Pokud se zobrazí chyba služby Windows Update, zkuste Řešení pro běžné chyby služby Windows Update.

Byly potíže vyřešeny?

Pokud potíže nebyly vyřešeny, proveďte aktualizaci služby Agent webu Windows Update na nejnovější verzi. V současnosti není k dispozici ke stažení samostatná služba Agent webu Windows Update. Máte-li zapnuty automatické aktualizace, bude nejnovější verze služby Agent webu Windows Update stažena a nainstalována do počítače automaticky.

Pokud nemáte zapnuty automatické aktualizace, použijte k získání nejnovější verze služby Agent webu Windows Update následující postup:
 1. Zapněte automatické aktualizace. Postupujte v závislosti na používané verzi systému Windows.

  Windows 8.1 a Windows 8
  Zmenšit tento obrázekZvětšit tento obrázek
  1. Potáhněte prstem od pravého okraje obrazovky (pokud používáte myš, nastavte ukazatel do pravého horního rohu obrazovky a posuňte jej směrem dolů), klepněte nebo klikněte na položku Nastavení, klepněte nebo klikněte na položku Ovládací panely a pak klepněte nebo klikněte na položku Windows Update.
  2. Klepněte nebo klikněte na položku Změnit nastavení.
  3. V části Důležité aktualizace zvolte možnost Instalovat aktualizace automaticky.
  4. V části Doporučené aktualizace zaškrtněte políčko Získávat doporučené aktualizace stejným způsobem jako důležité aktualizace a pak klikněte na tlačítko OK.
  Zmenšit tento obrázekZvětšit tento obrázek
  Windows 7, Windows Vista a Windows XP
  Zmenšit tento obrázekZvětšit tento obrázek
  Chcete-li automaticky zapnout automatické aktualizace, klikněte na odkaz nebo tlačítko Opravit a pak v dialogovém okně Zobrazit stahování klikněte na položku Spustit. Potom postupujte podle kroků v průvodci opravou.

  Zmenšit tento obrázekZvětšit tento obrázek
  Opravit tyto potíže
  Microsoft Fix it 50362
  Zmenšit tento obrázekZvětšit tento obrázek
  Zmenšit tento obrázekZvětšit tento obrázek
 2. Restartujte službu Windows Update. Postupujte takto:
  1. Stisknutím kombinace klávesy s logem Windows a klávesy R otevřete dialogové okno Spustit.
  2. Do pole Spustit zadejte text services.msc a stiskněte klávesu ENTER.
  3. V konzole správy Služby klikněte pravým tlačítkem myši na službu Windows Update a pak klikněte na příkaz Zastavit. Jestli používáte Windows XP, klikněte pravým tlačítkem na Automatické aktualizace a pak na Zastavit.
  4. Jakmile je služba Windows Update zastavena, klikněte pravým tlačítkem myši na položku Windows Update a pak klikněte na tlačítko Spustit. Pokud používáte Windows XP, klikněte pravým tlačítkem na Automatické aktualizace a pak na Spustit.
 3. Počkejte, až se služba Windows Update spustí, a pak ověřte, zda byla aktualizována služba Agent webu Windows Update. Další informace o kontrole, která verze služby Agent webu Windows Update je nainstalována, naleznete v části Jak zjistit, která verze služby Agent webu Windows Update je nainstalována v tomto článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base (KB).

Jak zjistit, která verze služby Agent webu Windows Update je nainstalována

 1. Otevřete složku %systemroot%\system32 folder. %SystemRoot% je složka, v níž je nainstalován systém Windows. Složkou %systemroot% může být například složka C:\Windows.
 2. Klikněte pravým tlačítkem myši na knihovnu Wuaueng.dll a pak klikněte na příkaz Vlastnosti.
 3. Klikněte na kartu Podrobnosti a zjistěte číslo verze souboru.
Poznámka: Nejnovější verzí služby Agent webu Windows Update pro systém Windows 8.1 je verze 7.9.9600.16422. Nejnovější verzí služby Agent webu Windows Update pro systém Windows 8 je verze 7.8.9200.16693. Nejnovější verzí služby Agent webu Windows Update pro systémy Windows 7, Windows Vista a Windows XP je verze 7.6.7600.256.

