Windows XP Service Pack 3'e Güvenli Yuva Katmanı istekleri göndermek için HttpSendRequest işlevi WinHTTP API veya Winınet APı'SINI kullanan bir uygulama çalıştırdığınızda bellek sızıntısı sorunu oluşuyor.

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 959658 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

WinHTTP API veya Windows ınternet (Winınet) bir Güvenli Yuva Katmanı (SSL) isteği göndermek için API HttpSendRequest işlevini kullanan bir uygulama var. Windows XP Service Pack 3 (SP3) bir süre için bu uygulamayı çalıştırdığınızda, sistem başarımını azaltır olduğunu fark edebilirsiniz. Bu azaltma, uygulama içindeki bir bellek sızıntısı nedeniyle oluşur.

Bellek sızıntısı sorunu oluştuğunda, aşağıdaki sorunları da görebilirsiniz:
  • Sistem Performans Monitörü aracında (Perfmon.exe), doğrusal HttpSendRequest</a0> işlevini kullanan bir işlem için bellek kullanımını artırır.
  • Windows Görev Yöneticisi'nde, bellek kullanımı artar.

Neden

Bu sorun, Windows XP SP3'ü yeni kod, Winınet APı'SINI veya WinHTTP API kullanılan Crypt32.dll sürücüyü kod çözme işlevini tanıtır nedeniyle oluşur. Bu bellek için ayrılmış bir iç yapısı, ancak tahsisat hiçbir zaman yayımlanır. Bu nedenle, bir SSL istekte her zaman 160 bayt bellek sızdırıyor.

Çözüm

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine bir istekte bulunun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.

ÖNKOŞULLAR

Bu düzeltmeyi uygulamak için <a0></a0>, Windows XP Service Pack 3 yüklü olmalıdır.Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322389en son Windows XP hizmet paketi nasıl elde edilir

Yeniden başlatma gereksinimi

Bu düzeltmeyi yükledikten sonra bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekir.

Düzeltme Değiştirme Bilgileri

Bu düzeltme başka bir düzeltmenin yerini almaz.

DOSYA BİLGİLERİ

Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yeni dosya özniteliklerine) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki tarih ve saat öğesinde saat dilimi sekmesini kullanın.
Windows XP Service Pack 3'ün x86 tabanlı sürümleri
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Dosya AdıDosya SürümüDosya BoyutuTARİHSAATPlatform
Crypt32.dll5.131.2600.5707599,04007 Kas 200808: 34X86

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

WinHTTP APı'SI hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/aa382925.aspx
Winınet APı'SINI hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/aa383630(VS.85).aspx
WinHTTP için bağlantı noktası Winınet uygulamaları nasıl hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/aa384068(VS.85).aspx
HttpSendRequest</a0> işlevi hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/aa384247(VS.85).aspx

Özellikler

Makale numarası: 959658 - Last Review: 13 Ocak 2009 Salı - Gözden geçirme: 1.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows XP Professional Edition
  • Microsoft Windows XP Home Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbexpertiseinter kbfix kbbug kbsurveynew kbqfe kbhotfixserver KB959658 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:959658

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com