Kerberos iletişim kuralı etkinleştirilmiş olan BIR ağ adı kaynağı ilk girişimde Başarısızlık kümesinde Windows Server 2008 üzerinde çevrimiçi olamıyor.

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 950806 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Windows Server 2008 yerine çalışma Kümelemesi içinde geçirme Hizmetler ve uygulamalar Sihirbazı kullanıyorsanız ve Kerberos kimlik doğrulamasını etkin kümenizdeki Windows Server 2003 kaynak vardır. Bu durumda, yeni yükseltilen bir kaynak grubu kaynakları beklendiği gibi çevrimiçi görünmüyor. Kerberos kimlik doğrulaması, kaynağı kümede etkinleştirilmemişse, bu sorun oluşmaz.

Neden

Bu sorun, Windows Server 2008 yerine çalışma Kümelemesi ve bilgisayar nesneleri Active Directory'de nasıl oluşturulduğunu değişiklikler nedeniyle oluşur. Kerberos kimlik doğrulaması etkinleştirilmişse, geçirme Hizmetler ve uygulamalar Sihirbazı değil yakalama Küme hizmeti hesabı'nı (CSA) bilgileri. Sihirbaz kaynak yeni yükseltilen bir kaynak grubunda bu bilgiler olmadan çevrimiçi duruma getiremiyorsunuz. Küme adı nesne (CNO), Windows Server 2003</a2> sunucu kümesinde oluşturulan bilgisayar nesnesi yakalama edemiyor.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, yeni yükseltilen bir kaynak grubundaki her kaynak için şu adımları izleyin:
 1. Kaynağı sağ tıklatın.
 2. Bu kaynak çevrimiçi duruma getir ' i seçin. Kaynak, artık durumu başarısız olacaktır.
 3. Kaynağı sağ tıklatın.
 4. Bu kaynak çevrimiçi duruma getir ' i seçin.
 5. Windows Server 2003 küme hizmeti hesabı için bir kullanıcı adı ve parola için istemde bulunulur. Bu bilgileri girdikten sonra kaynak çevrimiçi olarak görünür.
Not Kaynağı başka bir kaynağın kullanıyorsa, bu adımları izlemeden önce diğer kaynağın çevrimiçi olması gerekir. Kaynak hala çevrimiçi olamıyor değil, sanal bilgisayar nesnesi (VCO) Active Directory'de silmelisiniz.

Daha fazla bilgi

Bu sorunun oluşmaması için <a0></a0>, kısıtlı erişim denetim listesi (DACL) küme adı nesne (CNO) Tam Denetim izinleri vererek, Windows Server 2003 sunucu kümesi tarafından oluşturulan tüm bilgisayar nesneleri için değiştirin. Ancak, Windows Server 2003 sunucu kümesinden için Windows Server 2008 başarısızlık küme ağ adı kaynakları geçirmeden önce yapmanız gerekir.

Özellikler

Makale numarası: 950806 - Last Review: 13 Ekim 2008 Pazartesi - Gözden geçirme: 2.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Windows Server 2008 Datacenter without Hyper-V
 • Windows Server 2008 Enterprise without Hyper-V
 • Windows Server 2008 for Itanium-Based Systems
 • Windows Server 2008 Standard without Hyper-V
 • Windows Server 2008 Datacenter
 • Windows Server 2008 Enterprise
 • Windows Server 2008 Standard
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbexpertiseinter kbtshoot kbprb KB950806 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:950806

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com