Politika podpory produktov Microsoft SQL Server, ktoré sú spustené v prostredí virtualizácie hardvéru

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 956893 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

ÚVOD

Tento článok popisuje politiku podpory produktov Microsoft SQL Server, ktoré sú spustené v prostredí virtualizácie hardvéru.

Ďalšie informácie

Spoločnosť Microsoft poskytuje technickú podporu pre program SQL Server 2005 a novšie verzie pre nasledovné podporované hardvérom virtualizáciu prostredia:
 • Windows Server 2008 a novších verziách s Hyper-V
 • Microsoft Hyper-V Server 2008 a novšie verzie
 • Konfigurácie, ktoré sú overené cez Server Virtualization overenie Program (SVVP).

  Ďalšie informácie o overených dodávateľov a konfigurácie pre SVVP, navštívte nasledujúcu stránku SVVP:
  http://windowsservercatalog.com/svvp.aspx?svvppage=svvp.htm
  Poznámka SVVP roztok musí byť spustený na hardvéri, ktorý je certifikovaný pre Windows Server 2008 R2 alebo novšiu verziu, považovať za platnú konfiguráciu SVVP.
Spoločnosť Microsoft poskytuje technickú podporu pre SQL Server 2008 a novších verziách pre nasledovné podporované hardvérom virtualizáciu prostredia:
 • Windows Azure služby infraštruktúry, ktorá zahŕňa Windows Azure virtuálne stroje a virtuálne siete systému Windows Azure (viď často kladené otázky pre viac Podrobnosti)

Microsoft ustanoviť obmedzené alebo žiadne technické podpory nasledujúcich prostrediach:
 • Všetky verzie SQL Server, skôr než SQL Server 2005 (napríklad SQL Server 2000) so systémom na virtualizáciu dodávateľa alebo konfigurácie.
 • Akékoľvek Microsoftu Virtualizačný softvér, ktorý nie je konfiguráciu, ktorá je overená prostredníctvom programu SVVP

Táto politika obmedzená podpora je založená na nasledujúci článok databázy Microsoft Knowledge Base:
897615 Politika podpory pre Microsoft softvér bežiaci v softvéru pre virtualizáciu hardvéru spoločnosti Microsoft

Obmedzenia a obmedzenia

Tieto obmedzenia a obmedzenia môžu ovplyvňovať politiku podpory vyššie podporované konfigurácie:
 • Hodnotenie Failover Clustering je podporovaná SQL Server 2005 a novšie verzie vo virtuálnom stroji pre podporované hardvérom virtualizáciu prostredia uvedených v tomto článku uvedené všetky tieto požiadavky sú splnené:
  • Operačný systém beží vo virtuálnom stroji ("hodnotenie operačný systém") je systém Windows Server 2008 alebo novšia verzia.
  • Virtualizáciu prostredia spĺňa požiadavky Windows 2008 alebo Windows 2012 Failover Clustering, ako je zdokumentované v nasledujúcich článkoch databázy Microsoft Knowledge Base:
   943984 Politika podpory spoločnosti Microsoft pre systém Windows Server 2008 záložných klastrov
   2775067 Microsoft podporu politiky pre systém Windows Server 2012 záložných klastrov
 • Produkt SQL Server musí byť podporovaná verzia podľa svojej aktuálnej Microsoft Support Lifecycle politiky. Ďalšie informácie o politikách Microsoft Support Lifecycle, navštívte nasledujúce webovej lokalite Microsoft Support:
  http://support.Microsoft.com/?pr=lifecycle
 • SQL Server podporuje virtualizáciu-vedomá záložné riešenie, využívajúce VSS (snímky zväzku). Napríklad SQL Server podporuje zálohovanie Hyper-V.

  Virtuálny stroj snímok, ktoré nepoužívajú VSS zväzok snímky SQL Server nepodporuje. Každý snímka technológia, ktorá robí behind-the-scenes uložiť VM bod-in-time pamäte, disku a zariadenia štátu bez interakciu s aplikáciami na hostí pomocou služby VSS môže opustiť SQL Server v nekonzistentnom stave.
 • SQL Server na Hyper-V replika je podporovaná za predpokladu EnableWriteOrderPreservationAcrossDisks Príznak je nastavený.

