Düzeltme: SQL Server 2008'de bir tabloda sıkıştırma tahmin hata iletisi: "Alt sorgusu birden çok 1 değeri döndürdü"

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 956031 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
# Hata: 50003626 (SQL düzeltmesi)
Microsoft, Microsoft SQL Server 2008'in düzeltmeleri tek bir yüklenebilir dosya dağıtır. Düzeltmeleri birikimli olduğu için her yeni sürüm, tüm düzeltmeleri içerir ve sürüm önceki SQL Server 2008'in içerdiği tüm güvenlik düzeltmelerini düzeltin.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Kümelenmemiş bir birincil anahtar hem de bir veya daha fazla kümelenmemiş dizin, Microsoft SQL Server 2008'de bulunan bir tabloda sp_estimate_data_compression_savings saklı yordamını kullandığınızda, aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:
Msg 512, Level 16, State 1, Procedure sp_estimate_data_compression_savings, satır 251
Alt sorgu, birden çok 1 değeri döndürdü. Alt sorgu izlediğinde bu verilmez =! =, <, <, = > > = veya alt sorgu bir ifade olarak ne zaman kullanılır.
Bu hata iletisini alırsınız, ancak sonuç verir. Ancak, bazı kümelenmemiş dizin için sıkıştırma tahminler yanlıştır.

Kümelenmiş bir dizin var olup olmadığına bakılmaksızın, bu sorun oluşur.

Çözüm

Hizmet paketi bilgileri

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, SQL Server 2008'in en son hizmet paketini edinin. Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
968382SQL Server 2008'in en son hizmet paketi nasıl elde edilir

Toplu güncelleştirme bilgileri

Bu sorunla ilgili düzeltme, ilk toplu güncelleştirme 2'de yayımlanmıştır. SQL Server 2008 için bu toplu güncelleştirme paketini elde etme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
958186SQL Server 2008 için Güncelleştirme Paketi 2
Not Yap?lar birikimli olduğu için her yeni düzeltme yayımlanan tüm düzeltmeleri içerir ve sürüm önceki SQL Server 2008'in içerdiği tüm güvenlik düzeltmelerini düzeltin. Bu düzeltmeyi içeren en son düzeltme sürümü uygulama ele almanızı öneririz. Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
956909SQL Server 2008, SQL Server 2008'de yayımlandıktan sonra yayımlanan oluşturur

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, @ index_id belirtinsp_estimate_data_compression_savings çalıştırdığınızda parametre saklı yordamını. Saklı yordamın tahmin etmek istediğiniz her dizin için bir kez çalıştırmanız gerekir.

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak SQL Server 2008 Service Pack 1'de giderilmiştir.

Daha fazla bilgi

Sp_estimate_data_compression_savings saklı yordamı, tablo geçerli boyutunu geri dönmek için kullanılır. Sp_estimate_data_compression_savings saklı yordamı aynı zamanda istenen sıkıştırma durumuna ilişkin tablo boyutunu tahmin eder.

Sorunu Yeniden Oluşturma Adımları

 1. SQL Server Management Studio'yu başlatın ve sonra bir SQL Server 2008'in bağlanın.
 2. Yeni bir sorgu oluşturun ve aşağıdaki kodu çalıştırın.
  CREATE DATABASE TEST
  GO
  USE Test
  GO
  
  CREATE TABLE REPRO(i int primary key nonclustered, a int)
  GO
  
  CREATE NONCLUSTERED INDEX NONCLUSTERED_REPRO ON REPRO(a)
  GO
  
  EXEC SP_ESTIMATE_DATA_COMPRESSION_SAVINGS @schema_name = 'dbo', @object_name = 'repro', @index_id = NULL, @partition_number = NULL, @data_compression = 'PAGE'
  
Hangi dosyalar değiştirilir hakkında daha fazla bilgi ve bu Microsoft Bilgi Bankası makalesinde açıklanan düzeltmeyi içeren bir toplu güncelleştirme paketini uygulamak için Önkoşullar hakkında bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
958186SQL Server 2008 için Güncelleştirme Paketi 2

Referanslar

SQL Server 2008'in yayımlanmasından sonra kullanılabilen yap?lar listesi hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
956909SQL Server 2008, SQL Server 2008'de yayımlandıktan sonra yayımlanan oluşturur
SQL Server için artımlı hizmet modeli hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
935897SQL Server ekibinden bildirilen sorunlar için düzeltmeler ulaştırmak için artımlı bir hizmet modeli kullanılabilir
SQL Server güncelleştirmelerinin adlandırma şeması hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
822499Microsoft SQL Server yazılım güncelleştirme paketlerinin yeni adlandırma şeması
Yazılım güncelleştirme terminolojisi hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
824684Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması

Özellikler

Makale numarası: 956031 - Last Review: 8 Nisan 2009 Çarşamba - Gözden geçirme: 3.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft SQL Server 2008 Workgroup
 • Microsoft SQL Server 2008 Enterprise
 • Microsoft SQL Server 2008 Developer
 • Microsoft SQL Server 2008 Standard
Anahtar Kelimeler: 
kbmt sql2008relnotedatabaseengine sql2008relnote kbbug kbqfe kbfix kbexpertiseadvanced kbprb KB956031 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:956031

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com