Při přechodu do režimu online v klientovi Microsoft Dynamics CRM 4.0 pro aplikaci Outlook prostřednictvím sítě nízkou šířkou pásma nebo vysoké čekací doba sítě chybová zpráva: „ došlo k neznámé chybě „

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 958031 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Příznaky

Pokud máte připojení k síti s nízkou šířkou pásma nebo vysoké čekací doba síťové připojení mezi klientem Microsoft Dynamics CRM 4.0 pro aplikaci Outlook a serveru Microsoft Dynamics CRM 4.0, zobrazí následující chybová zpráva při pokusu přejít do režimu online:
Došlo k neznámé chybě. Opakujte akci. Pokud potíže potrvají, obraťte se na správce systému.
Navíc při spuštění trasování platformy v klientovi Microsoft Dynamics CRM 4.0 pro aplikaci Outlook následující chybová zpráva zobrazí v trasování platformy:
Došlo k výjimce v přehrávání paket SOAP System.NET.WebException: Vypršel časový limit operace
v System.Net.HttpWebRequest.GetResponse()
v Microsoft.Crm.Application.Outlook.SyncQueue.SyncQueueDriver.ProcessSoapPacket(OfflineQueueRow row, SoapPacketModifier packetModifier)
v SyncQueueDriver.ProcessSoapPacket(OfflineQueueRow row, SoapPacketModifier packetModifier) v SyncQueueDriver.DoGoOnline()
v SyncQueueDriver.GoOnline() v SyncQueueForOutlook.DoGoOnline() v ThreadHelper.ThreadStart_Context (stav objektu)
v ExecutionContext.Run(ExecutionContext executionContext, ContextCallback callback, Object state) v ThreadHelper.ThreadStart()
K tomuto problému dochází, pokud přidány některé velké přílohy e-mailové zprávy při byly offline.

Řešení

Tento problém je vyřešen v nejnovější kumulativní aktualizaci kumulativní Microsoft Dynamics CRM 4.0. Další informace naleznete následujícím článku znalostní databáze Microsoft Knowledge Base:
949256Microsoft Dynamics CRM 4.0 aktualizace a opravy hotfix

Prohlášení

Společnost Microsoft potvrzuje, že se jedná o problém v produktech této společnosti, které jsou uvedeny v části Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt.

Další informace

Další informace o terminologii používané při popisu aktualizací softwaru společnosti Microsoft naleznete v následujících článcích znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
824684Popis standardní terminologie používané při popisu aktualizací softwaru společnosti Microsoft
887283Standardy používání názvů u balíčků oprav hotfix a aktualizací softwaru aplikace Microsoft Business Solutions CRM (Tento článek může obsahovat odkazy na anglický obsah (dosud nepřeložený).)

Vlastnosti

ID článku: 958031 - Poslední aktualizace: 13. února 2009 - Revize: 2.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft Dynamics CRM for Microsoft Office Outlook na těchto platformách
    • Microsoft Dynamics CRM 4.0
Klíčová slova: 
kbmt kberrmsg kbfix kbexpertiseinter kbautohotfix kbmbsmigrate kbqfe kbhotfixserver KB958031 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:958031

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com