Akıllı uygulama ağ geçidi 2007'de ağ bağlayıcı üzerinden şirket ağına bağlı olduğunuzda, kullanıcılar diğer ağlara ek olarak şirket ağına erişebilir

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 955082 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Kullanıcılar, şirket ağına bağlanmak için akıllı uygulama ağ geçidi (IAG) 2007 ağ Connector özelliğini kullanın. Varsayılan olarak, IAG şirket ağına kullanıcı erişimini kısıtlamaz. Bunun yerine, kullanıcılar diğer ağlara ek olarak şirket ağına erişebilir.

Neden

Ağ Connector özelliğini, şirket ağına bir katman 3 VPN tüneli oluşturur. Varsayılan olarak, kullanıcı erişimi, belirli bir ağa sınırlı değildir. Bu nedenle, şirket ağına bağlıyken kullanıcıların şirket ağına hem de ınternet'e erişebilir. Bu yapılandırma, bölünmüş bir tünel oluşturma olarak bilinir.

Çözüm

Belirli bir ağa kullanıcı erişimi kısıtlamak için <a0></a0>, bölme tünel oluşturmayı devre dışı bırakmak için şu adımları izleyin:
 1. IAG 2007 çalıştıran sunucuda IAG yapılandırma konsolunu açın. Bunu yapmak için <a0></a0>, Başlat ' ı tıklatın, Programlar ' ın üzerine gelin, Whale Communications IAG için işaret ve yapılandırma</a1>'ı tıklatın.
 2. Istendiğinde, ve sonra Tamam ' ı tıklatın, parolanızı girin.
 3. Yönetici menüsünden, Ağ Merkezi sunucusu ' ı tıklatın.
 4. Erişim denetimi</a0> sekmesinde uygun olarak aşağıdaki seçeneklerden birini tıklatın:
  • Non-split tünel (yol ınternet trafiği şirket ağ geçidi üzerinden)
  • Internet erişim yok
  NotNon-split tünel seçeneği seçili ise, kullanıcılar, yalnızca kuruluş ağ geçidi üzerinden ınternet'e erişebilir. Internet erişim yok</a0> seçeneği seçili ise, kullanıcı ınternet'e erişemiyor. Ayrıca, kullanıcıların şirket ağına erişimini engellemek için Yerel ağ erişimi devre dışı bırak onay kutusunu seçebilirsiniz.
 5. Tamam ' ı tıklatın.
 6. Dosya menüsünde, Etkinleştir ' i tıklatın.
 7. Etkinleştirme işlemi onaylamak için Etkinleştir ' i tıklatın ve sonra da Tamam ' ı tıklatın.

Özellikler

Makale numarası: 955082 - Last Review: 9 Temmuz 2008 Çarşamba - Gözden geçirme: 1.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Intelligent Application Gateway 2007
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbtshoot kbexpertiseinter kbprb KB955082 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:955082

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com