Windows XP Service Pack 2 tabanlı bir bilgisayarda Windows XP Service Pack 3 RC1'i veya RC2'i yüklediğinizde hata iletisi: "Dur: 0xc0000139 {Giriş noktası bulunamadı}"

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 952829 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Windows XP Service Pack 3 (SP3) Release Candidate 1 (RC1) veya Release Candidate 2 (RC2) Windows XP Service Pack 2 (SP2) yüklediğinizde - tabanlı bilgisayarda, aşağıdaki Dur hata iletisini alabilirsiniz:
STOP: Yordam giriş noktası GdiGetBitmapBitsize GDI32.dll dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı 0xc0000139 {Giriş noktası bulunamadı}.

Neden

Bu sorun, güvenlik güncelleştirmesi (Güvenlik Bülteni MS08-021) 948590 yüklerseniz oluşur Windows XP SP3 RC2 veya RC1'i yüklemeden önce. Gdi32.dll dosyasının içerdiği Windows XP SP3 RC1 veya RC2 sürümünden daha yeni bir sürümü bilgisayarda zaten Gdi32.dll dosyanın olduğundan, bu hata karşılaşabilirsiniz. Ayrıca, Gdi32.dll dosyanın varolan sürümünü Windows XP SP3 RC1'i veya RC2 Gdi32.dll dosya sürümü ile uyumlu değil.

Güvenlik Bülteni MS08-021 hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
948590MS07-021: GDI'daki güvenlik açığı uzaktan kod yürütülmesine olanak verebilir

Çözüm

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, Windows XP CD'SINI veya başlangıç disketi bilgisayarı yeniden başlatmak için kullanın. Gdi32.dll dosyası uyumsuz sürümü değiştirmek için daha sonra Kurtarma konsolunu kullanın. Kurtarma konsolunu çalıştırmak için şu adımları izleyin:
 1. Windows XP başlatma disketini disket sürücüsüne yerleştirin. Veya, Windows XP CD'SINI CD sürücüsüne yerleştirin. Ardından, bilgisayarı yeniden başlatın.

  Not Bilgisayarı CD sürücüsünden başlatmak için gereken seçenekleri tıklatıp seçin, istenirse,'ı tıklatın.
 2. "Kur'a Hoş Geldiniz" ekranı görüntülendiğinde, R tuşuna basıp Kurtarma Konsolu'nu başlatın.
 3. Çift önyüklemeli bir bilgisayarda veya birden çok önyüklemeli bir bilgisayar varsa, Kurtarma Konsolu'ndan erişmek istediğiniz kurulumu seçin.
 4. İstendiğinde, Yönetici parolasını yazın.

  Not Yönetici parolası yoksa ENTER tuşuna basın.
 5. Kurtarma Konsolu'nun komut isteminde aşağıdaki komutları yazın. Her komutun ardından ENTER tuşuna basın.
  ren %windir%\system32\gdi32.dll %windir%\system32\gdi32.dll.old
  kopya %windir%\servicepackfiles\i386\gdi32.dll %windir%\system32\gdi32.dll
  Not Bu komutlar Gdi32.dll dosyasının geçerli sürümü geri ve Gdi32.dll dosyanın doğru sürümünü kullanarak değiştirin.
 6. Kurtarma Konsolu'ndan çıkmak ve bilgisayarı yeniden başlatmak için exit, Kurtarma Konsolu'nun komut isteminde yazın ve ENTER tuşuna basın.

  Not Bu sorunu önlemek için <a0></a0>, Windows XP SP3'ün en son sürümünü yüklemenizi öneririz. Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
  322389en son Windows XP hizmet paketi nasıl elde edilir

Özellikler

Makale numarası: 952829 - Last Review: 14 Temmuz 2008 Pazartesi - Gözden geçirme: 1.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Service Pack 3
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbprb kbexpertiseadvanced kbtshoot KB952829 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:952829

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com