  Poznámka Nastaviť príznak EnableWriteOrderPreservationAcrossDisks, spustiť nasledovné cmdlet:

  Sada-VMReplication - VMNameVM-názov> - EnableWriteOrderPreservationAcrossDisks 1

  Výnimky

  Ak viaceré SQL VMs sú pevne spojené s jedným iný, individuálne VMs môžu failover na webe, obnovenia (DR) katastrofa ale funkcie SQL vysokú dostupnosť (HA) vo vnútri VM potrebu byť odstránené a re-po VM failover. Z tohto dôvodu nasledujúci SQL Server funkcie nie sú podporované na repliku Hyper-VM:
  • Skupiny dostupnosti
  • Databázy
  • Záložných klastrov inštancií
  • Denníka lodnej dopravy
  • Replikácia

Často kladené otázky

O1: Akú úroveň technickej podpory dostanem ak konfiguráciu môjho dodávateľa spoločnosti Microsoft je certifikované cez SVVP?

A1: Microsoft zákaznícky servis a podpora (CSS) bude spolupracovať so zákazníkom a SVVP certifikovaného dodávateľa o chybe SQL Server, ktorý beží vo virtuálnom stroji. Microsoft CSS alebo SVVP dodávateľa bude nasledovať proces, ktorý je zdokumentovaná na internetovej SVVP použiť TSANet programu zákazníka povolenie v snahe vyriešiť problém:
http://windowsservercatalog.com/svvp.aspx?svvppage=svvpsupport.htm

Q2: čo ak Microsoftu dodávateľa Virtualizácia konfigurácia nie je certifikovaný cez SVVP?

A2: Microsoft CSS bude nasledovať podpora politík, ktoré sú uvedené v článku databázy Knowledge Base 897615. Ďalšie informácie nájdete po kliknutí na nasledovné číslo článku publikovaného v Microsoft Knowledge Base:
897615Politika podpory pre Microsoft softvér bežiaci v softvéru pre virtualizáciu hardvéru spoločnosti Microsoft
V prípade, že Microsoft CSS zistí, že problém môže súvisieť s dodávateľa softvéru pre virtualizáciu, Microsoft CSS požiadať zákazníka sa reprodukovať problém mimo prostredia virtualizácie. Je dôležité pozorne prečítať o konfigurácie, ktoré podporujú SVVP na internetovej SVVP:
http://www.windowsservercatalog.com/svvp/
Nie všetky dodávateľa konfigurácie sa považujú za overené SVVP hoci predajca sa podieľa na programe. Zoznam potvrdených konfigurácie môže aktualizovať podľa dodávateľov Odoslať zmeny prostredníctvom tohto programu.

Q3: SVVP program uvádza konkrétne platnú konfiguráciu Windows Server 2008. Sú iné verzie systému Windows podporované ako hosťujúci operačný systém?

A3: áno. Ako je zdokumentovaná na internetovej SVVP, výrobky, ktoré prešli SVVP požiadavky na systém Windows Server 2012 považujú podporované v systéme Windows Server 2008 R2 Windows Server 2008 a Windows Server 2003 SP2 a novší Service Pack, x 86 a x 64
http://windowsservercatalog.com/results.aspx?&bCatID=1521&cpID=0&AVC=0&Ava=0&AVQ=0&or=1&PGS=25
Pri spustení servera SQL Server na hodnotenie operačného systému, verziu SQL Server musí podporovať na verziu operačného systému hodnotenia, podľa požiadaviek, ktoré sú uvedené v príslušnej dokumentácii produktu SQL Server.

Ďalšie informácie o požiadavkách na hardvér a softvér pre SQL Server, navštívte nasledujúce webové stránky Microsoft TechNet:

http://technet.Microsoft.com/en-us/library/ms143506.aspx

O4: Aké funkcie SQL Server ako databáze zrkadlenie podporované spustiť v prostredí virtualizačných?

