Kuidas määrata Stop vead sinisel ekraanil, mis põhjustavad Windows Vista sulgeda või taaskäivitada ootamatult

Artiklite tõlked Artiklite tõlked
Artikli ID: 958233 - Vaadake tooteid, millega see artikkel seostub.
Laienda kõik | Ahenda kõik

Sissejuhatus

Kui arvutil tekib parandamatu riist- või tarkvara probleem, Windows Vista sulgub või taaskäivitub teie arvuti. Kui see juhtub, võib Windows Vista sinisel ekraanil kuvada. See sinine ekraan sisaldab teade selle kohta, et "Windows on sulgeda vältida kahju arvuti." Muul ajal Windows Vista kuvab sõnumi pärast sisselogimist viitavad sellele, et Windows ei toibunud tõsine viga või ootamatut sulgemist. Seejärel palub Windows Vista otsida sellele probleemile lahendust. Need vead on tuntud "sinise ekraani vead" ja Stop vead, ja nad võivad põhjustada mitmeid asju.

Samm-sammult juhised algajatele ja kesktasemel arvutikasutajatele

Enne alustamist

Probleem tarkvara või riistvara probleem võib olla põhjustatud vead, mis tekivad sinisel ekraanil. See artikkel sisaldab vaid sammu, et sa saaksid tarkvara probleemide lahendamiseks. Kui probleem ei lahene, järgides neid samme, sa võiksid olla tekkinud riistvara probleem. Sel juhul sa pead võtke ühendust oma arvutitootja või arvuti riistvaratehniku saada abi riistvara teemadel.

Tõrkeotsingu käivitamiseks tehke ühte järgmistest:

Probleemidele lahenduste otsimine

Kui programm lakkab töötamast, Windows võib otsida lahendust teie jaoks. Isegi siis, kui Windows ei leidnud lahenduse, kui probleem esmakordselt ilmnes, Windows võib ei leidnud lahendust Kuna probleem esmakordselt ilmnes. Seega, sa peaksid proovima seda meetodit esimese.

Kontrollige, kas Windows on leidnud lahendusi, järgige neid samme
Ahenda see piltLaienda see pilt
assets folding start collapsed
 1. Klõpsake nuppu Startja seejärel käsku Juhtpaneel. Või käskusättedja seejärel käsku Juhtpaneel.
 2. Juhtpaneel, topeltklõpsake Probleemi aruanded ja lahendused. Või nuppusüsteem ja hooldusja seejärel klõpsake Probleemi aruanded ja lahendused.
 3. Probleemi aruanded ja lahendused, (akna vasakus küljel), paanil toimingud klõpsake uut lahendust otsidas. Windows kontrollib lahendusi probleemidele. See protsess võib võtta aega paar minutit või kauem.
 4. Kui kuvatakse teade, mis näitab, et uusi lahendusi ei leitud, klõpsake nuppu Sule. Või kui kõik lingid kuvatakse jaotises lahendused installimiseks või muude probleemide kohta teabe, iga linki ja järgige juhiseid, mida pakutakse nende probleemide lahendamiseks.

Ahenda see piltLaienda see pilt
2683283
Märkus: Mõningaid probleeme ja lahendusi saab ainult vaadata ja administraatorina. Seepärast, te peate sisse logima arvutisse administraatorikonto abil saate vaadata ja määrata kõnealuste probleemidega.

Järgmised sammud

Kui eelnevaid samme probleemi, olete lõpetanud. Kui need sammud ei lahenda probleemi, veenduge Oletame, et teie arvutis on Windows kõiki viimaseid uuendusi.
Ahenda see piltLaienda see pilt
assets folding end collapsed

Kontrollida ja kõik vajalik Windowsi värskenduste installimine

Windows värskendused aitavad kaitsta teie arvuti turvalisust ja usaldusväärsust. Kui soovite, saate Windowsil lasta installida soovitatavaid värskendusi teie määratud ajal. Või käsitsi kontrollida värskenduste olemasolu.