Další informace

Historie

Vylepšení ve verzi 7.6.7600.256 služby Agent webu Windows Update
 • Vylepšená infrastruktura, takže klient služby Windows Update bude důvěřovat pouze souborům podepsaným novým certifikátem. Tento certifikát je využíván výhradně k ochraně aktualizací pro klienty služby Windows Update.
 • Bezpečnější komunikační kanál pro klienty služby Windows Update
Vylepšení ve verzi 7.4.7600.226 Agenta služby Windows Update
 • Zkrácení doby kontroly aktualizací systému Windows
 • Vylepšené uživatelské rozhraní služby Windows Update pro počítače se systémem Windows Vista nebo Windows Server 2008
 • Zřetelnější a podrobnější popis aktualizací
 • Vylepšení způsobu informování uživatelů o aktualizacích Service Pack
Potíže, které řeší verze 7.2.6001.788 služby Agenta webu Windows Update
Verze 7.2.6001.788 služby Agent webu Windows Update řeší následující potíže. Tento problém dosud nebyl ve znalostní bázi Microsoft Knowledge Base zdokumentován:
 • Pokusíte-li se z webu služby Windows Update nebo Microsoft Update nainstalovat najednou 80 nebo více aktualizací, zobrazí se kód chyby 0x80070057.
Vylepšení ve verzi 7.2.6001.784 služby Agent webu Windows Update
 • Zkrácení doby kontroly aktualizací službou Windows Update
 • Zvýšení rychlosti doručování aktualizací podpisů
 • Podpora pro přeinstalaci Instalační služby systému Windows
 • Vylepšené chybové zprávy
Potíže, které řeší verze 7.0.6000.381 služby Agenta webu Windows Update
Verze 7.0.6000.381 služby Agent webu Windows Update řeší následující potíže: Tyto potíže dosud nebyly ve znalostní bázi Microsoft Knowledge Base zdokumentovány:
 • Chyba Služby inteligentního přenosu na pozadí (BITS) v počítači se systémem Windows Vista. Další informace naleznete v tématu Je k dispozici aktualizace pro opravu chyby Služby inteligentního přenosu na pozadí (BITS) v počítači se systémem Windows Vista .
 • Je zahrnuta oprava snižující počet požadovaných restartování samostatného instalačního programu při použití souborů sady MUI (Multilingual User Interface Pack).
 • Byly opraveny prvky uživatelského rozhraní v následujících jazykových verzích: korejština, zjednodušená čínština a tradiční čínština.
 • Byl vylepšeno uživatelské prostředí procesu instalace v systému Windows Vista.

Další informace o službě Windows Update

Služba Windows Update stahuje a instaluje nejnovější aktualizace zabezpečení a funkcí od společnosti Microsoft, a tak pomáhá udržet počítač aktualizovaný a zabezpečený. Služba Windows Update určuje, které aktualizace budou do počítače nainstalovány.

Společnost Microsoft pravidelně poskytuje aktualizace softwaru uživatelům systému Windows a dalšího softwaru společnosti Microsoft. Jedná se o aktualizace spolehlivosti a výkonu, aktualizace poskytující nové ochranné prvky proti malwaru a dalšímu potenciálně nežádoucímu softwaru a aktualizace funkcí systému Windows. Společnost Microsoft může také poskytovat aktualizace ovladačů zařízení dodaných výrobcem počítače, které zvyšují výkon a spolehlivost hardwarových součástí počítače.

Pokud povolíte službu Windows Update, budou příležitostně aktualizovány některé softwarové součásti v počítači, které přímo souvisí se službou Windows Update. Tyto aktualizace je třeba provést dříve, než služba Windows Update vyhledá požadované aktualizace či nainstaluje další aktualizace. Tyto požadované aktualizace opravují chyby, poskytují průběžná vylepšení a udržují kompatibilitu se servery společnosti Microsoft, které podporují službu Windows Update. Pokud službu Windows Update zakážete, neobdržíte tyto aktualizace.

Pokud v průvodci systému Windows pro počáteční nastavení počítače (OOBE) vyberete doporučenou možnost, je služba Windows Update nakonfigurována tak, aby aktualizace instalovala automaticky. Službu Windows Update můžete rovněž povolit tak, že v ovládacím panelu Automatické aktualizace vyberete jedno z následujících nastavení:
 • Automaticky (doporučeno)
 • Stahovat aktualizace automaticky, ale čas instalace zvolím ručně
 • Oznamovat, ale aktualizace nestahovat ani neinstalovat
Pokud povolíte službu Windows Update, budou bez dalších upozornění automaticky staženy a nainstalovány požadované aktualizace některých součástí služby Windows Update. Toto chování nastane bez ohledu na nastavení, které použijete k povolení služby Windows Update. Pokud nechcete požadované aktualizace přijímat, můžete zakázat automatické aktualizace v Ovládacích panelech.

Aktualizace služby Windows Update obvykle plní následující funkce: Implementují náměty od zákazníků, zlepšují kompatibilitu, výkon služeb a spolehlivost a povolují nové funkce služeb. Po aktualizaci serveru Windows Update je obvykle vyžadována odpovídající aktualizace klienta. Během aktualizace služby Agent webu Windows Update mohou být přidány, změněny či nahrazeny soubory. Mohou být například přidány soubory služby Agent webu Windows Update, které určují vzhled a chování uživatelského rozhraní, nebo soubory pro stanovení, zda mají být do příslušného systému nainstalovány určité aktualizace. Toto chování nastane, pokud je v systému nastavena automatická kontrola dostupných aktualizací. Když jsou automatické aktualizace zakázané, k tomuto chování nedochází. K tomuto chování například nedochází, pokud v systému Windows Vista a Windows 7 vyberete možnost Nikdy nevyhledávat aktualizace nebo v systému Windows XP vyberete možnost Vypnout automatické aktualizace.

Informace pro správce spravovaných prostředí

Správci obdrží nejnovější verzi služby Agent webu Windows Update pro nasazení prostřednictvím služby WSUS (Windows Server Update Services).

O tomto článku

ID článku: 949104
Poslední revize: 15. července 2014
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:: Microsoft Update
Chcete uvést svůj názor na tento článek?
 

Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.