Düzeltme: bir tabloda bir Oracle veritabanını sorgulamak için bir SQL Server 2008 Tümleştirme Hizmetleri paketi kullandığınızda hata iletisi: "DTS_E_INDUCEDTRANSFORMFAILUREONERROR SSIS hata kodu"

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 959794 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
# Hata: <a1>50003608</a1> (SQL düzeltmesi)
Microsoft, Microsoft SQL Server 2008'in düzeltmeleri tek bir yüklenebilir dosya dağıtır. Düzeltmeleri birikimli olduğu için her yeni sürüm, tüm düzeltmeleri içerir ve sürüm önceki SQL Server 2008'in içerdiği tüm güvenlik düzeltmelerini düzeltin.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Şu senaryoyu inceleyin:
 • Microsoft SQL Server 2008'de, ADO.NET Microsoft Bağlantı Yöneticisi ve Oracle istemcisi veri sağlayıcıya yeni bir SQL Server 2008 Tümleştirme Hizmetleri (SSIS) paket oluşturmak için kullanın.
 • Bir veri akışına, SSIS pakete ekleyin.
 • Bir <a0>ADO.NET</a0> veri kaynağı, veri akışı için ekleyin.
 • Bir SQL komutunu, paketi ekleyin. SQL komutu, bir tablodaki bir Oracle veritabanını sorgular.
 • Sen SSIS paketini çalıştırın.
Bu senaryoda, aşağıdakine benzer bir hata iletisi alabilirsiniz:
Hata kodu DTS_E_INDUCEDTRANSFORMFAILUREONERROR SSIS. name "(1)" "Bileşen" başarısız oldu, çünkü bu hata kodu 0x80004002 oluştu ve "çıktı sütunu" column "(103)" hata satır eğilimini başarısızlık hatası belirtir. Belirtilen nesnede belirtilen bileşen hatası. Önce bu başarısızlık hakkında daha fazla bilgi ile deftere nakledilen hata iletileri de olabilir.

Neden

Bu sorun, aşağıdaki koşullar geçerli olursa oluşur:
 • Sorgulanan bir Oracle tablosu alanına sayısal veri türü vardır.
 • Duyarlık değeri, sayısal veri türü tanımlı değil.

Çözüm

Bu sorunla ilgili düzeltme, ilk toplu güncelleştirme 2'de yayımlanmıştır. SQL Server 2008 için bu toplu güncelleştirme paketini elde etme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
958186SQL Server 2008 için Güncelleştirme Paketi 2
Not Yap?lar birikimli olduğu için her yeni düzeltme yayımlanan tüm düzeltmeleri içerir ve sürüm önceki SQL Server 2008'in içerdiği tüm güvenlik düzeltmelerini düzeltin. Bu düzeltmeyi içeren en son düzeltme sürümü uygulama ele almanızı öneririz. Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
956909SQL Server 2008, SQL Server 2008'de yayımlandıktan sonra yayımlanan oluşturur

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Hangi dosyalar değiştirilir hakkında daha fazla bilgi ve bu Microsoft Bilgi Bankası makalesinde açıklanan düzeltmeyi içeren bir toplu güncelleştirme paketini uygulamak için Önkoşullar hakkında bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
958186SQL Server 2008 için Güncelleştirme Paketi 2

Referanslar

SQL Server 2008'in yayımlanmasından sonra kullanılabilen yap?lar listesi hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
956909SQL Server 2008, SQL Server 2008'de yayımlandıktan sonra yayımlanan oluşturur
SQL Server için artımlı hizmet modeli hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
935897SQL Server ekibinden bildirilen sorunlar için düzeltmeler ulaştırmak için artımlı bir hizmet modeli kullanılabilir
SQL Server güncelleştirmelerinin adlandırma şeması hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
822499Microsoft SQL Server yazılım güncelleştirme paketlerinin yeni adlandırma şeması
Yazılım güncelleştirme terminolojisi hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
824684Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması

Özellikler

Makale numarası: 959794 - Last Review: 18 Kasım 2008 Salı - Gözden geçirme: 1.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft SQL Server 2008 Workgroup
 • Microsoft SQL Server 2008 Enterprise
 • Microsoft SQL Server 2008 Developer
 • Microsoft SQL Server 2008 Standard
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbexpertiseadvanced kbqfe kbfix KB959794 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:959794

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com