Oprava: Chybová zpráva při spuštění databáze zrcadlení SQL Server 2005 na databázi, obnovit nebo inovovali SQL Server 2000: "ID Service Broker pro vzdálenou kopii databáze"<databasename>"neodpovídá ID na hlavní server"

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 959008 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Příznaky

Zvažte jednu z následujících scénářů:
 • Obnovit zálohu databáze z 2000 Microsoft SQL Server na instanci Microsoft SQL Server 2005 pomocí možnost WITH RECOVERY. Pomocí možnosti WITH NORECOVERY také obnovit zálohu databáze na jiné instance SQL Server 2005.
 • Mít dvě instance SQL Server 2000, které mají databáze je v těchto případech stejná. Jedna instance databáze má v stav načítání. Ostatní instance má databáze v pravidelných stav. Potom upgradovat tyto instance SQL Server 2005.
Nakonfigurujete zrcadlení databáze na této databáze SQL Server 2005. Však při spuštění zrcadlení databáze zobrazí následující chybová zpráva:
ID Broker služby pro vzdálenou kopii databáze "<DatabaseName> "neodpovídá ID na hlavní server. (Microsoft SQL Server, chyba: 1436)
Poznámka: K tomuto problému dochází také v Microsoft SQL Server 2008.

Setkáte obvykle tento problém při inovaci konfiguraci dopravy protokolu 2000 Microsoft SQL Server. Předpokládejme následující situaci:
 • Máte dodávky konfiguraci protokolu SQL Server 2000.
 • Inovace serverů, které se účastní protokolu expedice konfigurace SQL Server 2005.
 • Po inovaci je konfigurovat pomocí databáze se používá v konfiguraci protokolu dodávky dříve zrcadlení databáze.
Při spuštění zrcadlení databáze zobrazí tato chybová zpráva.

Příčina

Databáze SQL Server 2000 nemají Service Broker ID. Pokud obnovení těchto databází na instance SQL Server 2005 pomocí možnost WITH NORECOVERY tyto databáze inovován. ID Broker služby z těchto databází je tedy NULOVÝ po obnovení. Navíc pokud upgrade instance SQL Server 2000 existujících databází jsou stav načítání nebudou aktualizována. ID Broker služby z těchto databází proto po inovaci je NULL. Při spuštění databáze zrcadlení ID Broker služby komitenta zabezpečení serveru je porovnána s ID služby zrcadlení serveru. Protože ID Service Broker neshodují, porovnání se nezdaří.

Sekundární databáze v scénáře inovace dodávky konfiguraci protokolu SQL Server 2000 je stav načítání. Po upgradu serveru, který zastává sekundární databázi databáze nemá Service Broker ID. Po upgradu serveru, který zastává primární databáze databáze mají identifikátor Service Broker. Při spuštění databáze zrcadlení ID Broker služby komitenta zabezpečení serveru odeslána na server zrcadlení pro porovnání. Protože ID Broker služby serveru zrcadlení je NULL, porovnání se nezdaří.

Řešení

Informace o aktualizaci Service Pack

Tento problém vyřešíte pomocí nejnovější aktualizace service pack pro SQL Server 2005. Další informace naleznete následujícím článku znalostní databáze Microsoft Knowledge Base:
913089Jak získat nejnovější aktualizaci service pack pro SQL Server 2005

Důležité: Po instalaci SQL Server 2005 Service Pack 3 povolit příznak trasování 8446 zrcadlení serveru před zahájením zrcadlení databáze. Po spuštění zrcadlení databáze můžete bezpečně odebrat tento příznak trasování. Další informace o povolení příznak trasování na webu Microsoft Developer Network (MSDN):
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms188396(SQL.90).aspx

Jak potíže obejít

Chcete-li tento problém vyřešit, postupujte takto:
 1. Na hlavní server provést úplnou zálohu databáze a protokolu zálohování.
 2. Obnovit zálohu databáze a protokolu zálohování na serveru zrcadlení pomocí možnost WITH NORECOVERY.
 3. Konfigurovat zrcadlení databáze na databázi.
 4. Spustit zrcadlení databáze.

Prohlášení

Společnost Microsoft potvrzuje, že se jedná o problém v produktech této společnosti, které jsou uvedeny v části Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt. Tento problém byl poprvé opraven v aktualizaci SQL Server 2005 Service Pack 3.

Další informace

Další informace o terminologii používané v aktualizacích softwaru naleznete v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
824684Popis standardní terminologie používané při popisu aktualizací softwaru společnosti Microsoft

Odkazy

Další informace o upgradu dodávky konfiguraci protokolu SQL Server 2000 naleznete na webu služby MSDN:
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms188297(SQL.90).aspx

Vlastnosti

ID článku: 959008 - Poslední aktualizace: 16. prosince 2008 - Revize: 1.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft SQL Server 2005 Standard Edition
 • Microsoft SQL Server 2005 Developer Edition
 • Microsoft SQL Server 2005 Enterprise Edition
 • Microsoft SQL Server 2005 Standard X64 Edition
 • Microsoft SQL Server 2005 Standard Edition for Itanium Based Systems
 • Microsoft SQL Server 2005 Enterprise X64 Edition
 • Microsoft SQL Server 2005 Enterprise Edition for Itanium Based Systems
 • Microsoft SQL Server 2005 Workgroup Edition
Klíčová slova: 
kbmt kbsqlservlogship kbtshoot kbsql2005engine kbexpertiseadvanced kbfix kbbug KB959008 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:959008

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com