Politika podpory produktov Microsoft SQL Server, ktoré sú spustené v prostredí virtualizácie hardvéru

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 956893 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

ÚVOD

Tento článok popisuje politika podpory produktov Microsoft SQL Server, ktoré sú spustené v prostredí virtualizácie hardvéru.

Ďalšie informácie

Spoločnosť Microsoft poskytuje technickú podporu pre program SQL Server 2005 a novšie verzie pre nasledovné podporované hardvérom virtualizáciu prostredia:
 • Windows Server 2008 a novších verziách s Hyper-V
 • Microsoft Hyper-V Server 2008 a novšie verzie
 • Konfigurácie, ktoré sú validované cez Server Virtualization overenie Program (SVVP).

  Ďalšie informácie o overených dodávateľov a konfigurácie pre SVVP, navštívte nasledujúcu stránku SVVP:
  http://windowsservercatalog.com/svvp.aspx?svvppage=svvp.htm
  Poznámka: SVVP roztok musí byť spustený na hardvéri, ktorý je certifikovaný pre Windows Server 2008 R2 alebo novšia považovať za platnú konfiguráciu SVVP.
Spoločnosť Microsoft poskytuje technickú podporu pre SQL Server 2008 a novších verziách pre nasledovné podporované hardvérom virtualizáciu prostredia:
 • Windows Azure služby infraštruktúry, ktorá zahŕňa Windows Azure virtuálne stroje a virtuálne siete systému Windows Azure (viď často kladené otázky pre viac Podrobnosti)

Microsoft môže poskytnúť obmedzené alebo žiadne oddelenie technickej podpory pre nasledujúcich prostrediach:
 • Všetky verzie skôr než SQL Server 2005 (napríklad SQL Server 2000), beží na virtualizáciu dodávateľa alebo konfigurácia servera SQL.
 • Všetky non-Microsoft Virtualizačný softvér, ktorý nie je konfiguráciu, ktorá je overená prostredníctvom programu SVVP

Táto politika obmedzená podpora je založená na nasledujúci článok databázy Microsoft Knowledge Base:
897615 Politika podpory pre softvér Microsoft spustený vo virtualizačnom softvéri v inom hardvéri než Microsoft

Obmedzenia a obmedzenia

Tieto obmedzenia a obmedzenia môžu ovplyvniť politike podpory vo vyššie podporované konfigurácie:
 • Hodnotenie Failover Clustering je podporovaná SQL Server 2005 a novšie verzie vo virtuálnom stroji pre virtualizáciu prostredia podporovaný hardvér uvedených v tomto článku uvedené všetky tieto požiadavky sú splnené:
  • Operačný systém beží vo virtuálnom stroji ("Guest operačný systém") je systém Windows Server 2008 alebo novšia verzia.
  • Virtualizáciu prostredia spĺňa požiadavky Windows 2008 alebo Windows 2012 Failover Clustering, ako je zdokumentované v nasledujúcich článkoch databázy Microsoft Knowledge Base:
   943984 Politika podpory spoločnosti Microsoft pre systém Windows Server 2008 záložných klastrov
   2775067 Microsoft podporu politiky pre systém Windows Server 2012 záložných klastrov
 • Produkt SQL Server musí byť podporovaná verzia podľa svojej aktuálnej Microsoft Support Lifecycle politiky. Ďalšie informácie o politikách Microsoft Support Lifecycle, navštívte nasledujúce webovej lokalite Microsoft Support:
  http://support.Microsoft.com/?pr=lifecycle
 • SQL Server podporuje virtualizáciu-aware záložné riešenie, ktoré pomocou služby VSS (volume snímky). Napríklad SQL Server podporuje zálohovanie Hyper-V.

  Nie sú podporované virtuálny stroj snímok, ktoré nepoužívajú VSS zväzok snímky SQL Server. Akýkoľvek snímka technológia, ktorá robí behind-the-scenes zachrániť VM bod-in-time pamäte, disku a zariadenia štátu bez interakciu s aplikáciami na hostí pomocou VSS môže opustiť SQL Server v nekonzistentnom stave.
 • SQL Server na Hyper-V replika je podporovaná za predpokladu EnableWriteOrderPreservationAcrossDisks Príznak je nastavený.

  Poznámka: Nastaviť príznak EnableWriteOrderPreservationAcrossDisks, spustiť nasledovné cmdlet:

  Sada-VMReplication - VMNameVM-názov> - EnableWriteOrderPreservationAcrossDisks 1

  Výnimky

  Ak viaceré SQL VMs sú pevne spojené s jedným iný, individuálne VMs môžu failover lokalitu katastrofy vymáhanie (DR) ale funkcie SQL vysokú dostupnosť (HA) vo vnútri VM potrebu byť odstránené a re-konfigurovať po VM failover. Z tohto dôvodu nasledujúci SQL Server funkcie nie sú podporované na Hyper-VM replika:
  • Skupiny dostupnosti
  • Databáze zrkadlenie
  • Záložných klastrov inštancií
  • Denníka lodnej dopravy
  • Replikácie

Často kladené otázky

O1: Akú úroveň technickej podpory dostanem ak konfiguráciu môjho non Microsoftu dodávateľa je certifikované cez SVVP?

