<path>Windows Server çalışan bir bilgisayarda SQL Server 2008'e yükseltmeye çalıştığınızda bu hata iletisini alabilirsiniz: "'Path \perf-MSSQL$SQL2008sqlctr.dll' yoluna erişim reddedildi"

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 955973 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Microsoft SQL Server 2008 Şubat topluluk teknoloji önizlemesi (CTP gelen) için SQL Server 2008'in yayım sürümünü yükseltmeye çalışırken aşağıdaki hata iletisini alırsınız:
'C:\Windows\system32\perf-MSSQL$SQL2008sqlctr.dll' yoluna erişim reddedildi.

Başarısız olan işlemi yeniden denemek için Yeniden Dene'yi tıklatın ya da bu eylemi iptal etmek ve kuruluma devam etmek için iptal' i tıklatın
Windows Server 2008'in bir 64-bit sürümünü çalıştırıyorsanız, bu sorun oluşur.

Neden

Bu sorun, perfrmon DLL dosyası, dış bir işlem tarafından kilitli olduğu için oluşur. Yükseltme sırasında yükseltme perfrmon DLL dosyasını silmeye çalışır. Perfrmon DLL dosyası kilitli olduğundan, yükseltme “ Belirtiler ” bölümünde söz edilen hata iletisi görüntüler.

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, iptal ' i tıklatın. Yükseltme, iptal ' i tıklattığınızda perfrmon DLL dosyası, bilgisayar yeniden başlatıldığında, silinmek üzere işaretler. Iptal ' i tıklatın, sonra yükseltme başarıyla tamamlanır. Ancak, yükseltme perfrmon DLL dosyası başarıyla silmek bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekir.

Yeniden dene ' yi tıklatın, yeniden aynı hata iletisini alırsınız.

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Referanslar

SQL Server 2008'e yükseltme hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Developer Network (MSDN) Web sitesini ziyaret edin:
http://technet.microsoft.com/en-us/library/ms144267(SQL.100).aspx

Özellikler

Makale numarası: 955973 - Last Review: 19 Mart 2009 Perşembe - Gözden geçirme: 2.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft SQL Server 2008 Enterprise
  • Microsoft SQL Server 2008 Developer
  • Microsoft SQL Server 2008 Standard
  • Microsoft SQL Server 2008 Community Technology Preview
Anahtar Kelimeler: 
kbmt sql2008relnotereadfirst sql2008relnoteinstallation sql2008relnoteconfiguration sql2008relnote kbtshoot kbpubtypekc kberrmsg kbprb KB955973 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:955973

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com