Windows Update hatası alırsanız, deneyin Sık karşılaşılan Windows Update hataları çözümleri.

Bu işlem sorunu düzeltti mi?

Sorununuzu değil, Windows Update Aracısı'nın en son sürümüne güncelleştirin. Hiç tek başına Windows Update Aracısı yüklemek kullanılabilir olur. Otomatik güncelleştirme varsa, açık, Windows Update Aracısı'nın en son sürümünü karşıdan yüklenerek bilgisayarınıza otomatik olarak yüklenir.

Otomatik güncelleştirme açık yüklemediyseniz, Windows Update Aracısı'nın en son sürümünü edinmek için şu adımları izleyin:
 1. Otomatik güncelleştirmeyi etkinleştirin. Bunu yapmak için çalıştırdığınız Windows sürümüne uygun olarak aşağıdaki adımları izleyin.

  8.1 Windows veya Windows 8
  Bu resmi kapatBu resmi aç
  1. Windows Update ekranın sağ kenardan içinde geçirilerek açın (ya da bir fare kullanıyorsanız, ekranın sağ alt köşesinde üzerine gelip fare işaretçisini hareket), dokunarak veya tıklatarak Ayarları, dokunarak veya tıklatarak Denetim Masasıve ardından dokunarak veya tıklatarak Windows Update.
  2. Dokunun veya tıklatın Ayarları Değiştir.
  3. Altında Önemli güncelleştirmeler, Seç Güncelleştirmeleri otomatik olarak yükle.
  4. Altında Önerilen güncelleştirmeler, Seç Önerilen güncelleştirmeleri önemli güncelleştirmelerle aynı şekilde ver onay kutusunu işaretleyin ve sonra tıklatın TAMAM.
  Bu resmi kapatBu resmi aç
  Windows 7, Windows Vista veya Windows XP
  Bu resmi kapatBu resmi aç
  Otomatik olarak otomatik güncelleştirme özelliğini açmayı Düzelt düğmesini veya bağlantısını tıklatın ve sonra çalıştırın , görünümü karşıdan iletişim kutusu. Daha sonra düzeltme adımları sihirbazındaki.

  Bu resmi kapatBu resmi aç
  Bu sorunu düzelt
  Microsoft Düzelt 50362
  Bu resmi kapatBu resmi aç
  Bu resmi kapatBu resmi aç
 2. Windows Update hizmetini yeniden başlatın. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
  1. Windows logo tuşu + R Çalıştır kutusuna açmak için tuşuna basın.
  2. Türü Services.mscÇalıştır kutusuna ve sonra ENTER tuşuna basın.
  3. Windows Update'i sağ tıklatın Hizmetleri Yönetim Konsolu ve sonra Durdur' u tıklatın. Windows XP çalıştırıyorsanız, Otomatik Güncelleştirmeler' i sağ tıklatın ve sonra Durdur' u tıklatın.
  4. Windows Update durdurulduktan sonra Windows Update'isağ tıklatın ve sonra Başlat' ı tıklatın. Windows XP çalıştırıyorsanız, Otomatik Güncelleştirmeler' i sağ tıklatın ve sonra Başlat' ı tıklatın.
 3. Windows Update'i başlatmak bekleyin ve daha sonra Windows Update Aracısı'nın güncelleştirilmiş olduğunu doğrulayın. Yüklü Windows Update Aracısı'nın sürümünü denetleme hakkında daha fazla bilgi için gidin "Windows Update Aracısı'nın hangi sürümünün yüklü olduğunu denetlemeBu Microsoft Bilgi Bankası (KB) makalesinde "bölümü.

Windows Update Aracısı'nın hangi sürümünün yüklü olduğunu denetleme

 1. Açık % systemroot %\System32 klasörüne. % systemroot % Windows'un yüklü olduğu klasördür. Örneğin, % systemroot % C:\Windows klasörüdür.
 2. Wuaueng.dll sağ tıklatın ve sonra Özellikler' i tıklatın.
 3. Ayrıntılar sekmesini tıklatın ve sonra dosyanın sürüm numarasını bulun.
Not Windows 8 için Windows Update Aracısı ' nın en son sürümü 7.9.9600.16422 olur. Windows 8 için Windows Update Aracısı ' nın en son sürümü 7.8.9200.16693 olur. En son Windows Update Aracısı için Windows 7, Windows Vista ve Windows XP 7.6.7600.256 sürümüdür.

Daha fazla bilgi için

Geçmiş bilgileri

Windows Update Aracısı'nın 7.6.7600.256 sürümündeki geliştirmeler
 • Sıkı bir altyapı böylece Windows Update istemcisi, yeni bir sertifika ile imzalanmış dosyaları güvenir. Sertifika, yalnızca güncelleştirmeleri Windows Update istemcisi için korumak için kullanılır.
 • Windows Update istemcisi için daha güvenli bir iletişim kanalı
Windows Update Aracısı'nın 7.4.7600.226 sürümünde geliştirmeler
 • Tarama süreleri kısaltıldı Windows güncelleştirmeleri
 • Windows Vista veya Windows Server 2008 çalıştıran bilgisayarlar için geliştirilmiş Windows Update kullanıcı Arabiriminde
 • Daha görünür ve ayrıntılı açıklamaları güncelleştirmeleri
 • Hizmet paketleri hakkında kullanıcılara nasıl bildirilir, geliştirmeleri
Sürümünde Windows Update Aracısı'nın 7.2.6001.788 sürümündeki giderilen sorunlar
Windows Update Aracısı'nın 7.2.6001.788 sürümündeki sürümü aşağıdaki sorunu giderir. Bu sorun daha önce bir Microsoft Bilgi Bankası makalesinde belgelenmemiştir:
 • Windows Update veya Microsoft Update aynı anda 80 veya daha fazla güncelleştirme yüklemeye çalıştığınızda, bir "0x80070057" hata kodunu alırsınız.
Windows Update Aracısı'nın 7.2.6001.784 sürümündeki geliştirmeler
 • Tarama süreleri kısaltıldı Windows Update
 • İmza güncelleştirmelerinin teslim geliştirilmiş hız
 • Windows Installer yeniden yükleme desteği
 • Gelişmiş hata iletileri
Windows Update Aracısı'nın 7.0.6000.381 sürümü tarafından giderilen sorunlar
Windows Update Aracısı'nın 7.0.6000.381 sürümü aşağıdaki sorunları giderir. Bu sorunlar daha önce Microsoft Bilgi Bankası makalesinde belgelenmemiştir:

