Microsoft Online Services Diagnostika a protokolování (MOSDAL) podpora Toolkit

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 960625 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Oznámení MOSDAL bude odebrána ze serveru Microsoft Download Center a Nástroje a Diagnostika wiki do konce srpna, 2014. MOSDAL bude již podporovány společností Microsoft po srpnu 2014.

ÚVOD

Microsoft Online Services Diagnostika a protokolování (MOSDAL) podpora Toolkit provede nástroj Diagnostika sítě a shromažďuje systémové konfigurace, konfigurace sítě a protokolování informací pro aplikace, které slouží k připojení k serveru Microsoft Office 365. Protokoly a diagnostických informací, které generuje nástroj poskytují data, která pomáhá pracovníci technické podpory, Poradce při potížích s konfigurací, sítě, instalace a další problémy související se službou. Toolkit podporu MOSDAL shromažďuje soubory protokolu, klíčů registru a nastavení konfigurace, které by jinak vyžadovaly pracný a časově náročný kolekce pomocí samostatného nástroje.

Tento článek obsahuje následující informace o Toolkit podporu MOSDAL:

Další informace

Umístění souboru ke stažení

Ke stažení Toolkit podporu MOSDAL, přejděte následující web společnosti Microsoft:
http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?ID=626

Požadavky na systém

Toolkit podporu MOSDAL vyžaduje Microsoft rozhraní.NET Framework 4 (nebo novější) a je kompatibilní s všechny hlavní verze operačního systému Windows (Windows XP SP3 nebo novější).

Poznámka: Služby, jako jsou služby "Ověření domény a nastavení DNS" a "Single Sign-on s Active Directory Federation Services" nutné Microsoft Azure modul služby Active Directory pro prostředí Windows PowerShell v počítači již nainstalována. MOSDAL používá Azure Active Directory modul pro prostředí Windows PowerShell pro připojení do služeb Office 365 a shromažďování dat pomocí pověření, které zadáte v MOSDAL.

Poznámky
 • Jsou podporovány všechny 32bitové a 64bitové verze operačních systémů Windows. Však měli nainstalovat verzi Toolkit podporu MOSDAL, který je vhodný pro váš operační systém.
 • Toolkit podporu MOSDAL je nyní kompatibilní s operačními systémy Macintosh.

Pokyny k instalaci a použití

 1. Stažení MOSDAL instalační balíček, který je vhodný pro jazyk a typ procesoru (32-bit nebo 64-bit) z vašeho počítače.
 2. Extrahujte obsah instalačního balíčku MOSDAL do umístění, které jsou snadno přístupné.
 3. Spusťte soubor Setup.exe.

  Poznámka: MOSDAL.msi soubor musí existovat ve stejné složce jako soubor Setup.exe.
 4. Postupujte podle podrobných pokynů, které jsou k dispozici v Průvodci instalací.

  Instalační program vloží Toolkit podporu MOSDAL v zadaném umístění a potom vytvoří zástupce nabídky Start a plochy, které umožňují snadný přístup.
 5. Dokončení instalace okno se zobrazí po dokončení instalace.
Poznámky
 • Uživatelé, kteří používají starší verze systému Toolkit podporu MOSDAL měli odinstalovat starší verze před pokusu o instalaci novější verze MOSDAL.
 • Podrobné informace o instalaci naleznete v souboru Readme v Toolkit podporu MOSDAL.

Sada funkcí

Proč používat Toolkit podporu MOSDAL a co se mi může pomoci udělat?

Před kontaktováním podpory společnosti Microsoft Online Services by měla sloužit jako nástroj pro preemptivní Toolkit podporu MOSDAL. Pokud je to možné, použijte Toolkit podporu MOSDAL v době dochází k potížím nebo problém s Office 365.


Jaké druhy služeb Toolkit podporu MOSDAL mi může pomoci s?