A4: Jediné obmedzenia nainštalovať a používať SQL Server v prostredí virtualizačných sú zdokumentované v tomto článku, alebo v dokumentácii k serveru SQL. Funkcie, alebo použitie, ktoré nie je uvedené v tomto článku, alebo v dokumentácii k produktu SQL Server predpokladá podporovať v prostredí virtualizačných pomocou rovnaké obmedzenia a podporu ako "holé kovové" hardware prostredie. Ďalšie informácie o funkciách, ktoré sú podporované rôznymi vydania programu SQL Server nájdete po webovú lokalitu TechNet:
http://MSDN.Microsoft.com/en-us/library/cc645993 (v=sql.105) .aspx
Tieto rovnaké požiadavky sa vzťahujú na SQL Server 2005 a novšie verzie, ktoré sú spustené v prostredí virtualizačných.

Q5: Je rýchly a živé migrácie s Windows Server 2012 alebo Windows Server 2008 R2 Hyper-V, podporovaný SQL Server?

A5: Áno, živé migrácie je podporovaná SQL Server 2005 a novšie verzie, pri použití s Windows Server 2008 R2 alebo neskôr s Hyper-V a s Hyper-V server 2008 R2 alebo novšej verzie. Rýchlu migráciu, ktorý bol zavedený s Windows Server 2008 Hyper-V a Hyper-V Server 2008, je tiež podporovaný SQL Server (všetky verzie SQL Server 2005 a neskôr) v systéme Windows Server 2008 (alebo novšia verzia) s Hyper-V a Hyper-V Server 2008 (alebo novším).

O6: Čo je politika podpory pre SQL Server, pri použití SVVP dodávateľa virtualizačné funkcie snímky alebo migráciu?

A6: Snímky pre žiadneho dodávateľa virtualizácie, ktoré nepoužívajú VSS nie sú podporované s aplikáciou SQL Server. Akékoľvek iné Virtualizácia ďalšie funkcie SVVP dodávateľa, ako napríklad migrácia musí podporovať SVVP dodávateľa. Toto zahŕňa akékoľvek problémy, ktoré môžu nastať s SQL Server pri používaní týchto funkcií. Prečítajte si tento zdroj pre viac informácií o politike podpory pre ďalšie funkcie Virtualizácia výrobku:
http://www.windowsservercatalog.com/svvp.aspx?svvppage=svvpsupport.htm

Q7: Podporuje Hyper-V dynamickej pamäte pre SQL Server?

A7: Hyper-V dynamickej pamäti je plne podporovaný SQL Server. Iba SQL Server verzie a verzie, ktoré podporujú pridávať pamäť (Enterprise a Datacenter) môžete vidieť pamäte, ktoré je pridané pomocou Hyper-V dynamickej pamäte. SQL Server 2012 štandardné vydanie tiež uznáva horúcej pridať pamäť, keď beží vo virtuálnom prostredí. Verziách servera SQL Server, ktoré nepodporujú pridávať pamäť sú stále podporované. Ale tieto verzie bude detekovať len pamäte, ktorá je prítomná v operačného systému pri spustení servera SQL Server. Pred nasadením Hyper-V dynamickej pamäte, prečítajte si nasledujúce zdroje, ak použijete Hyper-V dynamickej pamäte s SQL Server:
Hyper-V dynamickej pamäti Evaluation sprievodca
SQLOS Team Blog - Hyper-V dynamickej pamäte
Windows Virtualization Team Blog - dynamická pamäť

Otázka 8: Podporujete SQL Server beží vo virtuálnom stroji Windows Azure?


