Při přejít do režimu offline v klientovi Microsoft Dynamics CRM 4.0 pro aplikaci Outlook s aplikací Access Offline se zobrazí chybová zpráva: "Přesunutí dat pro entitu se nezdařilo"

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 951179 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Příznaky

Při pokusu o přechod offline v klientovi Microsoft Dynamics CRM 4.0 pro aplikace Microsoft Office Outlook s Offline Access zobrazí následující chybová zpráva:
Přesunutí dat pro entitu "Entity_Name" nezdařilo během akce akce {Action_Number}, počet řádků = {Row_Number}.
Problém nastane, pokud jsou splněny následující podmínky:
  • Počítače, který běží součásti serveru Microsoft Dynamics CRM 4.0 nainstalujete sadu Multilingual User Interface Pack (MUI).
  • Sada MUI Pack nainstalujete počítači, který spouští klienta Microsoft Dynamics CRM 4.0 pro aplikaci Outlook s aplikací Access Offline.
  • Je-li povolit jazyka v počítači, ve kterém běží součásti serveru Microsoft Dynamics CRM 4.0.
  • Klient Microsoft Dynamics CRM 4.0 pro aplikaci Outlook s aplikací Access Offline používá lokalizovaná verze Microsoft SQL Server Express Edition.
K tomuto problému dochází, pokud chybová zpráva serveru SQL Server obsahuje další jednoduchých uvozovek. Například následující chybová zpráva obsahuje další jednoduchých uvozovek:
Nemožné d ' insérer une ligne de clé en dvojité dans l'objet '% 1'! avec un index jedinečný '% 2!.

Příčina

K tomuto problému dochází, protože Microsoft Dynamics CRM 4.0 používá jednoduché uvozovky je nutné analyzovat název indexu ze serveru SQL Server chybovou zprávu, která se zobrazí při máte duplicitní objekty. Chybové zprávy serveru SQL Server v některých jazycích však obsahují další jednoduchých uvozovek.

Řešení

Tento problém je vyřešen v nejnovější kumulativní kumulativní aktualizaci pro aplikaci Microsoft Dynamics CRM 4.0. Další informace získáte následujícím článku znalostní báze Microsoft:
949256Microsoft Dynamics CRM 4.0 aktualizace a opravy hotfix

Prohlášení

Společnost Microsoft potvrzuje, že se jedná o problém v produktech této společnosti, které jsou uvedeny v části „ platí.

Další informace

Další informace získáte následujícím článku znalostní báze Microsoft:
938065Při pokusu o přechod do režimu offline v klientovi Microsoft Dynamics CRM pro aplikaci Outlook se zobrazí chyba zpráva: "Přesunutí dat pro entitu se nezdařilo"
Další informace o terminologii aktualizace softwaru získáte v následujících článcích v databázi Microsoft Knowledge Base:
824684Popis standardní terminologie používané k popisu aktualizací softwaru společnosti Microsoft
887283Aplikace Microsoft Business Solutions CRM software oprav hotfix a aktualizací balíček pojmenování normy

Vlastnosti

ID článku: 951179 - Poslední aktualizace: 12. února 2009 - Revize: 3.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft Dynamics CRM 4.0
  • Microsoft CRM client for Microsoft Office Outlook na těchto platformách
    • Microsoft Dynamics CRM 4.0
Klíčová slova: 
kbmt kbautohotfix kberrmsg kbmbslanguagepacks kbmbsmigrate kbqfe kbhotfixserver KB951179 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:951179

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com