Pole nadřazený není na záznamu kontaktu naplněna, po převedení zájemce záznam účtu a záznamu kontaktu v aplikaci Microsoft Dynamics CRM 4.0

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 958256 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Příznaky

Zvažte následující scénář Microsoft Dynamics CRM 4.0:
  • Vytvořit marketingového seznamu, který je založen na záznamu zájemce.
  • Přidat zájemce nebo některé zájemců marketingového seznamu.
  • V dialogovém okně marketingového seznamu klepněte na tlačítko Další akce v oblasti Členy marketingového seznamu a klepněte na tlačítko Převést zájemce.
  • Vyberte záznam účtu a záznamu kontaktu převést zájemce nebo více zájemců.
V tomto scénáři záznam účtu a záznamu kontaktu jsou vytvořeny z zájemce nebo z více zájemců. Pole nadřazený však není naplněna na kontaktní záznamu odkazovat vytvořený účet.

Příčina

K tomuto problému dochází, protože chybí logiku aktualizuje kontakt propojit kontakt účtu pomocí pole Nadřazený zákazník.

Řešení

Tento problém je vyřešen v nejnovější kumulativní aktualizaci kumulativní Microsoft Dynamics CRM 4.0. Další informace naleznete následujícím článku znalostní databáze Microsoft Knowledge Base:
949256Microsoft Dynamics CRM 4.0 aktualizace a opravy hotfix

Prohlášení

Společnost Microsoft potvrzuje, že se jedná o problém v produktech této společnosti, které jsou uvedeny v části Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt.

Další informace

Další informace o terminologii používané v aktualizacích softwaru naleznete v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
824684Popis standardní terminologie používané při popisu aktualizací softwaru společnosti Microsoft
Další informace o Microsoft Business Solutions CRM software opravy hotfix a aktualizace balíček terminologii klepnutím na následující číslo článku databáze Microsoft Knowledge Base:
887283Standardy používání názvů u balíčků oprav hotfix a aktualizací softwaru aplikace Microsoft Business Solutions CRM (Tento článek může obsahovat odkazy na anglický obsah (dosud nepřeložený).)

Vlastnosti

ID článku: 958256 - Poslední aktualizace: 13. února 2009 - Revize: 2.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft Dynamics CRM 4.0
Klíčová slova: 
kbmt kbexpertiseinter kbfix kbautohotfix kbsurveynew kbmbsmigrate kbqfe kbhotfixserver KB958256 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:958256

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com