  Office 365
  • E-mailu a kalendáře pomocí Exchange Online
  • Rychlé zasílání zpráv (IM) a online schůzky s službu Lync Online
  • Office Online
  • Spolupráce pomocí služby SharePoint Online a weby
  • Office Professional Plus
  • Synchronizace adresářů (pouze správci)
  • Jednotné přihlášení (SSO) pomocí služby Active Directory Federation Services (AD FS) (pouze správci)
  • Ověření domény a nastavení služby DNS (pouze správci)
  • Hybridní konfigurace serveru Exchange (pouze správci)

  Ostatní
  • Microsoft Live schůzky

Nové v Toolkit podporu MOSDAL 4.6

Verze 4.6 Toolkit podporu MOSDAL můžeme zavést několik zajímavých nových funkcí a zlepšení uživatelské zkušenosti ještě znovu tak, aby uživatelům (zaměstnancům informace) a admins může shromažďovat správné údaje pro správné problém. V této verzi nelze vytvořit více uživatelsky přívětivý nástroj MOSDAL a jeho výstup. Jsme provedli vylepšení uživatelského rozhraní (UI) a pomáhá uživatelům Průvodce procesem sběru údajů a můžeme zlepšit čitelnost mnoho sestav, které generuje MOSDAL. MOSDAL 4.6 obsahuje následující vylepšení:
 • Změny v uživatelském rozhraní: Nové uživatelské rozhraní přidá informace usnadňují uživatelům příslušná data shromažďovat a pochopit, jaká data shromažďuje MOSDAL.
 • Menší ke stažení: MOSDAL stažení Microsoft rozhraní.NET Framework 4.0 a Instalační služba Windows Installer 3.0, pokud nejsou přítomny v systému. To zmenšuje velikost instalačního balíčku o více než polovinu.
 • Diagnostiky Exchange ActiveSync: Kromě testování procesu služby Exchange Autodiscover, MOSDAL také provede test připojení ActiveSync. Tyto testy probíhají postupně a jejich výsledky jsou dostupné ve formátu webu podobná následující:

  https://testconnectivity.microsoft.com/
 • Kompatibilita s Microsoft Office 2013 a Microsoft Office klepnutím spustit: MOSDAL shromažďuje data pro Microsoft Outlook 2013 a Microsoft službě Lync Server 2013. Navíc při instalaci Office 2013 až klepněte na tlačítko spustit, MOSDAL shromažďuje data, která pomáhají potíží klepněte na tlačítko Spustit instalaci a aktivaci.
 • Kompatibilitu s Windows 8, Windows Server 2012 a .NET Framework 4.5: MOSDAL běží bez problémů na Windows 8, Windows Server 2012 a systémech s nainstalovaným .NET Framework 4.5.
 • WebDAV ETL součást protokolování služby SharePoint Online: MOSDAL shromáždí protokoly při řešení problémů připojení WebDAV a SharePoint Online.
 • Synchronizace adresářů domény a DNS a serveru Exchange hybridní konfigurace sestavy ve formátu XML: Mnoho sestav, které generuje MOSDAL jsou ve formátu XML. To usnadňuje čtení a usnadňuje vytvoření Automatická diagnostika k identifikaci problémů rychleji.
 • Protokolování trasování v síti systému windows: Trasování sítě používá framework trasování událostí pro Windows (ETW), která je k dispozici v systému Windows. Síťové součásti Winsock, TCP/IP, NDIS zachytávání paketů a podobně jako trasování ETW poskytuje rejstříku a generuje události, které se vztahují k činnosti sítě. Jakékoli zapisovatelný činnosti význam může být událost je zaznamenána do ETW. Pomocí kontextu netsh, který funguje jako řadič ETW lze povolit trasování pro tyto síťové součásti a zachycuje paketu. Další informace o sledování sítě naleznete na následujícím webu společnosti Microsoft:

  V síti trasování v systému Windows 7: architektura

Jak získat správné údaje pomocí Toolkit podporu MOSDAL

Toolkit podporu MOSDAL musí být spuštěn v počítači, na které se objeví problémy a v kontextu uživatele, který má potíže s problémy se službou. Pokud pomocí MOSDAL shromažďovat data z některého z následujících služeb, je vhodné spustit MOSDAL hostitelem těchto aplikací v prostředí místního počítače:
 • Synchronizace adresáře služeb Office 365
 • Jednotné přihlašování pomocí služby Active Directory Federation Services pro sadu Office 365
 • Ověření domény a nastavení služby DNS pro Office 365
 • Hybridní konfigurace serveru Exchange pro Office 365
Chcete-li spustit Toolkit podporu MOSDAL klepněte na tlačítko Start, přejděte na příkaz Všechny programy, Toolkit podporu MOSDALa potom klepněte na tlačítko Toolkit podporu MOSDAL. Nebo poklepejte na ikonu na ploše.

