Klienta Microsoft Dynamics CRM 4.0 pro aplikaci Outlook může přestat reagovat jiných doplňků aplikace Outlook jsou také na počítači nainstalovány

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 952046 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Příznaky

Instalaci klienta Microsoft Dynamics CRM 4.0 pro aplikace Microsoft Office Outlook v počítači. Ostatní Outlook doplňky, jako je například aplikace Microsoft Business Contact Manager jsou v počítači nainstalována. Při zobrazení náhledu, otevření nebo zavření e-mailové zprávy aplikace Microsoft Dynamics CRM nebo e-mailových zpráv aplikace Outlook, klient Microsoft Dynamics CRM 4.0 pro aplikaci Outlook může přestat reagovat.

Řešení

Tento problém je vyřešen v nejnovější kumulativní kumulativní aktualizaci pro aplikaci Microsoft Dynamics CRM 4.0. Další informace získáte následujícím článku znalostní báze Microsoft:
949256Microsoft Dynamics CRM 4.0 aktualizace a opravy hotfix

Prohlášení

Společnost Microsoft potvrzuje, že se jedná o problém v produktech této společnosti, které jsou uvedeny v části „ platí.

Další informace

Další informace o terminologii aktualizace softwaru naleznete následující článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
824684Popis standardní terminologie používané k popisu aktualizací softwaru společnosti Microsoft
Další informace získáte následujícím článku znalostní báze Microsoft:
887283Aplikace Microsoft Business Solutions CRM software oprav hotfix a aktualizací balíček pojmenování normy
Další informace získáte následujícím článku znalostní báze Microsoft:
952724Nelze zobrazit žádné e-mailové zprávy ve složkách po instalaci klienta Microsoft Dynamics CRM 4.0 on hovory pro aplikaci Outlook
954491Nelze zobrazit žádné e-mailové zprávy ve složkách aplikace Outlook po instalaci klienta Microsoft Dynamics CRM online pro aplikaci Outlook
956720Plánované splatná po zadat čas připomenutí nebo zrušit aktivity v připomenutí v klientovi Microsoft Dynamics CRM 4.0 pro aplikaci Outlook je čas aktivity neočekávaně změněn na "12: 00 dop."

Vlastnosti

ID článku: 952046 - Poslední aktualizace: 12. února 2009 - Revize: 3.1
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft Dynamics CRM for Microsoft Office Outlook na těchto platformách
    • Microsoft Dynamics CRM 4.0
Klíčová slova: 
kbmt kbautohotfix kbfix kbexpertiseinter kbmbsmigrate kbqfe kbhotfixserver KB952046 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:952046

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com