Düzeltme: Küme düğümlerinde SQL Server 2005 yüklü olan farklı özellikler varsa, SQL Server 2008 için küme yükseltmesi başarısız

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 955949 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
# Hata: 50003411 (SQL düzeltmesi)

Microsoft, Microsoft SQL Server 2008'in düzeltmeleri tek bir yüklenebilir dosya dağıtır. Düzeltmeleri birikimli olduğu için her yeni sürüm, tüm düzeltmeleri içerir ve sürüm önceki SQL Server 2008'in içerdiği tüm güvenlik düzeltmelerini düzeltin.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Şu senaryoyu inceleyin:
  • Kümelenmiş bir Microsoft SQL Server 2005 örneği, bir küme ortamında yükleyin.
  • Kümedeki bir düğüm üzerinde SQL Server 2005'in bir özellik değerini ekleyin. Örneğin, Reporting Services'i veya Analysis Services düğümde ekleyin.
  • Size özelliği tüm küme düğümlerinde örneği barındıran eklemeyin.
Bu senaryoda, SQL Server 2005'in kümelenmiş örneğinin SQL Server 2008'e yükseltmeye çalıştığınızda aşağıdaki hata iletisini alırsınız:
Bir örnek KIMLIĞI ' InstanceID ' ', ' ComputerName ' makine üzerinde yükselttiğinizden InstanceName ' SQL Server örneği varsa, belirtilen örnek KIMLIĞI ' InstanceID ' farklıdır. Birden çok örnek KIMLIĞI Kümelendirilmiş SQL Server örneğinin düğümlerin belirtme desteklenmiyor. Yükseltilen düğümde gibi aynı örnek KIMLIĞI sağlayarak bunu düzeltin.

Neden

Özellikler tüm düğümlerde aynı örnek KIMLIğI olduğundan emin olmak Kur programı çalışır. Ancak, düğümler arasında Kur programı, örnek KIMLIĞI yüklü özelliği örneği KIMLIĞI eksik özellik için farklı olarak yorumlar.

Çözüm

Bu sorunla ilgili düzeltme, ilk toplu güncelleştirme 1'de yayımlanmıştır. SQL Server 2008 için bu toplu güncelleştirme paketini elde etme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
956717SQL Server 2008 için güncelleştirme paketi 1
Not Yap?lar birikimli olduğu için her yeni düzeltme yayımlanan tüm düzeltmeleri içerir ve sürüm önceki SQL Server 2008'in içerdiği tüm güvenlik düzeltmelerini düzeltin. Bu düzeltmeyi içeren en son düzeltme sürümü uygulama ele almanızı öneririz. Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
956909SQL Server 2008, SQL Server 2008'de yayımlandıktan sonra yayımlanan oluşturur

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, SQL Server 2005'in yüklü olan bir küme ortamında eşleşmeyen Özellikler'i kaldırın. Daha sonra yeniden Kümelendirilmiş SQL Server 2005 örneği, SQL Server 2008'e yükseltmek için Kur programını çalıştırın.

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Hangi dosyalar değiştirilir hakkında daha fazla bilgi ve bu Microsoft Bilgi Bankası makalesinde açıklanan düzeltmeyi içeren bir toplu güncelleştirme paketini uygulamak için Önkoşullar hakkında bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
956717SQL Server 2008 için güncelleştirme paketi 1

Referanslar

SQL Server 2008'in yayımlanmasından sonra kullanılabilen yap?lar listesi hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
956909SQL Server 2008, SQL Server 2008'de yayımlandıktan sonra yayımlanan oluşturur
SQL Server için artımlı hizmet modeli hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
935897SQL Server ekibinden bildirilen sorunlar için düzeltmeler ulaştırmak için artımlı bir hizmet modeli kullanılabilir
SQL Server güncelleştirmelerinin adlandırma şeması hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
822499Microsoft SQL Server yazılım güncelleştirme paketlerinin yeni adlandırma şeması
Yazılım güncelleştirme terminolojisi hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
824684Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması

Özellikler

Makale numarası: 955949 - Last Review: 19 Mart 2009 Perşembe - Gözden geçirme: 3.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft SQL Server 2008 Standard
  • Microsoft SQL Server 2008 Developer
  • Microsoft SQL Server 2008 Enterprise
Anahtar Kelimeler: 
kbmt sql2008relnotereadfirst sql2008relnoteupgrade sql2008relnoteconfiguration sql2008relnote kbqfe kbfix kbexpertiseadvanced KB955949 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:955949

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com