Varlık veri modeli Tasarımcısı başlatılamıyor veya varlık Tasarımcısı Visual Studio 2008 SP1 Kabuk içinde (tümleşik modda) bir .edmx dosya açtığınızda yanıt vermiyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 956253 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Göz atın ve varolan .edmx dosyasını açın, Microsoft Visual Studio 2008 Service Pack 1 (SP1) Kabuk (tümleşik mod) içinde ADO.NET varlık veri modeli Tasarımcısı başlatılamıyor. Ayrıca, Visual Studio 2008 SP1 Kabuk (tümleşik modda) kullanarak .edmx yeni bir dosya oluşturamıyor.

Ayrıca, bir Visual Studio 2008 SP1 (tümleşik modda) Kabuk .edmx dosyasına göz atın ve dosyayı açın, Visual Studio 2008 ADO.NET varlık veri modeli Tasarımcısı başlatır. Ancak, Tasarımcı başarısız olursa veya yanıt vermiyor.

Neden

Bu sorun, Microsoft Visual Studio 2008 Professional Edition'ın veya Visual Studio 2008 Standard Edition'ın tam bir yükleme olan bir etkinleştiremez Visual Studio 2008 SP1 Kabuk (tümleşik modda) yüklediğinizde oluşur. Bu durumda, ADO.NET varlık veri modeli Tasarımcısı da yüklenir, ancak ADO.NET varlık veri modeli Tasarımcısı'nı çalıştıran Visual Studio 2008 SP1 Kabuk (tümleşik modda) desteklemiyor.

Durum

Microsoft bu durumun, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bir hata olduğunu onaylamıştır.

Özellikler

Makale numarası: 956253 - Last Review: 11 Ağustos 2008 Pazartesi - Gözden geçirme: 1.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Visual Studio 2008 Professional Edition
  • Microsoft Visual Studio 2008 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbexpertiseinter kbtshoot kbprb KB956253 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:956253

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com