Po spuštění MOSDAL klepnutím zaškrtněte políčko u služby, u kterých dochází k problému. V závislosti na vybraných službách MOSDAL shromažďuje informace o aplikacích, které využívají této služby a uloží data do centrální složky. Tím je usnadněno analyzovat data nebo odeslat data Support společnosti Microsoft pro další pomoc. Místní admins v počítači poskytují další možnosti přenesení serveru Exchange, synchronizace adresářů a SSO. Nicméně tyto služby by měly být diagnostikována pouze v počítačích, které jsou hostiteli těchto funkcí, například služba AD FS 2.0 server nebo server, na kterém je nainstalován nástroj Azure synchronizace adresáře.


Zadání pověření v MOSDAL

V závislosti na vybraných službách MOSDAL vyžadovat zadání pověření Office 365 provést diagnostiku a připojit k určitým službám Office 365. Pro různé testy budou použita pověření, které zadáte. MOSDAL však nebude ukládat kamkoli tato pověření. Pokud se rozhodnete zadat pověření, následující moduly nebude dokončena.
 • Ve všech službách Office 365:
  • Diagnostika ověřování jednotného přihlášení Office 365
 • V e-mailu a kalendáře pomocí služby serveru Exchange:
  • Analyzátor vzdáleného připojení Exchange (RCA)
  • Exchange Online DNS
 • Rychlé zprávy a schůzky v režimu Online se službou službu Lync Online
  • Službě Lync Online DNS
 • V jediné přihlášení pomocí služby Active Directory Federation Services:
  • PowerShell ADFS SSO
 • Ověření domény a nastavení služby DNS:
  • Sestava ověření domény a nastavení služby DNS

  Poznámka: Zadaná pověření nejsou požadovány a nejsou uloženy nebo pomocí Toolkit podporu MOSDAL se nikam neukládají. Však pokud se rozhodnete zadat pověření, nemusí některé důležité diagnostických dat shromážděných.
Dále MOSDAL zeptá, chcete-li ukončit všechny aplikace a restartujte pouze aplikace, ve kterém dochází k problému. Například nastat problém s odesílání a přijímání e-mailové zprávy, ukončete a znovu spusťte aplikaci Microsoft Outlook, pokuste se problém reprodukovat a nechte MOSDAL shromáždit soubory protokolů, které jsou generovány při reprodukci problému. MOSDAL zapne protokolování pro některé aplikace, například aplikace Outlook a Microsoft službě Lync 2010 další úrovně. Po reprodukci problému a potom klepněte na tlačítko Generovat zprávumožnosti protokolování jsou vráceny do předchozího stavu.

Při generování sestavy je dokončena, klepněte na tlačítko Ukončit a zobrazit soubory zobrazíte sestavu. Při generování nové sestavy se vytvoří složka v MOSDAL podsložku ve složce Dokumenty daného uživatele. Názvem složky, která je vytvořena pomocí následující formát:
SESTAVY-Datum_Čas
Například REPORTS_6_17_2011_10_25_21_AM Určuje, že soubory byly sbírány v 17. června 2011 v 10:25:21 AM. Společnou zprávu do souboru s názvem MOSDALREPORT.zip zkomprimován.


Jaký druh dat je shromážděné Toolkit podporu MOSDAL?

Data, která generuje Toolkit podporu MOSDAL a shromažďuje obsahuje soubory protokolu, které jsou specifické pro aplikace, které se vztahují na služby, které jsou vybrány. Dat obsahuje také informace o počítači, na kterém je nainstalován MOSDAL. Výsledky jsou uspořádány do hierarchie složek, založené na aplikaci nebo komponentu. Následující tabulky obsahují seznam aplikací, pro které MOSDAL shromažďuje data, v závislosti na služby, které jsou vybrány při spuštění MOSDAL.

Poznámka: MOSDAL shromažďuje informace o konfiguraci počítače v kontextu uživatele, který je právě přihlášen do systému a který spustí nástroj. MOSDAL lze spustit správce nebo uživatel nemá práva správce.

V následující tabulce je uvedeno mapování služeb Office 365 pro moduly v MOSDAL.