Windows Update hakkında daha fazla bilgi

Windows Update bilgisayarınızı güncel ve güvenli karşıdan yükleme ve Microsoft'tan en son güvenlik güncelleştirmeleri ve diğer güncelleştirmeler tarafından yardımcı olur. Windows Update, bilgisayarınıza hangi güncelleştirmelerin uygun belirler.

Microsoft düzenli olarak yazılım güncelleştirmeleri Windows ve diğer Microsoft yazılımları kullanıcıları için kullanılabilmesini sağlar. Bunlar, güvenilirliği ve performansı artıran güncelleştirme, kötü amaçlı yazılım ve diğer istenmeyebilecek yazılımlar ve Windows özelliklerine yükseltmeler karşı yeni korumalarını sağlamak güncelleştirmeleri içerir. Performansı veya bilgisayardaki donanım bileşenlerinin güvenilirliğini artırmak için Microsoft bilgisayar üreticisi tarafından sağlanan aygıt sürücüleri için güncelleştirmeler de sağlayabilir.

Windows Update sitesinde kapatırsanız, Windows Update ile doğrudan ilişkili yazılım bileşenlerinin bilgisayarınızda zaman zaman güncelleştirilmesi gerekir. Bu güncelleştirmeler Windows Update, gerekli güncelleştirmeleri veya başka güncelleştirmeler yüklenmeden önce iade edebilmeden önce gerçekleştirilmelidir. Bu gerekli güncelleştirmeleri hataları düzeltmek, süregelen geliştirmeleri sağlar ve Windows Update hizmetini destekleyen Microsoft sunucularıyla uyumluluğu korumak. Windows Update devre dışı bırakırsanız, bu güncelleştirmeleri almaz.

Windows Update, Windows ilk çalıştırma deneyimi (OOBE) Kurulumu sırasında önerilen seçeneği belirlediğinizde güncelleştirmeleri otomatik olarak yükleyecek şekilde yapılandırılmıştır. Denetim Masası'ndaki Otomatik Güncelleştirmeler de aşağıdaki ayarlardan birini seçerek, Windows Update sitesinde de kapatabilirsiniz:
 • Otomatik (önerilen)
 • Güncelleştirmeleri benim için karşıdan yükle, ancak ne zaman yükleneceğini seçmeme izin ver
 • Bana bildir, ancak yok otomatik olarak yükleyebilir veya bunları yükleyin
Windows Update sitesinde açtıktan sonra Windows Update bileşenleri için gerekli güncelleştirmeler karşıdan ve size bildirilmeden otomatik olarak yüklenir. Bu davranış, Windows Update sitesinde açmak için kullandığınız ayardan bağımsız olarak gerçekleşir. Gerekli güncelleştirmeleri almak istemiyorsanız, Denetim Masası'ndaki Otomatik Güncelleştirmeler devre dışı bırakabilirsiniz.

Güncelleştirmeleri Windows Update kendisi genellikle aşağıdakileri: müşterilerden geribildirim adres, uyumluluk, hizmet performansı ve güvenilirliği artırmak ve yeni hizmet özellikleri sunar. Windows Update sunucusu güncelleştirildiğinde, buna karşılık gelen bir istemci güncelleştirmesi genellikle gereklidir. Bir aracının kendi başına güncelleştirilmesi sırasında Windows Update Aracısı dosyaları eklenebilir, değiştiren ya da değiştirilebilir. Örneğin, kullanıcı deneyimi, belirli bir sistem güncelleştirmelerini uygulanıp uygulanmayacağını eklenebilir belirlemek görüntülenmesine yardımcı olan Windows Update Aracısı dosyaları. Bir sistem kullanılabilir güncelleştirmeleri otomatik olarak denetleyecek şekilde ayarlandığında, bu davranış oluşur. Otomatik güncelleştirmeleri devre dışı bırakıldığında bu oluşmaz. Örneğin, Windows Vista ve Windows 7'de asla güncelleştirmeleri denetleme öğesini seçerseniz veya Windows XP'de Otomatik Güncelleştirmeleri Kapat ' ı seçerseniz bu davranış oluşmaz.

Yönetilen ortamların yöneticileri için bilgiler

Yöneticiler, Windows Server Update Services (WSUS) aracılığıyla dağıtım için Windows Update Aracısı'nın en son sürümünü alır.

Bu makale hakkında

Makale numarası: 949104
Son gözden geçirme: 15 Ağustos 2014 Cuma
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:: Microsoft Windows Update
Otomatik Tercüme
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 949104
Bu makale hakkında görüş bildirmek ister misiniz?
 

Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.