Bağlantı noktası ölçeklenebilirlik özelliği, RPC proxy sunucuları ve Windows Server 2008'de bir uygulamanın etkinleştirme

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 951764 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Giriş

Windows Server 2008, birden fazla 64.000 joker bağlantı noktaları için destek sağlar. Bu bağlantı noktalarının sayısını desteklemek için <a0></a0>, birden çok IP adresi görevli olduğu. Ayrıca, birden çok IP adresi kullanılmak aynı joker bağlantı noktasını etkinleştirmek için bir özel bir yuva seçeneği geçirilir. Her IP adresi kadar 60.000 dinamik bağlantı noktaları kullanılmıyor olabilir.

Bu bağlantı noktası ölçeklenebilirlik özelliği hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/cc150670(VS.85).aspx
RPC proxy sunucuları Windows Server 2008 çalıştıran sunuculara bağlantı noktası ölçeklenebilirlik yararlanmak için bu özellik Uzak yordam çağrısı (RPC) işlemini kullanır. Bu özelliğin avantajından yararlanmak için <a0></a0>, RPC proxy değiştirmeniz gerekir.

Bu makalede, bağlantı noktası ölçeklenebilirlik özelliği, RPC proxy sunucuları ve Windows Server 2008'de bir uygulamanın etkinleştirme.

Daha fazla bilgi

Gelen bağlantılar için RPC proxy'ye HTTP üzerinden oluşur. Ayrıca, aynı bağlantı tüm oluşur. (Genelde, bu bağlantı noktası 80 numaralı bağlantı noktasını veya bağlantı noktası 443 içindir.)

RPC sunucusuna giden bağlantılar, TCP üzerinden oluşur. Normal olarak, RPC istemcilerinin, bir RPC sunucusuna birden çok bağlantı kullanıyor. Her bağlantı için yeni bir bağlantı noktası alır. Adres RPC sunucusuna RPC proxy'ye gelen bağlantı sayısı arttıkça, RPC proxy bağlantı noktası sınırı kalmadı.

Bağlantı noktası ölçeklenebilirlik özelliğini etkinleştirdiğinizde, RPC proxy birden çok IP adresi RPC sunucusuna yeniden bağlanmayı denemek için aynı arabirimi kullanır. Arabirimdeki her IP adresi 60.000 bağlantı sınırı vardır. Bu durum, kullanılabilir bağlantı noktası sayısını ölçeklemek proxy sunucusu sağlar. Bu nedenle, proxy sunucusu, RPC sunucusuna yapabileceğiniz bağlantı sayısı artar.

Bağlantı noktası ölçeklenebilirlik özelliğini etkinleştirmek için <a0></a0>, sunucu veya RPC proxy'ye çalıştıran sunucular üzerinde aşağıdaki adımları izleyin.

Adım 1: daha fazla IP adreslerini Ekle

Bunu yaptığınızda, RPC bağlantı noktası ölçeklenebilirlik özelliği olanaklarından yararlanacak şekilde etkinleştirin. Eklemek için ne kadar daha başka adresler hesaplamak için aşağıdaki formülü kullanın:
(Number of incoming HTTP connections ÷ 60000) × 2 = Minimum number of IP address
Not Bu formül, Minimum number of IP addresses sayı en yakın tamsayıya yuvarlanır. Örneğin, adreslerinin en az sayıda 100.000 gelen HTTP bağlantılarını desteklemek için bir sunucu ise, gibi hesaplar:
2 = 3.3 (100.000 ÷ 60000) ×
Sonra en çok 4 3.3 yuvarlanacak. Örneğin, dört IP adresi gereklidir.

Istediğiniz arabirimi IP adreslerini eklenmesi gerekir. Netsh komut satırı aracını kullanarak, IP adresleri ekleme hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft TechNet Web sitesini ziyaret edin:
http://technet.microsoft.com/en-us/library/bb490943.aspx

