserver KB948987 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:948987

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com