Käivitage Windows Update käsitsi ja kontrollida uuendusi ja uusi juhte, kui kasutate Windows Vista Start menüü, tehke
Ahenda see piltLaienda see pilt
assets folding start collapsed
 1. Klõpsake nuppu Startja seejärel käsku Juhtpaneel. Või käskusättedja seejärel käsku Juhtpaneel.
 2. Juhtpaneel, topeltklõpsake Windows Update. Või klõpsake nuppusüsteem ja hooldusja seejärel valikul Windows Update.
 3. Kui avanevas aknas ütleb, et Windows on värskendatud, külastage selle Kontrollida ja installida värskendatud draiverid arvuti tootjalt jagu. Või kui Windows leiab värskendusi, klõpsake Installi.
Windowsi värskenduste kohta lisateabe saamiseks vaadake teemat Spikker ja abi teema:
Operatsioonisüsteemi Windows värskenduste installimine

Järgmised sammud

Kui eelnevaid samme probleemi, olete lõpetanud. Kui need sammud ei lahenda probleemi, let's näha, kas teil installida värskendatud draiverid riistvara ja muud tarkvara.
Ahenda see piltLaienda see pilt
assets folding end collapsed

Kontrollida ja installida värskendatud draiverid arvuti tootjalt

Draiver on tarkvara, mis lubab arvutil suhelda riistvara või seadmetega. Ilma juhita, riistvara, mida te arvutiga (nt videokaart või veebikaamera) ei tööta õigesti. Arvutitootjad üle nende juhtide perioodiliselt, et võimaldada muudatuste riist- ja tarkvara. Kui arvutit ei kasutata draiveri uusim versioon, see võib olla teatud riist- või tarkvara, mis installitakse suhtlemisel. Uuenda draiverid riistvara on teie arvutis, minge oma arvuti tootja veebisaidile ja nende juhiste leidmiseks, alla laadida ja installida draivereid. Siin on loetelu abi saite populaarne arvutitootjad
Ahenda see piltLaienda see pilt
assets folding start collapsed

 • Acer
 • Asus
 • Dell
 • Fujitsu
 • Lüüs
 • HP
 • Lenovo
 • Panasonic
 • Sony
 • Toshiba
Rohkem riistvara- ja tarkvaratarnijate kontaktteave, minge järgmisele Microsofti Website:
Riistvara- ja tarkvaratarnijate kontaktteave

Järgmised sammud

Kui selle installi draivereid lahendab selle probleemi, olete lõpetanud. Kui selle paigaldamine ei lahenda probleemi, vaatame, kas saab probleemi lahendada kasutades onKäivituse parandamise tööriist vahend.
Ahenda see piltLaienda see pilt
assets folding end collapsed

Käivituse parandamise tööriista kasutamine

Käivituse parandamise tööriist on Windows Vista taastamise vahend, mis saab parandada kindlaid probleeme nagu kadunud või kahjustatud süsteemifailid, mis võivad takistada Windowsi õigesti käivitumist. Lahendus
Ahenda see piltLaienda see pilt
assets folding start collapsed
Kui te käivitate Käivituse parandamise tööriist, ta otsib teie arvutist probleemi ja seejärel proovib neid lahendada, et teie arvuti saaks õigesti käivituda. Kui te ei saa käivitada Windows, Käivituse parandamise tööriist käivitada automaatselt. Kui see automaatselt ei käivitu, proovige käivitada käsitsi. Kuidas Käivituse parandamise tööriista käsitsi käivitamine Lisateavet spikker ja abi teema:

Käivituse parandamise tööriist: korduma kippuvad küsimused

Järgmised sammud

Kui Käivituse parandamise tööriist lahendab selle probleemi, olete lõpetanud. Kui see tööriist ei lahenda probleemi, vaatame, kas saab probleemi lahendada kasutades onSüsteemitaaste funktsioon.
Ahenda see piltLaienda see pilt
assets folding end collapsed

