Pravidla pracovního postupu nebude pokračovat, i když jsou splněny podmínky "Čekat" v aplikaci Microsoft Dynamics CRM 4.0

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 951919 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Příznaky

Pomocí kroků čekací čekat určité podmínky splněny v pravidle pracovního postupu, který jste vytvořili v aplikaci Microsoft Dynamics CRM 4.0. Však při spuštění pravidla pracovního postupu a jsou splněny podmínky v krocích čekací pravidla pracovního postupu nebude pokračovat.

Tento problém může nastat při splnění následujících podmínek:
  • Pravidla pracovního postupu obsahuje kroky čekací nakonfigurován počkat, dokud některé podmínku splňuje jiné entitě, která je vytvořena v rámci pravidla pracovního postupu. Stav entity musí například změnit na určitou hodnotu.
  • Entitu, která je vytvořena v pravidle pracovního postupu je aktualizován velmi blízko k stejný čas, který je vytvořen a aktualizace splňuje podmínku čekání.
Pokud jsou splněny tyto podmínky, pravidla pracovního postupu bude pokračovat podle očekávání. Pravidla pracovního postupu, bude místo toho čekat neomezeně dlouho, pokud lze nikdy být splněny podmínky znovu, jako je například dokončení aktivity.

Řešení

Tento problém je vyřešen v nejnovější kumulativní aktualizaci kumulativní Microsoft Dynamics CRM 4.0. Další informace naleznete následujícím článku znalostní databáze Microsoft Knowledge Base:
949256Microsoft Dynamics CRM 4.0 aktualizace a opravy hotfix

Prohlášení

Společnost Microsoft potvrzuje, že se jedná o problém v produktech této společnosti, které jsou uvedeny v části Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt.

Další informace

Další informace o terminologii používané v aktualizacích softwaru naleznete v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
824684Popis standardní terminologie používané při popisu aktualizací softwaru společnosti Microsoft
887283Standardy používání názvů u balíčků oprav hotfix a aktualizací softwaru aplikace Microsoft Business Solutions CRM (Tento článek může obsahovat odkazy na anglický obsah (dosud nepřeložený).)

Vlastnosti

ID článku: 951919 - Poslední aktualizace: 12. února 2009 - Revize: 3.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft Dynamics CRM 4.0
Klíčová slova: 
kbmt kbautohotfix kbfix kbmbsworkflow kbmbsmigrate kbqfe kbhotfixserver KB951919 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:951919

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com