Microsoft Dynamics CRM 4. 0'da bir aktivite formu görüntülemeye çalıştığınızda bir hata iletisi: "Özel durum türü 'System.Web.HttpUnhandledException' oluşturuldu"

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 958287 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Microsoft Dynamics CRM 4. 0'da bir aktivite formu görüntülediğinizde, aşağıdaki hata iletisini alırsınız:
Hata: 'System.Web.HttpUnhandledException' türünde özel durum oluşturuldu. Hata iletisi:, Geçerli web isteği yürütülürken işlenmeyen bir özel durum oluştu. Lütfen hata ve kod içinde kaynaklandığı yer hakkında daha fazla bilgi almak için yığın izlemesini gözden geçirin. Hata ayrıntıları: 'System.Web.HttpUnhandledException' türünde özel durum oluşturuldu. Kaynak dosya: Kullanılamaz satır numarası: kullanılamaz isteği URL: http:// URL
Yığın izleme bilgileri: [ArgumentNullException: anahtar null olamaz. Parameter name: key] at System.Collections.Hashtable.ContainsKey(Object key) at System.Collections.Hashtable.Contains(Object key) at Microsoft.Crm.Metadata.PreloadedMetadataCacheDataProvider.TryGetEntity(String entityName, NameMappingType mapping) at Microsoft.Crm.Metadata.DynamicMetadataCache.GetEntity(String entityName, NameMappingType mapping) at Microsoft.Crm.Security.User.HasPrivilege(IUser user, String entityName, PrivilegeType privilegeType, PrivilegeDepth privilegeDepth) at Microsoft.Crm.Security.User.HasPrivilege(IUser user, String entityName, AccessRights accessRights, PrivilegeDepth privilegeDepth) at Microsoft.Crm.Security.User.HasPrivilege(IUser user, String entityName, AccessRights accessRights) at Microsoft.Crm.Application.Components.Sdk.FormControls.Web.LookupControl.set_LookupTypes(Int32[] value) at Microsoft.Crm.Application.Components.Sdk.FormControls.Web.LookupControl.set_Metadata(AttributeMetadata value) at Microsoft.Crm.Application.ControlActivator.CreateControl(ControlDescriptor controlDescriptor, String clientId) at Microsoft.Crm.Application.Forms.CrudForm.BuildFormModel(FormDescriptor formDescriptor) at Microsoft.Crm.Application.Forms.CustomizableForm.Execute(Entity entity, String formType) at Microsoft.Crm.Application.Forms.CustomizableForm.Execute(Entity entity) at Microsoft.Crm.Web.Activities.BasicActivityPage.ConfigureForm() at Microsoft.Crm.Web.Activities.PhoneCallDetailPage.ConfigureForm() at Microsoft.Crm.Application.Controls.AppUIPage.OnPreRender(EventArgs e) at System.Web.UI.Control.PreRenderRecursiveInternal() at System.Web.UI.Page.ProcessRequestMain(Boolean includeStagesBeforeAsyncPoint, Boolean includeStagesAfterAsyncPoint)

Neden

Bu sorun, bazı varlık meta verileri FormDescriptor nesne önbelleğe nedeniyle oluşur. Bu nedenle, ArgumentNullException özel durum oluşur.

Çözüm

Bu sorun, Microsoft Dynamics CRM 4.0 için en son toplu güncelleştirme toplamasına giderilmiştir. Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
949256Microsoft Dynamics CRM 4.0 güncelleştirmelerini ve düzeltmeleri

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Yazılım güncelleştirme terminolojisi hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
824684Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması
Microsoft Dynamics CRM yazılım düzeltmesi ve güncelleştirme paketi terminolojisi hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
887283Microsoft Business Solutions CRM yazılım düzeltmesi ve güncelleştirme paketi adlandırma standartları

Özellikler

Makale numarası: 958287 - Last Review: 13 Şubat 2009 Cuma - Gözden geçirme: 2.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Dynamics CRM 4.0
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbexpertiseinter kbfix kberrmsg kbautohotfix kbsurveynew kbmbsmigrate kbqfe kbhotfixserver KB958287 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:958287

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com