Windows Server 2008 tabanlı bir bilgisayarda CertDBCleanupInterval kayıt defteri değerini 0 olarak ayarladığınızda, süresi dolan sertifikaları temizlemek için bu işlevi beklendiği gibi dışıdır.

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 949473 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Varsayılan olarak, Ağ Erişim Koruması sistem durumu kayıt yetkilisi (HRA NAP), Windows Server 2008 tabanlı bir bilgisayarda her beş dakikada bir süresi dolan sertifikaları temizlemeye çalışır. HRA şirket sertifika yetkililerini yönetmek için gerekli izinlere sahip, her temizleme girişimi sonra sistem günlüğüne bir hata günlüğe kaydedilir. Bu temizleme denemeleri arasındaki süreyi, aşağıdaki kayıt defteri değeri tarafından denetlenir:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\HCS\CertDBCleanupInterval
CertDBCleanupInterval değerini 0 olarak ayarlayın, temizleme işlevini devre dışı bırakılması bekler. Bunun yerine, bir saniyedeki birkaç temizlemeyi denemeden beklenmedik biçimde gerçekleştirilir. Bu davranış, saniyede çok sayıda hata olaylarının sistem günlüğüne oluşturur. Bu hata aşağıdakine benzer:
Log Name: System
Source: HRA
Date: <date_time>
Event ID: 30
Task Category: None
Level: Error
Keywords: Classic
User: N/A
Computer: <fqdn_of_server>
Description:
The Health Registration Authority was unable to connect to the Certification Authority to remove expired records.
The Certification Authority \\<fqdn_of_certification_authority> denied the request with the following error: 0x80070005.
Contact the Certification Authority administrator to check the permissions and for more information.

Daha fazla bilgi

Sistem durumu kayıt yetkilisi (HRA) NAP ıpsec zorlama merkezi rol oynayan bir NAP altyapısının bir bileşenidir. Ağ durumu gereksinimleriyle uyumlu olarak doğrulandı, HRA NAP istemcileri adına sistem durumu sertifikalarını alır. Bu sistem durumu sertifikaları, NAP istemcilerle iletişim ıpsec ile korunan diğer NAP istemcileri intranet üzerindeki kimlik doğrulaması. Bir NAP istemcisi, sistem durumu sertifikası yoksa, ıpsec eş kimlik doğrulaması başarısız olur. Bu nedenle, NAP istemcisi, ağ üzerinde ıpsec tarafından korunan diğer bilgisayarlarla iletişim kuramıyor.

HRA da ağ ilkesi sunucusu (NPS) ve ınternet ınformation Services (IIS) çalıştıran bir bilgisayara yüklenir. Bu hizmetler zaten yüklü değilse, HRA yüklediğinizde eklenecekler.

Özellikler

Makale numarası: 949473 - Last Review: 20 Mayıs 2008 Salı - Gözden geçirme: 2.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Windows Server 2008 Datacenter without Hyper-V
  • Windows Server 2008 Enterprise without Hyper-V
  • Windows Server 2008 for Itanium-Based Systems
  • Windows Server 2008 Standard without Hyper-V
  • Windows Server 2008 Datacenter
  • Windows Server 2008 Enterprise
  • Windows Server 2008 Standard
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbhowto kbinfo KB949473 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:949473

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com