Zmenšit tuto tabulkuRozšířit tuto tabulku
E-mailu a kalendáře pomocí Exchange OnlineRychlé zprávy a schůzky Online se službě Lync OnlineOffice OnlineSpolupráce pomocí služby SharePoint Online a webyOffice Professional PlusSynchronizace adresářůJednotné přihlašování pomocí služby Active Directory Federation ServicesOvěření domény a nastavení služby DNS
Hybridní konfigurace serveru Exchange
Live schůzku
Informace o systému Windows?????????
Konfigurace rozhraní .NET????????
Aplikace Internet Explorer??????
Aplikace Outlook??
Službě Lync?
Jediné přihlášení Diagnostika ověřování??????
Nástroj synchronizace adresáře?
Služba Active Directory Federation Services?
Pomocník pro přihlášení ke službám Microsoft Online Services????????
Modul Azure služby Active Directory pro prostředí Windows PowerShell??
Office 2010 Professional Plus?
Office 365 Desktop Setup???????
Konfigurace sítě??????????
Pokročilá síťová konfigurace?????????
Port Query???????
Vyhledávání NS?????????
Příkaz ping????
Trace Route??
Cesta Ping?????
Odpovědi HTTP Web?????????
Ověření domény?
Vyhledání Exchange Online DNS???
Vyhledávací službě Lync Online DNS??
Konfigurace nasazení serveru Exchange hybridní?
Analyzátor vzdáleného připojení Exchange?
Trasování v síti?????????
Součást WebDAV protokolování??
Office klepnutím spustit 2013?

Konfigurace sítě a Diagnostika

Vedle shromažďování informací o počítači nebo o nainstalovaných aplikacích, Toolkit podporu MOSDAL také získává informace o konfiguraci sítě počítače a sítě, ke které je počítač připojen. MOSDAL také používá standardní nástroje příkazového řádku provádět diagnostiku sítě proti konkrétní adresy URL do veřejné domény (například vyhledávače Bing.com) i soukromé domény (datová centra služeb Office 365). Informace o konfiguraci, která je zachycena obsahuje adresu IP počítače, masku podsítě, výchozí brány, systému DNS (Domain Name) servery, protokol ARP (Address Resolution) tabulky, Host soubor, statické trasy a podobně.

Nápadné údaje shromážděné o systému vám pomůže řešit problémy, které zahrnují nastavení brány firewall systému Windows, nastavení serveru proxy, instalované aplikace, nainstalované opravy hotfix, protokoly událostí a výstup Msinfo32. Pro každou aplikaci, která je uvedena v tabulkách v tomto článku MOSDAL ověří, že aplikace je nainstalována a pak shromažďuje číslo verze některých souborů programu, příslušné klíče registru, konfigurační soubory, protokolů a dalších důležitých údajů.


Vytváření smyslu výstupu MOSDAL

Následující tabulka obrysy, kde jsou uloženy výsledky každého modulu. Křížový odkaz tabulky v předchozí části zobrazíte služby, která by diagnostikovat získat výsledky pro následující moduly.
Zmenšit tuto tabulkuRozšířit tuto tabulku
ModulSložkaSložkaSložkaSložka
Služba Active Directory Federation ServicesMOSDALReportAdmin_ApplicationsADFSv2_Server
Služba Active Directory federace přihlášeníMOSDALReportAdmin_ApplicationsADFSv2_ServerADFS_SSO_PowerShell
Jediné přihlášení DiagnostikaMOSDALReportAdmin_ApplicationsSSO_Diagnostic_Tests
Nástroj synchronizace adresářeMOSDALReportAdmin_ApplicationsDirectory_Synchronization_Tool
Domény a DNSMOSDALReportAdmin_ApplicationsDomains_DNSDomain_Diagnostics
Vyhledání Exchange Online DNSMOSDALReportAdmin_ApplicationsDomains_DNSExchange_Online_DNS
Zatěžovat službě Lync OnlineMOSDALReportAdmin_ApplicationsDomains_DNSSlužbě Lync Online DNS
Konfigurace nasazení serveru Exchange hybridníMOSDALReportAdmin_ApplicationsExchangeExchange_Hybrid_Config
Analyzátor vzdáleného připojení ExchangeMOSDALReportAdmin_ApplicationsExchangeExchange_RCA
Nástroj pro dopravceMOSDALReportAdmin_ApplicationsExchangeTransporter_Tool
Modul Azure služby Active Directory pro prostředí Windows PowerShellMOSDALReportAdmin_ApplicationsO365_PowerShell
Službě Microsoft LyncMOSDALReportUser_ApplicationsSlužbě Lync
Aplikace Internet ExplorerMOSDALReportUser_ApplicationsInternet_Explorer
Live schůzku 2007MOSDALReportUser_ApplicationsLive schůzku
Pomocník pro přihlášení ke službám Microsoft Online ServicesMOSDALReportUser_ApplicationsO365_Sign_In_Assistant
Office 365 Desktop SetupMOSDALReportUser_ApplicationsO365_Desktop_Setup
Office 2010 Professional PlusMOSDALReportUser_ApplicationsOffice_2010_Pro_Plus
Aplikace Microsoft OutlookMOSDALReportUser_ApplicationsAplikace Outlook
Odpovědi HTTP WebMOSDALReportNetwork_TestsHTTPResponses
NsLookupMOSDALReportNetwork_TestsNsLookup
Příkaz PathPingMOSDALReportNetwork_TestsPříkaz PathPing
Příkaz pingMOSDALReportNetwork_TestsPříkaz ping
Port QueryMOSDALReportNetwork_TestsPortQry
Trace RouteMOSDALReportNetwork_TestsTracert
Pokročilá síťová konfiguraceMOSDALReportSystem_InformationAdvanced_Network_Diagnostics
Konfigurace rozhraní .NETMOSDALReportSystem_InformationDotNet
Informace o systému WindowsMOSDALReportSystem_InformationMsInfo32
Konfigurace systému WindowsMOSDALReportSystem_InformationSystem_Configuration
Konfigurace sítěMOSDALReportSystem_InformationNetwork_Configuration

