Kur programı Microsoft Dynamics CRM 4.0 çevresel tanı Sihirbazı (EDW içinde) bir onay yaparken hata iletisi: "Error| denetimi FullTextRunningValidator: hata: hizmet msftesql'nin [bilgisayar_adı] bilgisayarda bulunamadı."

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 952601 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Microsoft Dynamics CRM 4. 0'ı yüklemeyi deneyin. Kurulum programı çevresel tanı Sihirbazı (EDW içinde) bir denetim gerçekleştirir, aşağıdaki hata iletisini alırsınız:
Error| FullTextRunningValidator: denetleme Hatası: hizmet msftesql'nin bu bilgisayarda bulunamadı ' Computer_Name '.
Belirtilen hizmet yüklenmiş bir hizmet yok.
Microsoft Dynamics CRM 4.0 ile birlikte Microsoft SQL Server 2008 çalıştırıyorsanız, bu sorun oluşur.

Neden

Bu sorun, SQL Server örneğinde tam metin dizinlemesi etkin olduğunu doğrulamak Microsoft Dynamics CRM 4.0 Kur programı çalışması nedeniyle oluşur. Kur programı MSFTESQL hizmetine bakarak bunu yapar. Ancak, tam metin arama SQL Server 2008'de bir Windows hizmeti kullanan değil. Bunun yerine, tam metin arama veritabanlarında dahili olarak oluşturulur. Bu nedenle, MSFTESQL hizmeti sürüm, SQL Server 2008 topluluk teknoloji önizlemesi (CTP) 6 kaldırılır.

Çözüm

Bu sorun, Microsoft Dynamics CRM 4.0 için en son toplu güncelleştirme toplamasına giderilmiştir. Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
949256Microsoft Dynamics CRM 4.0 güncelleştirmelerini ve düzeltmeleri

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Özellikler

Makale numarası: 952601 - Last Review: 12 Şubat 2009 Perşembe - Gözden geçirme: 2.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Dynamics CRM 4.0
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kberrmsg kbmbsinstallation kbfix kbexpertiseinter kbmbsmigrate kbqfe KB952601 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:952601

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com