Jak přesunout z jednoho licenčního serveru licencí Terminálové služby do jiného v systému Windows 2000, Windows Server 2003 a Windows Server 2008

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 953918 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

ÚVOD

Tento článek popisuje přesunutí licence klientského přístupu Terminálové služby (CAL) z jednoho licenčního serveru Terminálové služby do jiného v systému Windows 2000, Windows Server 2003 a Windows Server 2008.

Další informace

Licence klientského přístupu služby Terminal přesunout z jednoho licenčního serveru Terminálové služby do jiného, postupujte podle postupy v následujících částech.

Dokumenty, které musí mít k dispozici

Než začnete provádět postupy, které jsou popsány v následujících částech, musí mít papír dohody, kterou jste obdrželi při koupi licence CAL. Číslo smlouvy nebo číslo zápisu z dohody bude nutné přijímat nové ID Pack licence klientského přístupu, který je popsán v části "Jak přesunout licence CAL".

Jak přesunout licence CAL

Chcete-li přesunout licence CAL, postupujte takto.

Poznámka: Po přesunutí licence CAL třeba dezaktivovat starý licenční server. (Viz krok 10.)
 1. Správa licencí služby Terminal nainstalujte na cílovém serveru.
 2. Aktivace licenčního serveru.

  Další informace získáte klepnutím na následující číslo článku:
  325869Jak aktivovat licenční Server pomocí nástroje Správa licencí terminálového serveru v systému Windows Server 2003
 3. Klepněte na nový licenční server Terminálové služby Spustit, klepněte na tlačítko Nástroje pro správua klepněte na tlačítko Správa licencí terminálového serveru.
 4. Správa licencí terminálového serveru modul snap-in klepněte pravým tlačítkem myši na licenční server Terminálové služby a klepněte na tlačítko Vlastnosti. V Způsob instalace Klepněte na položku Telefona klepněte na tlačítko OK.
 5. Klepněte pravým tlačítkem myši na licenční server Terminálové služby a klepněte na tlačítko Nainstalovat licence. Na Vítá vás Průvodce instalací služby Terminal Server CAL Zobrazí se dialogové okno.
 6. Klepněte na tlačítko Další. V Získat Client License Key Pack Dialogové okno můžete najít ID licenčního serveru.
 7. Pomocí tohoto ID licenčního serveru získat licenci Key Pack ID. Chcete-li nainstalovat nový licenční server CAL, musí mít licenci Key Pack ID. Můžete přijímat a CAL Key Pack ID ze služby Microsoft Clearinghouse nebo navštivte následující Web společnosti Microsoft:
  https://Activate.microsoft.com
  Chcete-li kontaktovat oddělení Microsoft Clearinghouse, použijte následující telefonní číslo:
  1-888-571-2048
  Zástupce na oddělení Microsoft Clearinghouse vám nové ID CAL Key Pack. Můžete také kontaktovat technickou podporu společnosti Microsoft na následujícím telefonním čísle:
  1-800-936 31 00
  Další informace získáte klepnutím na následující číslo článku:
  319726Telefonní čísla odborné pomoci společnosti Microsoft
 8. V Získat Client License Key Pack Dialogové okno, licenci klientského přístupu typu ID klíče Pack (z kroku 7) v Do polí níže zadejte ID klienta license key pack pole.
 9. Klepněte na tlačítko Další. Zobrazí se zpráva, že licence CAL nebyly nainstalovány úspěšně.
 10. Po ověření, že nový licenční server funguje správně, dezaktivujte starý licenční server. Chcete-li provést odinstalaci součásti Správa licencí služby Terminal na starém serveru.

Informace o zálohování a licence

Licenční server Terminálové služby měli pravidelně zálohovat pomocí nástroje Zálohování v systému Windows nebo podobného nástroje. Pravidelné zálohování chránit údaje o licencích před ztrátou v případě, že dojde k selhání hardwaru nebo úložného systému. Při zálohování licenční server Terminálové služby zálohujte data Stav systému a složku, ve kterém je nainstalován licenční server Terminálové služby. Tím zajistíte zálohování dat v registru a databáze licenčního serveru Terminálové služby.

Pokud obnovujete data Stav systému a databáze na původní licenční server Terminálové služby, nevydané licence obnoveny správně, za předpokladu, že jste nezměnili operační systém v počítači. Pokud jste nahradili operačního systému, nebudou nevydané licence obnoveny a do systémového protokolu je zaznamenána událost, která obsahuje počet nevydaných licencí. Nevydané licence můžete přesto obnovit pomocí možnosti telefonické aktivace v nástroji Správce licencí Terminálové služby. Přepnout na možnosti telefonické aktivace tlačítkem ve Správci licencí služby Terminal server a klepněte na tlačítko Vlastnosti.

Odkazy

Další informace o Terminálové služby naleznete na webu společnosti Microsoft:
http://technet.microsoft.com/en-us/library/bb742597.aspx

Vlastnosti

ID článku: 953918 - Poslední aktualizace: 14. března 2012 - Revize: 4.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise Edition (32-bit x86)
 • Microsoft Windows Server 2003, Standard Edition (32-bit x86)
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Windows Server 2008 Datacenter
 • Windows Server 2008 Enterprise
 • Windows Server 2008 Standard
Klíčová slova: 
kbclient kbtermserv kblicensing kbexpertiseadvanced kbinfo kbhowto kbmt KB953918 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:953918

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com