Düzeltme: bir veritabanı SQL Server 2005 Analysis Services yeniden eşitlemeye çalıştığınızda hata iletisi: "'<databasename>' veritabanını şifreleme anahtarının yüklenirken bir hata oluştuğu için veritabanı devre dışı bırakılacak için işleme"

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 956377 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
# Hata: 50002968 (SQL düzeltmesi)
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Microsoft SQL Server 2005 Analysis Services'daki, kaynak sunucudan hedef sunucu veritabanına eşitleyin. Eşitlemeyi sonra kaynak sunucudaki veritabanındaki tüm nesneler işlemez. Aynı veritabanını yeniden eşitlemeye çalıştığınızda, aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:
Meta veri yöneticisinde hata. ' DatabaseName ' veritabanını şifreleme anahtarının yüklenirken bir hata oluştuğu için işlem veritabanı için devre dışı bırakılacak. Bu hatanın olası bir nedeni, hizmetin hesabı değişti olur.
Dosya sistemi hatası: dosya açılırken hata oluştu; DataFolderFilePath \ DatabaseName \0.CryptKey.bin bir disk dosyası değil veya dosyaya erişilemiyor.
Hata iletisini aldıktan sonra veritabanını yeniden eşitlemeye çalışırsanız aşağıdaki hata iletisini alırsınız:
Sunucu: İşlem iptal edildi.

Neden

Bu sorun, veritabanını şifreleme anahtarının eşitleme işlemi sırasında yeniden oluşturulur oluşan bir hata nedeniyle oluşur. Sunucu kaynak ve hedef sunucu arasında değişiklik algılanırsa, bu sorun oluşur.

Çözüm

Bu sorunla ilgili düzeltme, toplu güncelleştirme 9 önce yayımlanmıştır. SQL Server 2005 Service Pack 2 için bu toplu güncelleştirme paketini elde etme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
953752SQL Server 2005 Service Pack 2 için toplu güncelleştirme paketi 9
Not Yap?lar birikimli olduğu için her yeni düzeltme yayımlanan tüm düzeltmeleri içerir ve sürüm önceki SQL Server 2005 ile birlikte verilen tüm güvenlik düzeltmelerini düzeltin. Microsoft, bu düzeltmeyi içeren en son düzeltme sürümü uygulama düşündüğünüz önerir. Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
937137SQL Server 2005 Service Pack 2'den sonra yayımlanan SQL Server 2005 derlemeleri
Microsoft SQL Server 2005 düzeltmeleri için belirli bir SQL Server hizmet paketlerini oluşturulur. Bir SQL Server 2005 Service Pack 2 düzeltme, SQL Server 2005 Service Pack 2 yüklemeye uygulamanız gerekir. Varsayılan olarak, sonraki SQL Server hizmet paketi ile bir SQL Server hizmet paketinde sağlanan herhangi bir düzeltme bulunmaktadır.

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm için aşağıdaki yöntemlerden birini kullanın.

Yöntem 1

Bir kaynak sunucu veritabanı nesnesinde işlem. Sonra hedef sunucu veritabanına yeniden eşitleyin.

Yöntem 2

Hedef sunucudaki veritabanını silin. Sonra hedef sunucu veritabanına yeniden eşitleyin.

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Hangi dosyalar değiştirilir hakkında daha fazla bilgi ve bu Microsoft Bilgi Bankası makalesinde açıklanan düzeltmeyi içeren bir toplu güncelleştirme paketini uygulamak için Önkoşullar hakkında bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
953752SQL Server 2005 Service Pack 2 için toplu güncelleştirme paketi 9

Referanslar

SQL Server Service Pack 2, sonra kullanılabilen yap?lar listesi hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
937137SQL Server 2005 Service Pack 2'den sonra yayımlanan SQL Server 2005 derlemeleri
SQL Server için artımlı hizmet modeli hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
935897SQL Server ekibinden bildirilen sorunlar için düzeltmeler ulaştırmak için artımlı bir hizmet modeli kullanılabilir
SQL Server 2005 Service Pack 2'yi edinme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
913089En son SQL Server 2005 hizmet paketi nasıl elde edilir
Yeni özellikleri ve SQL Server 2005 Service Pack 2'ndeki geliştirmeler hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=71711
SQL Server güncelleştirmelerinin adlandırma şeması hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
822499Microsoft SQL Server yazılım güncelleştirme paketlerinin yeni adlandırma şeması
Yazılım güncelleştirme terminolojisi hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
824684Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması

Özellikler

Makale numarası: 956377 - Last Review: 18 Ağustos 2008 Pazartesi - Gözden geçirme: 1.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft SQL Server 2005 Analysis Services
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbsql2005as kbhotfixrollup kbfix kbexpertiseadvanced kbpubtypekc kbqfe KB956377 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:956377

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com