Nelze přejít online po odeslání e-mailové zprávy jinému uživateli v klientovi Microsoft Dynamics CRM 4.0 aplikace Microsoft Office Outlook

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 957960 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Příznaky

Zvažte následující scénář Microsoft Dynamics CRM 4.0.
  • Konfigurovat Microsoft Dynamics CRM vytvořit samostatné e-mailové zprávy pro každého uživatele.
  • Přihlášení klienta Microsoft Dynamics CRM 4.0 pro aplikace Microsoft Office Outlook pomocí uživatel má oprávnění ke čtení na úrovni uživatele pro entitu aktivity. Potom můžete přejít do režimu offline.
  • Odeslání e-mailové zprávy jinému uživateli.
  • Pokuste se přejít do režimu online.
V tomto případě se zobrazí následující chybová zpráva:
Chyba synchronizace dat:
Název: Zadejte: Chyba
Test E-mail: E: nemáte dostatečná oprávnění pro přístup k objektu Microsoft Dynamics CRM nebo provedení požadované operace. Další informace obraťte se na správce Microsoft Dynamics CRM.

Test E-mail: E: požadovaný záznam nebyl nalezen nebo nemáte dostatečná oprávnění k jeho zobrazení. Test E-mail: E: požadovaný záznam nebyl nalezen nebo nemáte dostatečná oprávnění k jeho zobrazení.

V protokolu trasování platformy Microsoft CRM Server požadavku SOAP se nezdařilo je zaznamenána následující zpráva:
URL: http: / / URL
MethodName: spouštění
Response:
<? xml version = "1.0" encoding = "utf-8"? >
<soap: Obálka xmlns:xsd="http://www.w3.org/2001/XMLSchema"xmlns:xsi="http://www.w3.org/2001/XMLSchema-instance" xmlns:soap="http://schemas.xmlsoap.org/soap/envelope/" >
<soap:Body>
<soap:Fault>
<faultcode>soap: Server</faultcode>
<faultstring>Server nemohl zpracovat požadavek.---&gt; má byla vyvolána výjimka cíle vyvolání.---&gt; e-mail S ID = 2ce117e0-9785-dd11-81be-00155d41d218 neexistuje</faultstring> < podrobností / >
</soap:Fault>
</soap:Body>
</soap:Envelope>
System.web.Services.Protocols.SoapException: Server nemůže požadavek zpracovat. ---> System.Reflection.TargetInvocationException: Výjimka došlo cíle vyvolání. ---> Microsoft.Crm.BusinessEntities.CrmObjectNotFoundException: e-mail S ID = 2ce117e0-9785-dd11-81be-00155d41d218 neexistuje.
v Microsoft.Crm.BusinessEntities.BusinessProcessObject.retrieve (BusinessEntityMoniker zástupný název, EntityExpression entityExpression, ExecutionContext kontextu, deletionCodes Int32 [], Int32 languageCode)

Příčina

Při pokusu o přechod online e-mailová zpráva již byla vytvořena protože dotaz dokončení kontextu SYSTEM uživatele, kteří se zvýšenými oprávněními. Však nelze přejít online protože máte přístup k e-mailovou zprávu, která byla vytvořena.

Řešení

Tento problém je vyřešen v nejnovější kumulativní aktualizaci kumulativní Microsoft Dynamics CRM 4.0. Další informace naleznete následujícím článku znalostní databáze Microsoft Knowledge Base:
949256Microsoft Dynamics CRM 4.0 aktualizace a opravy hotfix

Prohlášení

Společnost Microsoft potvrzuje, že se jedná o problém v produktech této společnosti, které jsou uvedeny v části Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt.

Další informace

Další informace o terminologii používané v aktualizacích softwaru naleznete v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
824684Popis standardní terminologie používané při popisu aktualizací softwaru společnosti Microsoft
Další informace o Microsoft Business Solutions CRM software opravy hotfix a aktualizace balíček terminologii klepnutím na následující číslo článku databáze Microsoft Knowledge Base:
887283Standardy používání názvů u balíčků oprav hotfix a aktualizací softwaru aplikace Microsoft Business Solutions CRM (Tento článek může obsahovat odkazy na anglický obsah (dosud nepřeložený).)

Vlastnosti

ID článku: 957960 - Poslední aktualizace: 13. února 2009 - Revize: 2.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft Dynamics CRM 4.0
  • Microsoft Dynamics CRM for Microsoft Office Outlook na těchto platformách
    • Microsoft Dynamics CRM 4.0
Klíčová slova: 
kbmt kberrmsg kbexpertiseinter kbfix kbautohotfix kbsurveynew kbmbsmigrate kbqfe kbhotfixserver KB957960 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:957960

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com