Düzeltme: sql Server 2005 veya sql Server 2008'de sql Server Agent işi bir adımda bir Transact-sql komut dosyasını çalıştırdığınızda, Transact-sql komut dosyasını sonucu kesilebilir

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 955695 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Önemli Bu makale kayıt defterini değiştirmeyle ilgili bilgiler içermektedir. Kayıt defterini değiştirmeden önce yedeklediğinizden emin olun. Bir sorun çıktığında kayıt defterini geri yüklemek nasıl bildiğinizden emin olun. Yedekleme, geri yükleme ve kayıt defterini değiştirme konusunda daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322756 Nasıl yedekleme ve Windows kayıt defterini geri yükleme
Microsoft, Microsoft sql Server 2005 düzeltmeleri karşıdan yüklenebilen bir dosya dağıtır. Düzeltmeleri birikimli olduğu için her yeni sürüm tüm düzeltmeleri içerir ve önceki sql Server 2005'te bulunan tüm güvenlik düzeltmelerini düzeltmesi.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Aşağıdaki senaryoyu düşünün.
 • Microsoft sql Server 2005 veya sql Server 2008, sql Server Agent iş adımda bir Transact-sql komut dosyasını çalıştırın.
 • Adımda ilk deyimi, bir hata iletisi döndürür.
 • Daha sonra ifadeleri de bir veya daha fazla hata iletisi döndürür.
Bu senaryoda, daha sonra ifadeleri işlenmez ve adım başarı durumu yanlış verir, sql Server Agent işlemini çalıştırdığınızda bulabilirsiniz. Daha sonra deyimleri sonuçlarını kesiliyor.

Neden

sql Server 2005 Aracısı sql Server 2005 örneğine bağlanmak için sql Native Client sürücü (Sqlncli.dll) kullanır. sql Server 2000 Agent sql Server odbc sürücüsü (Sqlsrv32.dll), Microsoft sql Server 2000'e bağlamak için kullanır. sql Server Agent sonuçlarında fark davranış için iki sürücü arasında sql sunucusundan döndürülen sekmeli veri akışı (tds) hata simgesi bir değişim. Bu davranış sql Server Agent iki sürümü arasındaki farkı olur.

Çözüm

sql Server 2005

Bu sorunla ilgili düzeltme, toplu güncelleştirme 9 önce yayımlanmıştır. sql Server 2005 Service Pack 2 için bu toplu güncelleştirme paketini elde etme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
953752 sql Server 2005 Service Pack 2 için toplu güncelleştirme paketi 9
Not Yapılar birikimli olduğu için her yeni düzeltme sürüm tüm düzeltmeleri içerir ve önceki sql Server 2005'te bulunan tüm güvenlik düzeltmelerini düzeltmesi. Microsoft, bu düzeltmeyi içeren en son düzeltme sürümü uygulama önermektedir. Daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
937137 sql Server 2005, sql Server 2005 Service Pack 2'den sonra yayımlanan oluşturur
Microsoft sql Server 2005 düzeltmeleri için belirli bir sql Server hizmet paketi oluşturulur. sql Server 2005 Service Pack 2 yüklemesi için sql Server 2005 Service Pack 2 Düzeltme uygulamalısınız. Varsayılan olarak, sql Server hizmet paketi içinde sağlanan düzeltme en ileri sql Server hizmet paketi dahil edilir.

sql Server 2008

Bu sorunla ilgili düzeltme, sql Server 2008 rtm versiom eklenmiştir. Ancak, düzeltmeyi etkinleştirmek için yine de "Ek bilgi" bölümünde açıklanan kayıt defteri değişiklikleri yapmanız gerekebilir.

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm için adım ilk ifade olarak göstermelik bir select deyimi ekleyin.

Durum

Microsoft bu sorunun "Aşağıdakilere Uygulanır" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bulunduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Uyarı Kayıt defterinde hatalı veya başka bir yöntemi kullanarak kayıt defteri Düzenleyicisi'ni kullanarak değiştirirseniz önemli sorunlar oluşabilir. Bu sorunlar, işletim sistemini yeniden yüklemenizi gerektirebilir. Microsoft bu sorunların çözülebileceğini garanti etmemektedir. Kendi sorumluluğunuzdadır kayıt defterini değiştirin.
Bu düzeltmeyi etkinleştirmek için aşağıdaki kayıt defteri girdisi oluşturun ve bu kayıt defteri girdisini 0 olarak ayarlayın:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Microsoft sql Server\<mssql.x>\SQLServerAgent\TruncateJobResultOnError<b00></b00></mssql.x>

Not Bu kayıt defteri girdisi <mssql.x></mssql.x>sql Server örneği Kimliğini temsil eder. Bunu için örneğinizi doğru değere değiştirmelisiniz.

Bu düzeltmeyi devre dışı bırakmak istiyorsanız, TruncateJobResultOnError kayıt defteri girdisi, 1 olarak ayarlayın.

