LSASS.exe işlem çöküyor ve bilgisayarı yeniden bir Windows XP Service Pack 3 üzerinde - tabanlı istemci bilgisayarı Ağ Erişim Koruması Aracısı hizmetini başlatmaya çalıştığınızda

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 954879 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Ağ Erişim Koruması (NAP), bir ağ ortamında dağıtmak ınternet Protokolü güvenliği (ıpsec) zorlama. Ancak, Windows XP Service Pack 3 (SP3) Ağ Erişim Koruması Aracısı hizmetini başlatmaya çalıştığınızda - tabanlı istemci bilgisayarı LSASS.exe işlem çöker. Ayrıca, bilgisayarı yeniden başlatır. Hizmetin otomatik olarak başlatılacak biçimde yapılandırdıysanız, bilgisayar her yeniden başlatma sonrasında çöker.

Neden

Bu sorun, Windows XP SP3'teki yeni bir özellik NAP olduğu için oluşur. NAP için yeni bir sistem durumu ilke zorlama mekanizması vardır. ıpsec zorlama NAP zorlama bir parçasıdır. Istemci Windows XP SP3'teki zorlama, ıpsec uygulamak için sistem durumu kayıt yetkilisi (HRA) sunucusundan NAP sistem durumu sertifika edinmelisiniz. Istemcinin sistem durumu sertifikası edinmek için <a0></a0>, sağlık durumunu sağlamanız gerekir. Bazı güvenlik ilişkileri, istemci sertifikası edinmek için HRA sunucusuna bağlantı kurmak için Kerberos kimlik doğrulaması kullanıyorsa, istemci bilgisayarda oluşturulur. Istemci bilgisayarın, istemci bilgisayarın sistem durumu sertifikası aldıktan sonra eski güvenlik ilişkilerini siler. Ancak, istemci bilgisayarın bir null işaretçi denetimi güvenlik ilişkileri üzerinde çalışır. Güvenlik ilişkilendirmesi silindi, bir kilitlenme oluşur.

Çözüm

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine bir istekte bulunun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.

ÖNKOŞULLAR

Bu düzeltmeyi uygulamak için <a0></a0>, Windows XP Service Pack 3 yüklü olmalıdır.Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322389en son Windows XP hizmet paketi nasıl elde edilir

Yeniden başlatma gereksinimi

Bu düzeltmeyi uyguladıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekmez.

Düzeltme Değiştirme Bilgileri

Bu düzeltme başka bir düzeltmenin yerini almaz.

DOSYA BİLGİLERİ

Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yeni dosya özniteliklerine) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki tarih ve saat öğesinde saat dilimi sekmesini kullanın.
Windows XP Service Pack 3'ün x86 tabanlı sürümleri
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Dosya AdıDosya SürümüDosya BoyutuTARİHSAATPlatform
Oakley.dll5.1.2600.5626270,33624 Haz 200812: 06X86

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

NAP ıpsec zorlama hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc726008.aspx
ıpsec zorlama istemcisini hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc735501.aspx

Özellikler

Makale numarası: 954879 - Last Review: 15 Ekim 2008 Çarşamba - Gözden geçirme: 1.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows XP Service Pack 3, Ne zaman ne ile kullanilir:
    • Microsoft Windows XP Home Edition
    • Microsoft Windows XP Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbexpertiseinter kbfix kbbug kbqfe kbhotfixserver KB954879 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:954879

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com