Süsteemitaaste kasutamine

Süsteemitaaste on Windows funktsioon, mis aitab teil taastada arvuti süsteemifailide õigeaegselt enne probleem võib olla alanud. See on võimalus võtta tagasi oma arvutis tehtud mõjutamata isiklikke faile nagu e-kirju, dokumente ja fotosid. Et taastada oma arvuti varasema taastepunkti, järgige neid samme:
Ahenda see piltLaienda see pilt
assets folding start collapsed
 1. Esiteks, salvestage kõik avatud failid ja sulgege kõik programmid. Sa pead seda teha, sest System Restore taaskäivitab teie arvuti, kui ta lõpetab.
 2. Avage süsteemitaaste. Selleks klõpsake nuppu Startja seejärel käsku Kõik programmid (või programmid).
 3. Käsku tarvikud, käsku Süsteemiriistadja seejärel nuppu Süsteemitaaste.
  • Ahenda see piltLaienda see pilt
    Kasutajakontode haldusõigus
   Kui teilt küsitakse administraatori parooli või kinnitust, tippige oma parool või klõpsake nuppuJätka.
 4. Süsteemitaaste viisardi avanedes klõpsake nupulVali mõne muu taastepunkti .
 5. Klõpsake nuppu edasi.
 6. Valige taastepunkt, mis teie hinnangul on loodud enne, kui probleem algas.
 7. Klõpsake nuppu Järgmineja seejärel klõpsake nuppu valmis.
 8. Oota, kuigi System Restore taaskäivitab arvuti.

Järgmised sammud

Kui ei olnud ühtegi taastepunkti, mida võiks kasutada või kui Süsteemitaaste ei lahenda probleemi, kahjuks pead puhta installi Windows Vista probleemi lahendamiseks.
Ahenda see piltLaienda see pilt
assets folding end collapsed

Uue või "puhas" Windows versiooni installimine

Kui teil taastada või taaskasutamise ketas (CD-ROM või DVD) oma arvuti tootjalt, saate kiiresti taastada Windows ja kõik oli teie arvutisse eelinstallitud tarkvara. Siiski tuleb uuesti installida mingit tarkvara, mis oli ei ole juba paigaldatud arvuti tootja selle meetodi kasutamisel. Enamikul juhtudel saate sisestada ketas ja taaskäivitage arvuti, et alustada taastamise protsess. Lahendus
Ahenda see piltLaienda see pilt
assets folding start collapsed
Kui teil pole taastamise CD- või DVD, saate uue ehk puhta operatsioonisüsteemi Windows installida Windowsi installiketta abil. Siiski, peate uuesti installima kõik muu tarkvara eraldi käesolevas asjas.

Kuidas installida Windows installikettalt Windows kohta lisateabe saamiseks klõpsake Microsofti teabebaasi artikli kuvamiseks järgmist artiklinumbrit:
918884 Kuidas installida Windows Vista
Ahenda see piltLaienda see pilt
assets folding end collapsed

Viited

Windowsi käivituse probleemide tõrkeotsingu kohta lisateabe saamiseks külastage järgmist Microsofti veebisaiti:
Mida teha, kui Windows ei käivitu õigesti
Lisateabe saamiseks tõrkeotsingu täiustatud tarkvara, või tõrkeotsingu riistvara probleem, pöörduge arvuti tootja või kvalifitseeritud riistvaratehniku.

Atribuudid

Artikli ID: 958233 - Viimati läbi vaadatud: 3. august 2013 - Redaktsioon: 3.0
Kehtib järgmise lõigu kohta:
 • Windows Vista hoolduspakett SP1
Märksõnad: 
kbsurveynew kbexpertisebeginner kbtshoot kbcip kbmt KB958233 KbMtet
Masintõlgitud
NB! Artikkel on tõlgitud Microsofti masintõlketarkvaraga ja seda saab parandada Kogukonnapõhise tõlkeraamistiku (CTF) tehnoloogiaga. Microsoft pakub masintõlgitud, kogukonna järeltöödeldud ja inimtõlgitud artikleid, et anda mitmekeelne juurdepääs kõigile meie teabebaasi artiklitele. Masintõlgitud ja järeltöödeldud artiklites võib olla sõnavara-, süntaksi- ja/või grammatikavigu. Microsoft ei vastuta mingite ebatäpsuste, tõrgete ega kahjude eest, mis on tulenenud sisu valest tõlkest või selle kasutamisest meie klientide poolt. Lisateavet CTF-i kohta leiate aadressilt http://support.microsoft.com/gp/machine-translation-corrections/et.
Artikli ingliskeelse versiooni kuvamiseks klõpsake siin: 958233

Andke tagasisidet

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com