2. Adım: RPC proxy bağlantı noktası ölçeklenebilirlik etkinleştir

Önemli Bu bölüm, yöntem veya görev kayıt defterini nasıl söyleyin adımları içerir. Ancak kayıt defterini hatalı olarak değiştirirseniz önemli sorunlar oluşabilir. Bu nedenle, bu adımları dikkatlice uyguladığınızdan emin olun. Ek koruma için, kayıt defterini değiştirmeden önce yedeklemeyi unutmayın. Bir sorun oluşursa kayıt defterini daha sonra geri yükleyebilirsiniz. Kayıt defterini yedekleme ve geri yükleme hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322756Windows'da kayıt defterini yedekleme ve geri yükleme
RPC proxy bağlantı noktası ölçeklenebilirlik sağlamak için <a0></a0>, bir kayıt defteri anahtarını eklemeniz gerekir. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
 1. Başlat ' ı tıklatın, Çalıştır ' ı tıklatın, regedit yazın ve Tamam ' ı tıklatın.
 2. Aşağıdaki kayıt defteri anahtarını bulun ve tıklatın:
  Hkey_local_machıne\software\policies\microsoft\windows NT\RPC
 3. Düzen menüsünden Yeni ' nin üzerine gelin ve sonra DWord değeri ' ni tıklatın.
 4. EnableTcpPortScaling yazın ve ENTER tuşuna basın.
 5. Düzen menüsünden Değiştir ' i tıklatın.
 6. 1 Yazın ve Tamam ' ı tıklatın.
 7. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nden çıkın.

Adım 3: dinamik bağlantı noktalarını RPC proxy sunucusunu yapılandırın...

Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
 1. Başlat
  Bu resmi kapatBu resmi aç
   Start button
  ' ı tıklatın, Programlar ' ı tıklatın, Donatılar ' ı tıklatın ve komut istemi ' ni sağ tıklatın.
 2. Yönetici olarak çalıştır ' ı tıklatın.

  Bu resmi kapatBu resmi aç
  User Account Control permission
  Yönetici parolası girmeniz veya onaylamanız istenirse, parolayı yazın veya devam ' ı tıklatın.
 3. Komut istemine şu komutu yazın ve ENTER tuşuna basın:
  netsh interface ipv4 dynamicportrange iletişim kuralı ayarlamak tcp startport = 4000 numberofports = 60000
 4. Aşağıdaki komutu yazın ve ENTER tuşuna basın:
  dynamicportrange Protokolü netsh interface ipv6 set tcp startport = 4000 numberofports = 60000
 5. Exit yazın ve ENTER tuşuna basın.

Adım 4: Internet ınformation Services (IIS) yapılandırma

Eşzamanlı istek sınırı ve en fazla bağlantı sayısını güncelleştirmek için ııS'YI yapılandırmalıdır. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
 1. Başlat
  Bu resmi kapatBu resmi aç
   Start button
  ' ı tıklatın, Programlar ' ı tıklatın, Donatılar ' ı tıklatın ve komut istemi ' ni sağ tıklatın.
 2. Yönetici olarak çalıştır ' ı tıklatın.

  Bu resmi kapatBu resmi aç
  User Account Control permission
  Yönetici parolası girmeniz veya onaylamanız istenirse, parolayı yazın veya devam ' ı tıklatın.
 3. Komut istemine şu komutu yazın ve ENTER tuşuna basın:
  %windir%\system32\inetsrv\appcmd.exe config "varsayılan Web sitesi/RPC" - section:system.webServer/serverRuntime - appConcurrentRequestLimit ayarlayın: Number of incoming HTTP connections - commitpath:apphost
 4. Aşağıdaki komutu yazın ve ENTER tuşuna basın:
  %windir%\system32\inetsrv\appcmd.exe config "varsayılan Web sitesi/RpcWithCert" - section:system.webServer/serverRuntime - appConcurrentRequestLimit ayarlayın: Number of incoming HTTP connections - commitpath:apphost
 5. Aşağıdaki komutu yazın ve ENTER tuşuna basın:
  %windir%\system32\inetsrv\AppCmd SET SITE "Varsayılan Web sitesi" - limits.maxConnections: Number of Incoming HTTP connections x 2
 6. Iisreset yazın ve ENTER tuşuna basın.
 7. Exit yazın ve ENTER tuşuna basın.
Not Bu komutlarda, açıklanan formülünden Number of incoming HTTP connections yer tutucu değeri gelir "Adım 1: daha fazla IP adreslerini Ekle" bölümü. Değerleri başlangıç bağlantı noktası ve bağlantı noktası sayısını, koşullar ve gereksinimleri göre değişebilir. Ancak, bu değerlerin toplamını 65. 535'e eşit veya bundan küçük olmalıdır.

Bir sunucu RPC proxy sunucusu olarak yapılandırma hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft TechNet Web sitesini ziyaret edin:
http://technet.microsoft.com/en-us/library/aa998125(EXCHG.65).aspx

Özellikler

Makale numarası: 951764 - Last Review: 2 Mayıs 2008 Cuma - Gözden geçirme: 1.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Windows Server 2008 Datacenter
 • Windows Server 2008 Enterprise
 • Windows Server 2008 Standard
 • Windows Server 2008 for Itanium-Based Systems
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbrpc kbhowto kbinfo KB951764 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:951764

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com