Bir rapor çalıştırdığınızda alınan hata iletisi Microsoft Dynamics CRM bağlayıcı için SQL Server Reporting Services'i "StoredProcedure" komut türü kullanır: "'Test_MSCRM' veri kümesi için başarısız oldu, yürütme Query"

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 956852 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Bir saklı yordamın kullanan Microsoft SQL Server Reporting Services (SSRS) rapor yarat. Dataset içinde "StoredProcedure" komut türü kullanarak, raporda bir dataset içinde saklı yordamın başvuru. Rapor için SQL Server Reporting Services'i Microsoft Dynamics CRM Data Connector'ı çalıştırmayı denediğinizde, aşağıdakine benzer bir hata iletisi alırsınız:
Rapor işleme sırasında bir hata oluştu.
Sorgu yürütme, veri kümesi için 'Test_MSCRM' açılamadı.
Saklı yordam bulunamadı ''.

Neden

Bu sorun, Microsoft Dynamics CRM 4.0 mantığı, hatalı komut metnini SSRS rapor veri kümesi almaya çalıştığında, verileri almak için kullanılan SqlCommand nesnesi değiştirdiği için oluşur. Temel Microsoft Dynamics CRM 4.0 mantığı komut türü "StoredProcedure" olabileceğini dikkate almaz Bu nedenle, bir komut metni otomatik olarak değiştirilir. Komut metni yürütüldüğünde, ancak SqlException özel durum oluşturuldu.

Çözüm

Bu sorun, Microsoft Dynamics CRM 4.0 için en son toplu güncelleştirme toplamasına giderilmiştir. Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
949256Microsoft Dynamics CRM 4.0 güncelleştirmelerini ve düzeltmeleri

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Yazılım güncelleştirme terminolojisi hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
824684Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması
Microsoft Business Solutions CRM yazılım düzeltmesi ve güncelleştirme paketi terminolojisi hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
887283Microsoft Business Solutions CRM yazılım düzeltmesi ve güncelleştirme paketi adlandırma standartları

Özellikler

Makale numarası: 956852 - Last Review: 13 Şubat 2009 Cuma - Gözden geçirme: 2.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Dynamics CRM 4.0
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbexpertiseinter kbmbsreports kbautohotfix kbfix kbsurveynew kbmbsmigrate kbqfe kbhotfixserver KB956852 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:956852

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com