A1:Microsoft zákaznícky servis a podpora (CSS) bude spolupracovať so zákazníkom a SVVP certifikovaný dodávateľ skúmať problém s SQL Server, ktorý beží vo virtuálnom stroji. Microsoft CSS alebo SVVP dodávateľa bude nasledovať proces, ktorý je zdokumentovaná na internetovej SVVP použiť TSANet programu zákazníka povolenie v snahe vyriešiť problém:
http://windowsservercatalog.com/svvp.aspx?svvppage=svvpsupport.htm

Q2: čo keď konkurujúce Microsoftu dodávateľa Virtualizácia konfigurácia nie je certifikovaný cez SVVP?

A2: Microsoft CSS bude nasledovať podpora politík, ktoré sú zdokumentované v článku databázy Knowledge Base 897615. Ďalšie informácie získate po kliknutí na nasledujúce číslo článku publikovaného v databáze Microsoft Knowledge Base:
897615 Politika podpory pre softvér Microsoft spustený vo virtualizačnom softvéri v inom hardvéri než Microsoft
Ak Microsoft CSS zistí, že problém môže súvisieť s dodávateľa Virtualizačný softvér, Microsoft CSS požadovať zákazníka sa reprodukovať problém mimo prostredia virtualizácie. Je dôležité pozorne prečítať o konfigurácie, ktoré sú podporované pre SVVP na internetovej SVVP:
http://www.windowsservercatalog.com/svvp/
Nie všetky dodávateľa konfigurácie považujú za overené SVVP hoci predajca sa podieľa na programe. Zoznam potvrdených konfigurácie môže aktualizovať podľa dodávateľov Odoslať zmeny prostredníctvom tohto programu.

Q3: SVVP program uvádza konkrétne platnú konfiguráciu systému Windows Server 2008. Sú iné verzie systému Windows podporované ako hosťujúci operačný systém?

A3:áno. Ako zdokumentované na tejto webovej stránke SVVP, výrobky, ktoré prešli SVVP požiadavky na forWindows Server 2012 sú považované za podporované na Windows Server 2008 R2 Windows Server 2008 a Windows Server 2003 SP2 a novší Service Pack, x 86 a x 64
http://windowsservercatalog.com/results.aspx?&bCatID=1521&cpID=0&AVC=0&Ava=0&AVQ=0&or=1&PGS=25
Pri spustení servera SQL Server na hodnotenie operačného systému, verziu SQL Server musí podporovať na verziu operačného systému hodnotenia, podľa požiadavky, ktoré sú uvedené v príslušnej dokumentácii produktu SQL Server.

Ďalšie informácie o požiadavkách na hardvér a softvér pre SQL Server, navštívte nasledujúce webové stránky Microsoft TechNet:

http://technet.Microsoft.com/en-us/library/ms143506.aspx

O4: Aké SQL Server vlastnosti ako databáze zrkadlenie podporované spustiť v prostredí virtualizačných?

A4:Jediné obmedzenia nainštalovať a používať SQL Server v prostredí virtualizačných sú zdokumentované v tomto článku alebo v dokumentácii k serveru SQL. Akúkoľvek funkciu alebo použitie, ktoré nie je uvedené v tomto článku alebo v dokumentácii k produktu SQL Server sa predpokladá byť podporovaný v prostredí virtualizačných pomocou rovnaké obmedzenia a podporu ako "holé kovové" hardware prostredie. Ďalšie informácie o funkciách, ktoré sú podporované rôznymi vydania programu SQL Server nájdete po webovú lokalitu TechNet:
http://MSDN.Microsoft.com/en-us/library/cc645993 (v=sql.105).aspx
Tieto rovnaké požiadavky uplatňujú na SQL Server 2005 a novšie verzie, ktoré sú spustené v prostredí virtualizačných.

Q5: Je rýchly a živé migrácie s Windows Server 2012 alebo Windows Server 2008 R2 Hyper-V podporuje SQL Server?

A5:Áno, živé migrácie je podporovaná SQL Server 2005 a novšie verzie pri použití s Windows Server 2008 R2 alebo neskôr s Hyper-V a s Hyper-V server 2008 R2 alebo novšej verzie. Rýchle migrácie, ktorý bol zavedený s Windows Server 2008 Hyper-V a Hyper-V Server 2008, je tiež podporovaný SQL Server (všetky verzie SQL Server 2005 a neskôr) v systéme Windows Server 2008 (alebo novším) s Hyper-V a Hyper-V Server 2008 (alebo novším).

O6: Čo je politika podpory pre SQL Server pri použití SVVP dodávateľa virtualizačné funkcie snímky alebo migrácie?

A6:Snímky pre žiadneho dodávateľa virtualizácie, ktoré nepoužívajú VSS nie sú podporované s aplikáciou SQL Server. Akékoľvek iné Virtualizácia ďalšie funkcie, dodávateľ SVVP napríklad migrácia musí podporovať SVVP dodávateľa. To zahŕňa všetky problémy, ktoré môžu nastať s SQL Server pri používaní týchto funkcií. Prečítajte si tento zdroj pre viac informácií o politike podpory pre ďalšie funkcie virtualizácie výrobku:
http://www.windowsservercatalog.com/svvp.aspx?svvppage=svvpsupport.htm

Q7: Podporuje Hyper-V dynamickej pamäte pre server SQL Server?

