Bir etki alanı kullanıcı kullanıcı Windows Server 2003'te "Denetim ve güvenlik günlüklerini yönet" kullanıcı hakkına sahip olsa bile, güvenlik günlüklerini erişmek mümkün olabilir.

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 951026 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Bir etki alanı kullanıcısı da yerel bir yönetici, Windows Server 2003 tabanlı bir etki alanında etki alanı kullanıcısı erişmek ve güvenlik günlüklerini görüntülemek mümkün olabilir. Bu davranış, etki alanı kullanıcısı Denetim ve güvenlik günlüğünü yönet kullanıcı hakkına sahip olsa da oluşur.

Neden

Bu sorun Olay Görüntüleyicisi'ni Microsoft Yönetim Konsolu'nu (MMC) ek bileşenini yerel Yöneticiler grubunun bir üyesi çalıştığında oluşan bir davranış nedeniyle oluşur. Windows Server 2003'te tüm eylemleri işlemi çalıştıran kullanıcı bağlamında gerçekleştirilir. Olay Görüntüleyicisi tarafından gerçekleştirilen bazı eylemler SISTEM hesabının bağlamında çalışır. SISTEM hesabı bağlamında çalışan bu eylemler, soruna neden olur.

Not Bu davranış, Olay Görüntüleyicisi'ni yerel Yöneticiler grubunun bir üyesi olan bir kullanıcı hesabı kullanarak çalıştırırsanız değişir.

Çözüm

Yok çözüm, bu davranış için şimdilik devam eder.

Özellikler

Makale numarası: 951026 - Last Review: 8 Nisan 2008 Salı - Gözden geçirme: 1.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows Server 2003 Datacenter Edition
  • Microsoft Windows Server 2003, Datacenter Edition for Itanium-Based Systems
  • Microsoft Windows Server 2003, Datacenter x64 Edition
  • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise x64 Edition
  • Microsoft Windows Server 2003 Enterprise Edition
  • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise Edition for Itanium-based Systems
  • Microsoft Windows Server 2003, Standard x64 Edition
  • Microsoft Windows Server 2003 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbexpertiseinter kbtshoot kbprb KB951026 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:951026

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com