Další řešení potíží nápovědu scénářů

Tento článek neobsahuje podrobné informace o tom, jak používat data shromážděné Toolkit podporu MOSDAL potíží a konkrétní scénáře. Další informace o diagnostice specifických problémů pomocí MOSDAL stáhněte balíček školení, která je k dispozici na webu Stažení MOSDAL.


Majetek Microsoft Support, které ukazují Toolkit podporu MOSDAL

Chcete-li zobrazit seznam článků znalostní báze Microsoft Knowledge Base a videa, který používá a prokázat Toolkit podporu MOSDAL, přejděte na web Office 365 Společenství koncepty:
Články Toolkit podporu MOSDAL a videa
Další informace o nástrojích a diagnostické nástroje, které můžete použít při řešení problémů s Office 365 naleznete na následujícím webu Office 365 Společenství:
http://community.Office365.com/en-us/w/diagnostic_tools/default.aspx


Osobních identifikačních informací (PII) shromážděné pomocí MOSDAL

Shromážděné Toolkit podporu MOSDAL data obsahují osobně identifikačních informací (PII), jako jsou uživatelská jména, adresy IP, konfigurace sítě a další položky, které by mohly potenciálně identifikovat osobu. MOSDAL sestavy nejsou automaticky odeslána společnosti Microsoft nebo jiné služby. Že musí být ručně přenášeny. Chcete-li zkontrolovat zásady ochrany osobních údajů aplikace Microsoft Office 365, přejděte na následující web společnosti Microsoft:

Podpora a zpětná vazba pro Toolkit podporu MOSDAL

Můžete odeslat svůj názor na Toolkit podporu MOSDAL společnosti Microsoft na následující e-mailovou adresu:
mosdalsup@Microsoft.com


Stále potřebujete pomoc? Přejděte Komunity Office 365 Web nebo Fóra Azure služby Active Directory .

Vlastnosti

ID článku: 960625 - Poslední aktualizace: 13. července 2014 - Revize: 46.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Azure Active Directory
 • Microsoft Office 365
 • Microsoft Windows XP Professional
 • Microsoft Windows XP Home Edition
Klíčová slova: 
o365 mosdal4.5 o365a o365e o365p o365m o365022013 kbmt KB960625 KbMtcs
Strojově přeložený článek
DŮLEŽITÉ: Tento článek je přeložen pomocí softwaru na strojový překlad Microsoft. Nepřesný či chybný překlad lze opravit prostřednictvím technologie Community Translation Framework (CTF). Microsoft nabízí strojově přeložené, komunitou dodatečně upravované články, a články přeložené lidmi s cílem zajistit přístup ke všem článkům v naší znalostní bázi ve více jazycích. Strojově přeložené a dodatečně upravované články mohou obsahovat chyby ve slovníku, syntaxi a gramatice. Společnost Microsoft není odpovědná za jakékoliv nepřesnosti, chyby nebo škody způsobené nesprávným překladem obsahu nebo jeho použitím našimi zákazníky. Více o CTF naleznete na http://support.microsoft.com/gp/machine-translation-corrections/cs.
Projděte si také anglickou verzi článku: 960625

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com