Istemci saati ile etki alanı denetleyicisinin saati arasındaki saat farkı "En fazla bilgisayar saati zaman uyumluluğu için hata payı" değerinden daha büyük olmasına karşın, Kerberos biletleri verilir

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 956627 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Giriş

Bu makalede, bir istemci saati ile bir etki alanı denetleyicisinin saati arasındaki saat farkı "En fazla bilgisayar saati zaman uyumluluğu için hata payı" değerinden daha büyük olmasına karşın hangi Kerberos biletleri verilen bir davranış açıklanır.

Örneğin, bilgisayar için en fazla hata payı saat eşitlemesi, Grup ilkesi ayarı bir etki alanı ortamında yapılandırmış varsayalım. Istemci saati ile etki alanı denetleyicisinin saati arasındaki saat farkı değeri, bu grup ilkesi ayarı için yapılandırılmış birden fazla olsa da Windows Server 2003 tabanlı etki alanı denetleyicisi bir istemci bilgisayara Kerberos bileti sorun.

NotBilgisayar için en fazla hata payı saat eşitlemesi ayarın varsayılan değeri, beş dakikadır.

Daha fazla bilgi

Bir istemci bilgisayar değeri farklı bir zaman damgası, zaman damgası sunucu çubuğundaki birden çok bilgisayar için en fazla hata payı saat eşitlemesi ayarında yapılandırılmış bir değeri olarak gönderirse, etki alanı denetleyicisi, yanıt paketi bir "KRB_AP_ERR_SKEW" hata kodunu döndürür. Bu paket, etki alanı denetleyicisi, kendi saat zaman damgası içerir. Istemci bilgisayar bu paket aldığında geçerli süresini hesaplamak için etki alanı denetleyicisinin bilgisayar için en fazla hata payı saat eşitlemesi ayarının değeri ile birlikte zaman damgasını kullanır. Daha sonra istemci bilgisayarın, isteği yeniden denemek için geçerli saat kullanır. Bu ikinci deneyin istemci bilgisayara Kerberos bileti olarak verilir.

Bu davranış açıklama isteği (RFC) 4430, "<a1>anahtarlarının</a1> (KINK) anlaşma Kerberized ınternet". belgelenen RFC 4430 görmek için <a0></a0>, for Comments Web sitesinden aşağıdaki isteği'ni ziyaret edin:
ftp://ftp.rfc-editor.org/in-notes/rfc4430.txt
Microsoft, teknik destek bulmanıza yardımcı olmak üzere üçüncü taraf iletişim bilgilerini sağlamaktadır. Bu bilgiler haber verilmeden değişebilir. Microsoft bu üçüncü taraf iletişim bilgilerinin doğruluğunu garanti etmez.

Istemci bilgisayarın saatinin etki alanı denetleyicisinin saati süre ve Kerberos anahtarı yaşam süresi hızlıdır, Kerberos anahtarı geçerli değil. Bu senaryoda, oturum açma başarısız.

Varsayılan olarak, Kerberos anahtarı'nın yaşam süresini 10 (600 dakika) saattir. Yaşam süresi değeri değiştirmek için <a0></a0>, aşağıdaki Grup ilkesi ayarlarını yapılandırın:
 • Bilgisayar Yapılandırması/Windows Ayarları/Güvenlik ayarları/hesap ilkeleri/Kerberos ilkesi/en fazla bilet süresi Service
 • Bilgisayar Yapılandırması/Windows Ayarları/Güvenlik ayarları/hesap ilkeleri/Kerberos ilkesi/en fazla bilet süresi kullanıcı
Bilgisayar için en fazla hata payı saat eşitlemesi, Grup ilkesi ayarı hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc779260.aspx

Özellikler

Makale numarası: 956627 - Last Review: 2 Eylül 2008 Salı - Gözden geçirme: 1.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows Server 2003 Datacenter Edition
 • Microsoft Windows Server 2003, Datacenter Edition for Itanium-Based Systems
 • Microsoft Windows Server 2003, Datacenter x64 Edition
 • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise x64 Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Enterprise Edition
 • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise Edition for Itanium-based Systems
 • Microsoft Windows Server 2003, Standard x64 Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Standard Edition
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbexpertiseadvanced kbinfo KB956627 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:956627

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com