Düzeltme: bir Oracle veritabanı 11 g veritabanını SQL Server 2008'deki yayımcı olarak kullanan bir yayına makaleleri eklemeye çalıştığınızda hata iletisi: "bulunamadı '<tablename>' tablosuna kısıtlama sütun '<columnname>'"

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 959785 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hata: # 50003796 (SQL düzeltmesi)
# Hata: 50003792 (SQL düzeltmesi)
Microsoft, Microsoft SQL Server 2008'in düzeltmeleri tek bir yüklenebilir dosya dağıtır. Düzeltmeleri birikimli olduğu için her yeni sürüm, tüm düzeltmeleri içerir ve sürüm önceki SQL Server 2008'in içerdiği tüm güvenlik düzeltmelerini düzeltin.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Microsoft SQL Server 2008'de, bir Oracle veritabanı yayın için yayımcı olarak yapılandırın. Oracle veritabanı 11 g için Oracle veritabanı yükselttiğinizde, sütun, SQL Server Management Studio'da tabloları görüntülediğinizde yayınınızın tablo nesneleri görüntülenir dikkat edin. Ayrıca, sütun Makale özellikleri</a0> iletişim kutusunda Veri türü eşleştirme sekmesinde görünen tablo nesneler görüntülenir. Yayımcı Oracle veritabanını kullanan yeni bir yayın oluşturmak ve makaleleri yayına eklemek çalıştığınızda, aşağıdakine benzer bir hata iletisi alırsınız:
Sınırlama sütun '<columnname>' tablosunda '<tablename>' bulunamadı.

Neden

Bu sorun, daha önce bir yayımlama Oracle Oracle bir yayımcı olarak 11 g desteklemediği için oluşur. Hiçbir <a0>Sürüm</a0> belirli bir eşleme tablo, Oracle için <a0>msdb</a0> veritabanında 11 g tanımlı. Bu nedenle, Oracle 11 g veritabanlarının Oracle yayımcılar kaldırılamadı.

Çözüm

Bu sorunla ilgili düzeltme, ilk toplu güncelleştirme 2'de yayımlanmıştır. SQL Server 2008 için bu toplu güncelleştirme paketini elde etme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
958186SQL Server 2008 için Güncelleştirme Paketi 2
Not Yap?lar birikimli olduğu için her yeni düzeltme yayımlanan tüm düzeltmeleri içerir ve sürüm önceki SQL Server 2008'in içerdiği tüm güvenlik düzeltmelerini düzeltin. Bu düzeltmeyi içeren en son düzeltme sürümü uygulama ele almanızı öneririz. Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
956909SQL Server 2008, SQL Server 2008'de yayımlandıktan sonra yayımlanan oluşturur

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Bu düzeltme, Oracle yayımlanması için Oracle 11 g desteği sağlar. Oracle veritabanı 11 g eklendiği için <a2>msdb</a2> veritabanını, bu düzeltmeyi yüklediğinizde desteklemek için gerekli sürümünü özel eşleştirme tablolar. Ayrıca, bu düzeltme, anlık görüntü Aracısı Oracle 11 g istemci kodu ile kullanmak için yayımlama Oracle değiştirir.

Hangi dosyalar değiştirilir hakkında daha fazla bilgi ve bu Microsoft Bilgi Bankası makalesinde açıklanan düzeltmeyi içeren bir toplu güncelleştirme paketini uygulamak için Önkoşullar hakkında bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
958186SQL Server 2008 için Güncelleştirme Paketi 2

Referanslar

SQL Server 2008'in yayımlanmasından sonra kullanılabilen yap?lar listesi hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
956909SQL Server 2008, SQL Server 2008'de yayımlandıktan sonra yayımlanan oluşturur
SQL Server için artımlı hizmet modeli hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
935897SQL Server ekibinden bildirilen sorunlar için düzeltmeler ulaştırmak için artımlı bir hizmet modeli kullanılabilir
SQL Server güncelleştirmelerinin adlandırma şeması hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
822499Microsoft SQL Server yazılım güncelleştirme paketlerinin yeni adlandırma şeması
Yazılım güncelleştirme terminolojisi hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
824684Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması
Bu makalede adı geçen üçüncü taraf ürünleri Microsoft'tan bağımsız şirketler tarafından üretilmektedir. Microsoft bu ürünlerin performansı veya güvenilirliği hakkında hiçbir garanti vermez.

Özellikler

Makale numarası: 959785 - Last Review: 18 Kasım 2008 Salı - Gözden geçirme: 1.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft SQL Server 2008 Workgroup
  • Microsoft SQL Server 2008 Enterprise
  • Microsoft SQL Server 2008 Developer
  • Microsoft SQL Server 2008 Standard
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbexpertiseadvanced kbqfe kbfix KB959785 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:959785

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com