Bu sorunu yeniden oluşturma adımları

 1. Genişletilmiş bir saklı yordam oluşturun. Örneğin, genişletilmiş xp_hello adlı saklı yordamı örneği oluşturun.
 2. sql Server Agent işi oluşturmak ve sonra sql Server Agent iş adımında aşağıdaki ifadeleri ekleyin:
  declare @txt int
  exec xp_hello @txt OUTPUT
  RAISERROR('One or more operations failed to complete.', 16, 1)
  
 3. sql Server Agent iş çalıştırın.
Xp_hello genişletilmiş saklı yordam döndürür önem düzeyi 1, bir hata ve TruncateJobResultOnError kayıt defteri girdisini 0 olarak ayarlanmışsa, iş adım başarısız olarak işaretlenir. Xp_hello genişletilmiş saklı yordam ve RAISERROR deyimi sonuçlarını iş geçmişinde yakalanır. İş geçmişini gözden geçirdiğinizde, önem düzeyi ile ilgili adımları 16 olduğunu bulun.

Xp_hello genişletilmiş saklı yordam döndürür önem düzeyi 1, bir hata ve TruncateJobResultOnError kayıt defteri girdisi, 1 olarak ayarlanmışsa, iş adım başarılı işaretlenir. Sonucu xp_hello genişletilmiş saklı yordamı, yalnızca işin geçmişinde yakalanır. RAISERROR deyimi sonucu kesirli kısmı atılır. İş geçmişini gözden geçirdiğinizde, adımların önem düzeyi 1 olduğunu bulun.

Xp_hello genişletilmiş saklı yordam döndürür bir hata önem düzeyi 11 ve TruncateJobResultOnError kayıt defteri girdisini 0 olarak ayarlanmışsa, iş adım başarısız olarak işaretlenir. Sonuçları xp_hello genişletilmiş saklı yordamı ve RAISERROR deyimi iş geçmişi yakalanmış. İş geçmişini gözden geçirdiğinizde, önem düzeyi ile ilgili adımları 16 olduğunu bulun.

Xp_hello genişletilmiş saklı yordam döndürür bir hata önem düzeyi 11 ve TruncateJobResultOnError kayıt defteri girdisi, 1 olarak ayarlanmışsa, iş adım başarısız olarak işaretlenir. Sonucu xp_hello genişletilmiş saklı yordamı, yalnızca işin geçmişinde yakalanır. RAISERROR deyimi sonucu kesirli kısmı atılır. İş geçmişini gözden geçirdiğinizde, önem düzeyi ile ilgili adımları 11 olduğunu bulun.

Hata iletileri önem düzeyi arasındaki fark hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleleri görüntülemek üzere aşağıdaki makale numaralarını tıklatın:
309802Düzeltme: Bir RAISERROR deyimi Transact-sql toplu SQLAgent işinin başarısız olmasına ve sql Server'da çıktı neden olabilir
903086 Düzeltme: Toplu işlemi durur ve sql Server 2000'de sql Server Agent iş olarak Transact-sql komut dosyası çalıştırdığınızda iş çıktısı kesilmektedir
Hangi dosyalar değiştirildi hakkında daha fazla bilgi ve bu Microsoft Bilgi Bankası makalesinde açıklanan düzeltmeyi içeren toplu güncelleştirme paketini uygulamak için herhangi bir önkoşul hakkında bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
953752 sql Server 2005 Service Pack 2 için toplu güncelleştirme paketi 9

Referanslar

Sonra sql Server Service Pack 2 bulunan yapılar listesi hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
937137 sql Server 2005, sql Server 2005 Service Pack 2'den sonra yayımlanan oluşturur
sql Server için artan hizmet modeli hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
935897 Artan hizmet modeli bildirilen sorunlar için düzeltmeler teslim etmek için sql Server ekibi kullanılabilir
sql Server 2005 Service Pack 2'yi edinme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
913089 En son sql Server 2005 hizmet paketi nasıl elde edilir
Yeni özellikleri ve iyileştirmeleri sql Server 2005 Service Pack 2 hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId = 71711
sql Server güncelleştirmelerinin adlandırma şeması hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
822499 Microsoft sql Server yazılım güncelleştirme paketleri için yeni dosya adlandırma şeması
Yazılım güncelleştirme terminolojisi hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
824684 Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması

Özellikler

Makale numarası: 955695 - Last Review: 16 Haziran 2011 Perşembe - Gözden geçirme: 1.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft SQL Server 2005 Standard Edition
 • Microsoft SQL Server 2005 Developer Edition
 • Microsoft SQL 2005 Server Enterprise
 • Microsoft SQL Server 2005 Standard X64 Edition
 • Microsoft SQL Server 2005 Standard Edition for Itanium Based Systems
 • Microsoft SQL Server 2005 Enterprise X64 Edition
 • Microsoft SQL Server 2005 Enterprise Edition for Itanium Based Systems
 • Microsoft SQL Server 2008 Developer
 • Microsoft SQL Server 2008 Enterprise
 • Microsoft SQL Server 2008 Standard
Anahtar Kelimeler: 
kbsql2005tool kbfix kbpubtypekc kbqfe kbexpertiseadvanced kbmt KB955695 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:955695

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com