A7:Hyper-V dynamickej pamäti je plne podporovaný SQL Server. Iba SQL Server verzie a vydania, ktoré podporujú pridávať pamäť (Enterprise a Datacenter) môžete vidieť pamäte, ktorá je pridané pomocou Hyper-V dynamickej pamäte. SQL Server 2012 Standard edition tiež uznáva horúcej pridať pamäť, keď beží vo virtuálnom prostredí. Verziách servera SQL Server, ktoré nepodporujú pridávať pamäť sú stále podporované. Ale tieto verzie bude detekovať iba pamäte, ktorá je prítomná v operačného systému pri spustení servera SQL Server. Pred nasadením Hyper-V dynamickej pamäte, prečítajte si prosím nasledujúce zdroje pri používaní Hyper-V dynamickej pamäte s SQL Server:
Hyper-V dynamickej pamäte Evaluation sprievodca
SQLOS Team Blog - Hyper-V dynamickej pamäte
Windows Virtualization Team Blog - dynamická pamäť

Q8:do podporovaný SQL Server beží vo virtuálnom stroji Windows Azure?


A8:
Áno. Microsoft Windows Azure služby infraštruktúry, ktorá zahŕňa Windows Azure virtuálne stroje a Windows Azure virtuálne Network.Consider takto pri nasadzovaní SQL Server 2008 a novšie verzie vo virtuálnom stroji Windows Azure podporuje SQL Server 2008 a v novších verziách:Q9:Môžu zákazníci spustiť SQL Server v úlohe Windows Azure VM?

A9:Windows Azure VM úloha je non-perzistentné úlohu a nie je to isté ako Windows Azure virtuálny stroj. Nie je podporovaná pre použitie výroby servera SQL Server. Zákazníci, ktorí chcú nasadiť údajov platformu schopnosti dnes na platforme Windows Azure mali používať Windows Azure virtuálny stroj alebo Windows Azure SQL databázy.


Vlastnosti

ID článku: 956893 - Posledná kontrola: 22. júna 2014 - Revízia: 12.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft SQL Server 2008 Standard
 • Microsoft SQL Server 2008 Standard Edition for Small Business
 • Microsoft SQL Server 2008 Enterprise
 • Microsoft SQL Server 2008 Developer
 • Microsoft SQL Server 2008 Workgroup
 • Microsoft SQL Server 2008 Web
 • Microsoft SQL Server 2008 Express
 • Microsoft SQL Server 2008 Express with Advanced Services
 • Microsoft SQL Server 2005 Standard Edition
 • Microsoft SQL 2005 Server Enterprise
 • Microsoft SQL Server 2005 Express Edition
 • Microsoft SQL 2005 Server Workgroup
 • Microsoft SQL Server 2005 Express Edition
 • Microsoft SQL Server 2005 Express Edition with Advanced Services
 • Microsoft SQL Server 2005 Standard X64 Edition
 • Microsoft SQL Server 2005 Enterprise X64 Edition
 • Microsoft SQL Server 2005 Standard Edition for Itanium Based Systems
 • Microsoft SQL Server 2005 Enterprise Edition for Itanium Based Systems
 • Microsoft SQL Server 2008 R2 Analysis Services
 • Microsoft SQL Server 2008 R2 Datacenter
 • Microsoft SQL Server 2008 R2 Developer
 • Microsoft SQL Server 2008 R2 Enterprise
 • Microsoft SQL Server 2008 R2 Express
 • Microsoft SQL Server 2008 R2 Express with Advanced Services
 • Microsoft SQL Server 2008 R2 PowerPivot for Microsoft Excel 2010
 • Microsoft SQL Server 2008 R2 Reporting Services
 • Microsoft SQL Server 2008 R2 Standard
 • Microsoft SQL Server 2008 R2 Standard Edition for Small Business
 • Microsoft SQL Server 2008 R2 Web
 • Microsoft SQL Server 2008 R2 Workgroup
 • Microsoft SQL Server 2012 Developer
 • Microsoft SQL Server 2012 Enterprise
 • Microsoft SQL Server 2012 Express
 • Microsoft SQL Server 2012 Standard
 • Microsoft SQL Server 2012 Web
 • SQL Server 2012 Enterprise Core
Kľúčové slová: 
kbtshoot kbexpertiseinter kbhowto kbinfo kbmt KB956893 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok je preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft a možno ho opraviť prostredníctvom technológie Community Translation Framework (CTF). Microsoft ponúka strojovo preložené články, články upravené komunitou aj články preložené prekladateľmi, aby zabezpečil prístup ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo viacerých jazykoch. Strojovo preložené články aj upravené články môžu obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky. Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené neprávnym prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany našich zákazníkov. Ďalšie informácie o technológii CTF nájdete na lokalite http://support.microsoft.com/gp/machine-translation-corrections/sk.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem: 956893

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com