MS08-051: PowerPoint 2003 güvenlik güncelleştirmesi: 12 Ağustos 2008'in açıklaması

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 948988 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

GİRİŞ

Microsoft, MS08-051 güvenlik bültenini yayımladı. Güvenlik bülteninin tamamını görüntülemek için, aşağıdaki Microsoft Web sitelerinden birini ziyaret edin:

Bu güvenlik güncelleştirmesiyle ilgili yardım ve destek alma

Ev kullanıcıları, ABD'de ve Kanada'da 1-866-PCSAFETY numarasını arayarak veya yerel Microsoft temsilcisine başvurarak ücretsiz destek alabilir. Güvenlik güncelleştirmeleri sorunlarıyla ilgili olarak yerel Microsoft temsilcinize başvurma konusunda daha fazla bilgi için, Microsoft Uluslararası Destek Web sitesini ziyaret edin.
http://support.microsoft.com/common/international.aspx?rdpath=4
Kuzey Amerika'daki müşteriler aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret ederek ücretsiz e-posta desteğine veya sohbet yoluyla destek seçeneklerine sınırsız erişim sağlayabilir:
http://support.microsoft.com/oas/default.aspx?&prid=7552
Kurumsal müşteriler, normal destek ilgili kişilerinden güvenlik güncelleştirmeleriyle ilgili destek alabilir.

Bu güvenlik güncelleştirmesi hakkında daha fazla bilgi

Bu güvenlik güncelleştirmesiyle ilgili olduğu bilinen sorunlar

 • Microsoft Office PowerPoint 2003 Service Pack 2 ve Microsoft Office PowerPoint 2003 Service Pack 3 için 2. Sürüm etiketli yeni güncelleştirme paketleri Microsoft Yükleme Merkezi'ne gönderildi. Bu güncelleştirmenin 1. Sürüm'ünü Microsoft Yükleme Merkezi'nden el ile yüklediyseniz, güncelleştirmenin 2. Sürüm'ünü yeniden yüklemelisiniz. Bu güncelleştirmeyi yüklemek için Microsoft Update veya Office Update kullandıysanız güncelleştirmeyi yeniden yüklemeniz gerekmez.

  Dosyanın doğru sürümüne sahip olup olmadığınızı belirlemek için, bilgisayarınızdaki Powerpnt.exe dosyasının sürümünü incelemelisiniz.
  • Powerpnt.exe dosyasının sürümü 11.0.8227.0 ise, güncelleştirmenin en son sürümü yüklüdür.
  • Powerpnt.exe dosyasının sürümü 11.0.8212.0 ise, güncelleştirmenin yanlış sürümü yüklüdür.
  Dosyanın yanlış sürümü varsa, aşağıdaki eylemlerden birini gerçekleştirmelisiniz:
  • Bu güncelleştirmenin 2. Sürüm etiketli en son sürümünü Yükleme Merkezi'nden el ile yükleyin. Yükleme Merkezi'nde, Microsoft Office PowerPoint 2003 Service Pack 2 ve Microsoft Office PowerPoint 2003 Service Pack 3'e yönelik en son paketlerin konumu için Etkilenen Yazılımlar tablosuna başvurun.
  • Microsoft Update veya Office Update hizmetini kullanarak bilgisayarı otomatik olarak tarayıp doğru güncelleştirmenin sunulmasını sağlayarak güncelleştirmeyi yeniden yükleyin.
  • Güncelleştirmeyi yeniden yüklememeye karar verirseniz, geçici bir çözüm olarak, bir kayıt defteri anahtarını el ile ayarlayarak PowerPoint sunu türlerini engellemelisiniz. PowerPoint sunu türlerini engelleme hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
   938810 Office 2003 Service Pack 3'ü yükledikten sonra engellenen bazı dosya türleri hakkında bilgi
  Not 12 Ağustos 2008'de 1. Sürüm etiketli olarak Yükleme Merkezi'nde yayımlanan ilk paketler ikili dosyaların yanlış sürümlerini içeriyordu. Bu sürümler, bu güvenlik bülteninde anlatılan güvenlik açıklarına karşı koruma sağlıyordu; ancak başka önemli güvenlik ve güvenilirlik güncelleştirmelerini içermiyordu. Bu durum yalnızca Microsoft Yükleme Merkezi'ndeki paketleri etkiliyordu. Microsoft Update ve Office Update, ikili dosyaların doğru sürümlerini içerdiği ve dağıttığı için bunların güncelleştirilmeleri gerekmiyordu. Bu güncelleştirmeleri Microsoft Update veya Office Update aracılığıyla başarıyla dağıttıysanız herhangi bir işlem yapmanız gerekmez.

Önkoşullar

Bu güvenlik güncelleştirmesini uygulamak için, aşağıdaki öğelerden biri yüklü olmalıdır:
 • Microsoft Office 2003 Service Pack 2 (SP2)
 • Microsoft Office 2003 Service Pack 3 (SP3)
Office 2003 SP2 veya Office 2003 SP3'ü edinme hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
870924 En son Office 2003 hizmet paketi nasıl elde edilir

Bu güvenlik güncelleştirmesinin içerdiği güvenlikle ilgili olmayan düzeltmeler

Bu güvenlik güncelleştirmesini Office 2003 SP3 çalıştıran bir bilgisayara yüklediğinizde aşağıdaki düzeltme de yüklenir:
945437 PowerPoint 2003 Service Pack 3 sonrası düzeltme paketi: 26 Kasım 2007'nin açıklaması (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir)

Dosya bilgileri

Bu güvenlik güncelleştirmesinin İngilizce (ABD) sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yeni dosya özniteliklerine) sahiptir. Bu dosyalarla ilgili tarihler ve saatler UTC (eşgüdümlü evrensel saat) kullanılarak listelenmiştir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için, Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat öğesinde Saat Dilimi sekmesini kullanın.
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
File nameFile versionFile sizeDateTime
Powerpnt.exe11.0.8227.06,421,51204-Jul-200801:33

Özellikler

Makale numarası: 948988 - Last Review: 8 Ekim 2008 Çarşamba - Gözden geçirme: 2.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Office PowerPoint 2003
Anahtar Kelimeler: 
kboffice2003presp4fix kbfix kbbug kbsecvulnerability kbsecbulletin kbsecurity kbqfe kbexpertisebeginner KB948988

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com