Řešení problémů konektor sítě spuštění selhání 3.6 IAG Keporkak komunikace nebo v aplikaci Microsoft IAG 2007

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 955088 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Úvod

Tento článek popisuje, jak postupovat při klienta brány inteligentního Application (IAG) sítě Connector (NC) nefunguje správně v IAG 3.6 Keporkak komunikace nebo v Microsoft IAG 2007.

Další informace

Funkce konektor sítě se skládá z straně klienta a na straně serveru. Chcete-li vyřešit problém selhání klienta konektor sítě, musíte nejprve určit zda problém ovlivní všechny klienty. Pokud pro všechny klienty sítě Connector dojde k selhání, zkontrolujte argumenty nastavení serveru.

Fáze 1: Určení klienta

Zkontrolujte nastavení sítě Connector serveru, postupujte takto:
 1. Otevření konzoly konfigurace IAG.
 2. Otevřete vlastnosti aplikace Connector sítě a potom klepněte na kartu Nastavení serveru.
 3. V poli argumenty ujistěte, že adresa IP, které následuje -egap je adresa IP externí IAG. Pokud externí síťový adaptér je bránou používá NAT, adresa IP by měl být veřejnou adresu IP brány firewall IAG.
Pokud adresa IP je uvedena po -egap je chybný konektor sítě spustí a ukončí velmi rychle. Se může zdát, že konektor sítě nespustili vůbec.

Pokud tento problém se stane pouze pro některé klienty, použijte jednu z těchto klientů k řešení problému. Ujistěte se, hledejte vzorky při odstraňování potíží dojít pouze některé klienty. Odpovězte na následující otázky získat další informace o scénář:
 • Jsou klienti selhávají pomocí stejnou verzi operačního systému a služby úroveň pack?
 • Jsou klienti selhávají pomocí stejné verze prohlížeče?
 • Jsou klienti selhávají pomocí stejný druh osobní bránu firewall nebo antivirový software?
 • Jsou klienti umístěny ve stejné síti?
Odpovědi na tyto otázky mohou pomoci zúžit scénář problém.

Fáze 2: Určení problému

Důležité: Tento oddíl, metoda nebo úkol obsahuje kroky, které sdělit, jak upravit registr. Po nesprávné úpravě registru však mohou nastat závažné problémy. Postupujte proto pečlivě podle uvedených kroků. Pro zvýšení bezpečnosti registr zálohujte jestě před jeho úpravami. Potom můžete v případě potíží registr obnovit. Další informace o zálohování a obnovení registru naleznete následujícím článku znalostní v databáze Microsoft Knowledge Base:
322756Zálohování a obnovení registru v systému Windows

Po identifikaci prostředí klienta pokuste zjistit co skutečně je problém. Například konektor sítě pracuje nesouvisle, můžete odinstalovat součásti klienta zkontrolujte, zda jsou do čistého stavu. Postupujte takto:
 1. Odinstalujte všechny součásti klienta:
  • Tento software odinstalovat pomocí položky Přidat nebo odebrat programy v Ovládacích panelech.
  • Odstraňte následující podklíče registru:
   HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\WhaleCom
 2. Odstranit celý Keporkak * složky a soubory do složky % programfiles %.
 3. Restartujte klientský počítač.

Fáze 3: Povolení protokolu ladění

Důležité: Tento oddíl, metoda nebo úkol obsahuje kroky, které sdělit, jak upravit registr. Po nesprávné úpravě registru však mohou nastat závažné problémy. Postupujte proto pečlivě podle uvedených kroků. Pro zvýšení bezpečnosti registr zálohujte jestě před jeho úpravami. Potom můžete v případě potíží registr obnovit. Další informace o zálohování a obnovení registru naleznete následujícím článku znalostní v databáze Microsoft Knowledge Base:
322756Zálohování a obnovení registru v systému Windows

Pokud předchozí kroky problém nevyřešíte, zkuste získat další informace o chvíli selže konektor sítě. Máte-li přidat klíč registru klienta povolit protokolování ladění. Postupujte takto:
 1. Klepněte na tlačítko Start, klepněte na příkaz Spustit, do pole Otevřít zadejte příkaz regedit a klepněte na tlačítko OK.
 2. Vyhledejte a klepněte na následující podklíč registru:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\WhaleCom\Client\NetworkConnector
 3. V nabídce Úpravy přejděte na příkaz Nový a potom klepněte na příkaz Hodnota DWORD.
 4. Zadejte protokol a stiskněte klávesu ENTER.
 5. V nabídce Úpravy klepněte na tlačítko změnit.
 6. Klepněte na přepínač Desítková, zadejte do pole Údaj4 a klepněte na tlačítko OK.
Ve složce "%programfiles%\Whale Communications\Client Components\3.1.0" bude vytvořen soubor protokolu. Výchozí název bude Whliocsv.log.

Po povolení protokolu zkuste znovu spustit konektor sítě a zjistěte, zda máte jakékoli chybová zpráva na obrazovce. Potom vyhledejte chybová zpráva v souboru protokolu. Předpokládejme například, zobrazí následující chybová zpráva:
Whale konektor sítě relace se nezdařilo. Server neodpovídá (0x80004005).
V tomto případě otevřít soubor protokolu, hledejte chybové zprávy a prozkoumejte předchozí události zjistit přesně okamžiku selhání. V souboru protokolu chvíli spuštěná chybová zpráva se zobrazí následující:
19.05.08 vstupní msg 05:11:45.357 = 'Server neodpovídá'
Pokud budete pokračovat sledovat předchozí události, uvidíte vazba připojení k serveru a informace o soketu. To se zobrazí následující:
19.05.08 vstup zaškrtnutí 05:11:44.356: <0>/ 127.0.0.233:6004 {0}
Konektor sítě ve výchozím nastavení naslouchá na portu 6003. Jak je uvedeno v protokolu tomuto problému dochází, protože konektor sítě poslouchá na jiný port. Chcete-li opravit konkrétní problém, postupujte takto:
 1. Otevření konzoly konfigurace IAG.
 2. V nabídce správce klepněte na Síťový Server spojnice.
 3. Klepněte na kartu Upřesnit a potom ověřte port pod Listener.
 4. Porovnejte tuto hodnotu portu na port, který je uveden na kartě Server nastavení vlastností sítě připojovací aplikace portálu.

Vlastnosti

ID článku: 955088 - Poslední aktualizace: 9. července 2008 - Revize: 1.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Intelligent Application Gateway 2007
 • Whale Communications Intelligent Application Gateway 3.6
Klíčová slova: 
kbmt kbexpertiseadvanced kbhowto KB955088 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:955088

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com