A8:
Áno. Microsoft Windows Azure služby infraštruktúry, ktorá zahŕňa Windows Azure virtuálne stroje a virtuálne siete systému Windows Azure podporuje SQL Server 2008 a novších verziách. Pri nasadzovaní SQL Server 2008 a novšie verzie vo virtuálnom stroji Windows Azure, zvážte nasledovné:
 • Windows azúrovo skladovanie Geo-replikácie nepodporuje súbory údajov a denníka databázy sú uložené vo viac ako jeden disk.
 • Skupiny dostupnosti AlwaysOn (s poslucháčmi)plne podporované.
 • AlwaysOn záložných klastrov inštancií nie sú podporované.
 • Odporúčame stredné alebo väčšia veľkosť virtuálnej pamäte.
 • Ďalšie informácie o Windows Azure virtuálny stroj a SQL Server nájdete vZačíname pracovať s aplikáciou SQL Server na virtuálnom stroji Windows Azure.
Q9: Môžu zákazníci spustiť SQL Server v úlohe Windows Azure VM?

A9: Windows Azure VM je non-perzistentné úlohu a nie je to isté ako Windows Azure virtuálny stroj. Nie je podporovaná pre použitie výroby servera SQL Server. Zákazníci, ktorí sa majú nasadiť údajov platformu schopnosti dnes na platforme Windows Azure mali používať Windows Azure virtuálny stroj alebo SQL databázy Windows Azure.


Vlastnosti

ID článku: 956893 - Posledná kontrola: 12. augusta 2013 - Revízia: 11.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft SQL Server 2008 Standard
 • Microsoft SQL Server 2008 Standard Edition for Small Business
 • Microsoft SQL Server 2008 Enterprise
 • Microsoft SQL Server 2008 Developer
 • Microsoft SQL Server 2008 Workgroup
 • Microsoft SQL Server 2008 Web
 • Microsoft SQL Server 2008 Express
 • Microsoft SQL Server 2008 Express with Advanced Services
 • Microsoft SQL Server 2005 Standard Edition
 • Microsoft SQL 2005 Server Enterprise
 • Microsoft SQL Server 2005 Express Edition
 • Microsoft SQL 2005 Server Workgroup
 • Microsoft SQL Server 2005 Express Edition
 • Microsoft SQL Server 2005 Express Edition with Advanced Services
 • Microsoft SQL Server 2005 Standard X64 Edition
 • Microsoft SQL Server 2005 Enterprise X64 Edition
 • Microsoft SQL Server 2005 Standard Edition for Itanium Based Systems
 • Microsoft SQL Server 2005 Enterprise Edition for Itanium Based Systems
 • Microsoft SQL Server 2008 R2 Analysis Services
 • Microsoft SQL Server 2008 R2 Datacenter
 • Microsoft SQL Server 2008 R2 Developer
 • Microsoft SQL Server 2008 R2 Enterprise
 • Microsoft SQL Server 2008 R2 Express
 • Microsoft SQL Server 2008 R2 Express with Advanced Services
 • Microsoft SQL Server 2008 R2 PowerPivot for Microsoft Excel 2010
 • Microsoft SQL Server 2008 R2 Reporting Services
 • Microsoft SQL Server 2008 R2 Standard
 • Microsoft SQL Server 2008 R2 Standard Edition for Small Business
 • Microsoft SQL Server 2008 R2 Web
 • Microsoft SQL Server 2008 R2 Workgroup
 • Microsoft SQL Server 2012 Developer
 • Microsoft SQL Server 2012 Enterprise
 • Microsoft SQL Server 2012 Express
 • Microsoft SQL Server 2012 Standard
 • Microsoft SQL Server 2012 Web
 • SQL Server 2012 Enterprise Core
Kľúčové slová: 
kbtshoot kbexpertiseinter kbhowto kbinfo kbmt KB956893 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok je preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft a možno ho opraviť prostredníctvom technológie Community Translation Framework (CTF). Microsoft ponúka strojovo preložené články, články upravené komunitou aj články preložené prekladateľmi, aby zabezpečil prístup ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo viacerých jazykoch. Strojovo preložené články aj upravené články môžu obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky. Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené neprávnym prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany našich zákazníkov. Ďalšie informácie o technológii CTF nájdete na lokalite http://support.microsoft.com/gp/machine-translation-corrections/sk.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem: 956893

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com