Düzeltme: sql Server 2008 Express edition üzerine Windows Server 2003 SP2 veya Windows Small Business Server 2003 SP1 çalıştıran bir etki alanı denetleyicisi yüklediğinizde hata iletisi: "durum çağırma hedefi tarafından"

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 955814 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
# Hata: 50003393 (sql düzeltmesi)

Microsoft, Microsoft sql Server 2008 düzeltmeleri karşıdan yüklenebilen bir dosya dağıtır. Düzeltmeleri birikimli olduğu için her yeni sürüm tüm düzeltmeleri içerir ve sürüm önceki sql Server 2008 ile verilen tüm güvenlik düzeltmelerini düzeltin.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Aşağıdaki senaryoyu düşünün:
 • Windows Server 2003 Service Pack 2 (SP2) veya Windows Small Business Server 2003 Service Pack 1 (SP1) çalıştıran bir etki alanı denetleyicisi bilgisayarınızda yüklü.
 • Microsoft sql Server 2008 Express edition sql Server Yükleme Sihirbazı'nı kullanarak etki alanı denetleyicisine yükleyin.
Bu senaryoda, aşağıdaki hata iletisini alırsınız:
Aşağıdaki hata oluştu: durum çağırma hedefi tarafından. Başarısız bir eylem yeniden denemek için Yeniden Dene'yi tıklatın veya bu eylemi iptal etmek ve Kur'a devam etmek için İptal' i tıklatın.
sql Server 2008 Express edition'ın bir örneği onarmaya çalıştığınızda bu hata iletisini de alabilirsiniz. sql örneği ile ilişkili olan sql Server Agent hizmetini bilgisayardan eksik ve yeniden oluşturulmaları gerekir, bu davranış oluşur.

Çözüm

Bu sorunla ilgili düzeltme, ilk toplu güncelleştirme 1'de yayımlanmıştır. sql Server 2008 için bu toplu güncelleştirme paketini elde etme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
956717sql Server 2008 için toplu güncelleştirme paketi 1
Not Yap?lar birikimli olduğu için her yeni düzeltme yayımlanan tüm düzeltmeleri içerir ve sürüm önceki sql Server 2008 ile verilen tüm güvenlik düzeltmelerini düzeltin. Bu düzeltmeyi içeren en son düzeltme sürümü uygulama ele almanızı öneririz. Daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
956909sql Server 2008, sql Server 2008'den sonra yayımlanan oluşturur

Pratik Çözüm

Hata iletisini güvenle yok sayabilirsiniz. Bunu yapmak için tıklatın İptalve sonra Kurulum işlemine devam edin.

Durum

Microsoft bunun, "Aşağıdakilere Uygulanır" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bir sorun olduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Hangi dosyalar değiştirilir hakkında daha fazla bilgi ve bu Microsoft Bilgi Bankası makalesinde açıklanan düzeltmeyi içeren toplu güncelleştirme paketini uygulamak için Önkoşullar hakkında bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
956717 sql Server 2008 için toplu güncelleştirme paketi 1

Referanslar

sql Server 2008'in yayımlanmasından sonra kullanılabilen yap?lar listesi hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
956909sql Server 2008, sql Server 2008'den sonra yayımlanan oluşturur
sql Server için artımlı hizmet modeli hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
935897sql Server ekibinden bildirilen sorunlar için düzeltmeler sunmak için artımlı bir hizmet modeli kullanılabilir
sql Server güncelleştirmelerinin adlandırma şeması hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
822499Microsoft sql Server yazılım güncelleştirme paketlerinin yeni adlandırma şeması
Yazılım güncelleştirme terminolojisi hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
824684 Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması

Özellikler

Makale numarası: 955814 - Last Review: 16 Ocak 2013 Çarşamba - Gözden geçirme: 5.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft SQL Server 2008 Express, Ne zaman ne ile kullanilir:
  • Microsoft Windows Server 2003 Service Pack 2
  • Microsoft Windows Small Business Server 2003 Service Pack 1
  • Microsoft Windows Small Business Server 2003 R2 Standard Edition
  • Microsoft Windows Small Business Server 2003 R2 Premium Edition
Anahtar Kelimeler: 
sql2008relnoteinstallation sql2008relnoteconfiguration sql2008relnote kbqfe kbfix kbexpertiseadvanced kbmt KB955814 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 955814

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com